פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

10 מעברי גבול מדהימים ומפתיעים בין מדינות ברחבי אירופה

אם בוחנים לרגע את המדינות איתן יש לישראל גבול משותף, מדינות אויב כמו סוריה ולבנון ומדינות איתן יש לנו הסכם שלום לכאורה אבל עדין תמצאו בהם רוב שהיה שמח להיפטר מאיתנו כמו ירדן ומצרים, לא פלא שהאסוציאציות הראשונות שעולת לנו לראש כאשר אנחנו שומעים את הביטוי "מעבר גבול" הן גדרות תיל, צבא, נשק, שומרים חמושים וכלבי גישוש.

אלא שאם יוצאים מגבולות הבועה הקטנטנה מוקפת האויבים בה אנחנו חיים ופוזלים לאירופה, יש לא מעט מדינות ששוכנות זו לצד זו ומקיימות ביניהן קשרים ידידותיים, ולכן הגבולות ביניהם הם לא יותר מקו גאוגרפי חסר משמעות לשם סימון רשמי. כמובן, העובדה שרוחות הקרב לא מרחפות מעליהם הופכות את חלק מהגבולות הללו לכמה מהמקומות היפים והמיוחדים בעולם.

הצלם ההולנדי ולריו וינצ'נזו יצר פרויקט צילום מופלא בשם "גבולות השלום", במסגרתו יצא חמוש במצלמה ובמכשיר GPS למסע מופלא בין רשת הגבולות הפתוחים שנוצרו בעקבות "אמנת שנגן" שנחתמה בשנת 1986. החתימה המשותפת על האמנה הפכה 16,100 קילומטרים של קווי גבול בין 29 מדינות שונות באירופה למעברים חופשיים בהם אין צורך בדרכון ובביקורת גבולות, כשחלק לא קטן מאותם מעברים שוכנים במקומות פסטורליים ובעלי נוף יפהפה ועוצר נשימה.

אספנו עבורכם כמה תמונות נבחרות ויוצאות דופן שצילם וינצ'נזו לאורך מסע הגבולות שלו, כשבכל אחת מהן מצוינות גם המדינות שמקיפות את קו הגבול המצולם. אם אתם רוצים לצפות בכל הגבולות שצילם, תוכלו לעשות זאת באמצעות האתר שלו (לינק בסוף הפוסט).

מצד שמאל גרמניה, מצד ימין פולין

קו הגבול בין אלבניה למונטנגרו

הגבול של בוסניה והרצגובינה עם סרביה

גבול יוון – מקדוניה

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...