מה עושים לפני שקוראים למנעולן?

אנחנו משקיעים אלפי שקלים במנגנוני נעילה ואבטחה שישאירו את הפורצים בחוץ – ובכל שנה, ועל כך יוכל להעיד כל מנעולן בתל אביב, באילת או בקריית שמונה – גם אנחנו נתקעים בצד הלא נכון של הדלת. אז מה תוכלו לעשות על מנת להקטין את הסיכוי שתזדקקו לשירותיו של פורץ מנעולים מקצועי בזמן הקרוב? קבלו את כל הטיפים שיעזרו לכם להיות תמיד בצד הנכון של הדלת – עם המפתח ביד.

#1 – אל תנעלו את עצמכם, אם אתם לא חייבים

הנה נתון מפתיע – כמעט מחצית מהקריאות למנעולן בתל אביב, מבוצעות דווקא על ידי מי שנתקע בתוך הבית, ולא מחוץ לו. הכוונה היא לקריאות המתקבלות ממי שלמשל נתקע נעול בחדר האמבט, או מאחורי דלת פנימית אחרת – ללא מפתח.

כשהסמארטפון אתכם, מדובר במצב לא נעים בלבד. אך הוא הופך מסובך הרבה יותר, כשהסמארטפון שלכם נותר מעבר לדלת הנעולה.

על מנת למנוע מקרים כאלה, מומלץ שלא לנעול דלתות פנימיות בבית, בוודאי לא כשאתם לבד. אם יש לכם נטייה או צורך לנעול, למשל, את דלת האמבט או השירותים – עשו לעצמכם טובה, והתקינו (בהוצאה זניחה ובהתקנה פשוטה שאינה מחייבת איש מקצוע) בריח המונע פתיחת הדלת מבחוץ  ללא מפתח.

#2 – החליפו את הצילינדר לכזה עם מפתח מובנה בצידה הפנימי של הדלת

לעיתים קרובות נקראים מנעולנים מקצועיים לפריצת דלת כאשר מפתח תקוע בצידה הפנימי, מה שמסבך את העבודה ומקטין מאוד את הסיכוי שלא להזיק לצילינדר עצמו במהלך עבודת פריצת המנעול. על מנת להימנע מתקלות כאלה – תוכלו להחליף את מנגנון הנעילה שלכם לכזה שיש לו מפתח מובנה בצידה הפנימי של הדלת, כך לעולם לא יהיה מפתח תקוע בחור המנעול ומלאכת הפריצה תמיד תהיה קלה יותר. כך גם תהפכו לבלתי אפשרי את המצב להיתקע בתוך הבית ללא מפתח לדלת הכניסה, אם כי במקרה כזה – תישארו כפי הנראה בלי מפתח לנעול את הדלת כשתצאו.

#3 – וותרו על מנגנוני הנעילה החיצונית האוטומטיים

רבים מאתנו הם בעלי דלתות ללא ידית-פרפר בצדן החיצוני. דלתות כאלו, כאשר הן נטרקות, מאפשרות את פתיחתן רק באמצעות מפתח – או מנעולן. אם הלכתם לזרוק את הזבל ושכחתם לקחת מפתח, אם קשקשתם עם השכנה והרוח טרקה את הדלת – אתם תקועים בחוץ ללא הואיל. שקלו החלפת הצילינדר לכזה בעל ידית פרפר גם מבחוץ, אשר יאפשר כניסה פשוטה אל הדירה גם לאחר שהדלת נטרקת.

#4 – אל תחביאו מפתח מתחת לעציץ

זה רעיון נפלא להשאיר מפתח לעת צרה אצל השכנה או אצל מכרים שגרים בקרבת מקום – אך הימנעו מהשארת מפתח חבוי בתוך אביזר בעל מראה “טבעי” של סלע, מתחת לעציץ, בין קפלי שטיח הכניסה או אף ברכב (לצד רישיון הרכב שמופיעה בו כתובתכם המדויקת). כל אלו מגדילים משמעותית את הסיכוי לפריצת הבית שלכם.

#5 – שמרו את מספר הטלפון של מנעולן איכותי

כולנו נתקלים פה ושם במקרים בהם עולה הצורך בשירותי מנעולן – בין אם נתקענו בתוך או מחוץ לבית, או בין אם תקלה במנגנון הנעילה או הצילינדר של הדלת מפריעה לתפקודה התקין. בתחום שירותי המנעולנות, חשוב לבחור באנשי מקצוע אמינים, איכותיים וזמינים, כאלה שיגישו שירות מהיר, מבלי לגרום לנזקים במנגנוני הנעילה שלכם וכמובן – אך ורק כאלה שיש בידיהם את האישורים וההסמכות הנדרשים (כולל תעודת יושר), אשר יבטיחו כי לא ייעשה שימוש לרעה בנתונים או ביכולות איש המקצוע שיאפשרו פריצה לדירה. אם מצאתם מנעולן איכותי או מומלץ – שמרו את מספר הטלפון שלו בהישג יד, ובעת הצורך – תשמחו על שנחסך מכם הצורך להתחיל לבצע סקר שוק, ברגע הכי פחות מתאים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק