סרטון האנימציה המרגש הזה הופך זיכרון קטן של אח ואחות ל-3 דקות קסומות

יום לאחר שסייעה לסכל חדירת מחבלים לישראל, טלי בן ארמון מצאה את מותה בפיגוע ירי. 

גיל הקטן אינו מצליח להירדם. מדי לילה הוא בא אל חדרה של אחותו הגדולה טלי, ויחד הם נסחפים לעולם של צבע, ציור ודמיון. סרטון האנימציה הנפלא הבא מתאר ברגישות את הרגעים המיוחדים והמשותפים של שניהם.

הסרטון המרגש הזה נוצר כחלק מפרויקט “פנים. יום. זיכרון” של ארגון בית אבי חי, אשר מבקש לרתום את הטכנולוגיה העכשווית להחייאת רסיסי זיכרון של בני משפחות החללים והנופלים ולשיתופם עם כולנו, מתוך אמונה כי הזיכרונות נושאים משמעות נצחית מעבר ליום זיכרון אחד בשנה.

גיל, אחיה הצעיר של טלי, שבינתיים גדל להיות גבר מקסים ומיוחד, בחר לספר סיפור של זיכרון “קטן” שלו מאחותו הגדולה, זיכרון שהוא אמנם מינורי וחסר משמעות לכאורה, אך כזה שמצליח לגלם בדיוק את טלי – בחורה שכולה לב, אהבה וכישרון.

יוצר הסרטון, שרון גזית, מסטודיו פיל אנימציה, מספר על הסרטון: כשפנו אלינו מבית אבי חי, כמו בכל שנה, לא ידענו אם נצליח ליצור סרטון בפרויקט החשוב הזה. אבל ברגע שקיבלנו את הסיפור של טלי בן ארמון ז”ל, לא היינו צריכים יותר משבריר שנייה כדי להחליט שאנחנו בפנים. טלי היא קרובת משפחה, ומשפחתה הקרובה יקרה ללבנו מאוד. ואם מכל הסיפורים, שלה היה הראשון שנשלח אלינו להתרשמות, מדובר בצירוף מקרים שאי אפשר להתעלם ממנו.”

“ניסינו להציג בסרט את מערכת היחסים בין טלי למשפחתה, המיוצגת על ידי גיל, דרך הקשר שמצליח להישמר גם במעבר בין העולם האמיתי לעולם הדמיוני של הציור שכה אהבה.”

טלי בן ארמון ז”ל, 1981-2001, יהי זיכרה ברוך.

טלי בן ארמון

קרדיטים:

בימוי ועריכה: שרון גזית | תסריט: ענבל גנור | עיצוב: טים רוזמובסקי ומיכאל ז’ירמונסקי | קלין אפ טרייסינג וצביעה: יובל ברבש, יאיר מאירוביץ’ ונטלי לטינסקי

קליק לעוד סרטונים מעולים מתוך הפרויקט.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק