פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לילה טוב מתחיל במצעים איכותיים – אז איך בוחרים אותם?

הם מחבקים אתכם לאורך כל הלילה ומחממים אתכם בבוקר – המצעים שלכם! למרות שהם משפיעים במידה רבה על איכות השינה, מרבית האנשים המתחדשים במצעים מבססים את בחירתם בעיקר על נראותם. רגע לפני שאתם רוכשים סט מצעים חדש, חכו. המצעים הם "הבגד" של המיטה שלכם, גופכם מגיע איתם במגע ישיר והם אלו שיכולים להפוך לילה ללא שינה ללילה טוב במיוחד. אז מהו הבד האיכותי ביותר ומדוע צפיפות החוטים צריכה לעניין אתכם?

Credit: Pixabay

לא כולם נולדו שווים – איך רוכשים מצעים?

רגע לפני שצוללים ללילה של חלומות מתוקים, נסו לחשוב על הפעם האחרונה שבה רכשתם מצעים. אפשר לנחש כי לפני שהתעמקתם בתכונות הבד (אם בכלל), הענקתם חשיבות לדברים הבאים: נראות המצעים ומחירם. לא שאלו לא חשובים ולא ראויים להילקח בחשבון, אלא שלא מומלץ לבסס את הרכישה רק לפיהם. תופתעו או שלא, אך ישנה נוסחה לרכישת מצעים – מעין שילוש קדוש. היצמדות לנוסחה, תבטיח לכם ולילדיכם לילות נעימים ומלטפים. אז מהן השורות הקטנות שכדאי גם לכם לקרוא על תווית המצעים לפני רכישתם?

  • בדים סינתטיים VS בדים טבעיים – ראשית, מהו בד המצעים? ההמלצה היא לתת עדיפות ברורה לבדים טבעיים כדוגמת הכותנה. בדים אלו נעימים יותר, "נושמים" ויעטפו אתכם כבר מ"כיסוי ראשון". שימו לב כי המצעים שאתם רוכשים עשויים 100% כותנה איכותית (עדיף מצרית). היתרון של הבדים הסינתטיים הוא כמובן המחיר, שהופך את רכישת המצעים לנגישה יותר ומאפשר לרבים להתחדש במספר סטים. בכל הקשר למגע הבד ותרומתו לתחושת הפינוק שלכם, אתם עלולים להתאכזב.
  • צפיפות חוטים גבוהה – אפשר לנחש כי הדבר האחרון שתבדקו הוא את מידת צפיפות הסיבים. עם זאת, זהו אחד הנתונים שיותר אמורים לעניין אתכם עם בחירת המצעים החדשים. בסופו של דבר, מה שהופך מצעים לאיכותיים הוא המגע והרכות שלהם. ככל שהצפיפות תהיה גבוהה יותר, כך הבד יהיה ולילותיכם יהיו נעימים יותר.
  • עמידות המצעים – אולי תופתעו, אך גם למצעים ישנה תוחלת חיים. ככל שהמצעים יהיו איכותיים (השידוך שבין בד טבעי לצפיפות חוטים גבוהה), כך הם יוכלו לשרת אתכם לפרק זמן ארוך יותר. בדקו טוב מהי רמת הגימור של הבד, האם הבד נוטה להתקמט, אם ניתן לכבס את המצעים במכונת כביסה, ואם ניתן ולייבשם במייבש ללא חשש לפגיעה באיכותם ומידתם.

השפעת המצעים על עיצוב חדר השינה

עם בחירת מצעים ראוי שתיהנו מכל העולמות! כלומר, האיכות לא צריכה לבוא על חשבון הנראות או להפך. תחילה, העניקו חשיבות לכל המאפיינים של המצעים – מסוג הבד, דרך רמת הצפיפות ועד סגנון האריגה. לאחר שאתם מגדירים את התכונות החשובות לכם במצעים, תוכלו להתמקד בנראות המצעים. ניתן לחלק אותם ל-2 קבוצות עיקריות:

  • מצעים בצבע אחיד
  • מצעים המעוצבים בטקסטורות שונות

מובן כי אין מצעים מומלצים יותר או פחות, אלא שישנם המצעים שמתאימים לכם. ואם לדייק: לעיצוב חדר השינה שלכם. מומלץ מאד להתחשב באלמנטים העיצוביים הקיימים עם בחירת המצעים (צבע הקירות, צבע וסגנון הרהיטים, חומר וסגנון המיטה וכיוצא בזה). השאיפה היא ליצור מצב בו המצעים משתלבים עם העיצוב הקיים, ולא "מתנגדים" לו. בכוחם של המצעים הפרוסים על המיטה לתרום ליצירת אווירה שלווה, מרגיעה וחמימה בחדר השינה.

המצעים החלקים –  מצעים לבנים, שמנת ואפור מתאימים לחדרי שינה המעוצבים בקווים קלאסיים, אורבניים ונורדיים. לכאורה, מצעים חלקים "משעממים" ותרומתם העיצובית לא רבה, אך זה רק לכאורה. המצעים החלקים תורמים ליצירת נראות "נקייה" ואינטימית. המצעים המעוצבים ב"טיפות" (נקודות) וכיתובים שונים, מוסיפים חיות וטאץ' צבעוני לחדר השינה, ומתאימים לאלו מכם שאוהבים עיצובים נוכחים יותר.

רכישת מצעים גדולה עליכם? אז זהו, שלא ממש…

ודבר נוסף חשוב במעמד רכישת המצעים: הגודל שלהם. מדובר לכאורה על הדבר הברור והמובן מאליו. בפועל, פעמים רבות רוכשים מצעים גדולים יותר מהחשש שהם יתכווצו ולא יתאימו לגודל המזרן. זהו המקום להדגיש: כל עוד תרכשו מצעים איכותיים ותיצמדו להוראות הכביסה, אתם יכולים להיות שקטים. ההמלצה אליכם היא לרכוש מצעים במידת המזרון המדויקת (160X200, 180X200, 200X200):

  • אינכם רוצים לחוש כי המצעים "רוקדים" על המזרן במהלך הלילה
  • מצעים בגודל מדויק ניתן למתוח היטב על המזרן, וכך ליהנות מהאסתטיקה הגבוהה המוכרת לרבים מבתי המלון.

שינה מהנה!

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...