פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

14 מעברי גבול מדהימים ומפתיעים בין מדינות ברחבי העולם

אם בוחנים לרגע את המדינות איתן יש לישראל גבול משותף, מדינות אויב כמו סוריה ולבנון ומדינות איתן יש לנו הסכם שלום לכאורה אבל עדין תמצאו בהם רוב שהיה שמח להיפטר מאיתנו כמו ירדן ומצרים, לא פלא שהאסוציאציות הראשונות שעולת לנו לראש כאשר אנחנו שומעים את הביטוי "מעבר גבול" הן גדרות תיל, צבא, נשק, שומרים חמושים וכלבי גישוש.

אלא שאם יוצאים מגבולות הבועה הקטנטנה מוקפת האויבים בה אנחנו חיים, יש לא מעט מדינות מסביב לגלובוס ששוכנות זו לצד זו ומקיימות ביניהן קשרים ידידותיים, ולכן הגבולות ביניהם הם לא יותר מקו גאוגרפי חסר משמעות לשם סימון רשמי. כמובן, העובדה שרוחות הקרב לא מרחפות מעליהם הופכות את חלק מהגבולות הללו לכמה מהמקומות היפים והמיוחדים בעולם.

אספנו עבורכם 14 תמונות מדהימות של מעברי גבול יוצאי דופן, הן מבחינת המיקום הגאוגרפי והן מבחינת היופי עוצר הנשימה שלהם. כך למשל, תוכלו לפגוש בדינוזאורים המתנשקים על גבול סין – מונגוליה, לגלוש על מדרון סקי שמתחיל בנורבגיה ומסתיים בשבדיה, לשחק גולף בין שבדיה לפינלנד ועוד. הכינו את הדרכונים, השאירו אותם בתיק, וצאו לדרך.

גרמניה – צ'כיה

הנוף הקסום הזה הוא הגבול בין גרמניה לצ'כיה וכפי שתוכלו לראות בתמונה, הוא פשוט עוצר נשימה.

מעברי גבול מסביב לעולם 1

נורבגיה – שבדיה

מדרון הסקי הזה עובר בשרשרת ההרים הסקנדינביים, בדיוק בגבול בין שתי המדינות. מתחילים את המסלול בנורבגיה, מסיימים בשבדיה.

מעברי גבול מסביב לעולם 2

פולין – אוקראינה

הדג הענקי הזה שששוחה להנאתו מאוקראינה לפולים מורכב כולו מצמחים ואדמה ולמעשה קובע את הגבול בין שתי המדינות.

מעברי גבול מסביב לעולם 3

שבדיה – פינלנד

כשיש שלום בין המדינות והאזור כולו לא ממש מאופיין במלחמות או סכסוכים, אפשר לשחק גולף וממש על הגבול ולהכות בכדור שיוצא משבדיה ונוחת הרחק בפינלנד.

מעברי גבול מסביב לעולם 4

ארגנטינה – ברזיל-פרגוואי

נהר פרנה, אחד הנהרות הגדולים ביותר בתבל, הוא גם הגבול בין שלוש מדינות בדרום אמריקה: מימין: ברזיל, משמאל: ארגנטינה, במרכז: פרגוואי.

מעברי גבול מסביב לעולם 5

ברזיל – אורוגוואי

הגבול בין ברזיל לאורוגוואי עובר בדיוק על המדרכה בתמונה, ברזיל מצד שמאל ואורוגוואי מצד ימין.

מעברי גבול מסביב לעולם 6

קנדה – ארצות הברית

אחד המקומות בהם עובר קו הגבול בין ארצות הברית לקנדה הוא העיירה הקטנה דרבי ליין, אחד המקומות הכי יפים בקנדה, שם חולף לו הגבול בין בתים ובניינים ואפילו בתוך מקומות בילוי.

מעברי גבול מסביב לעולם 7

בלגיה – הולנד

לבית הקפה הזה נכנסים מהולנד, אבל היציאה היא דווקא מבלגיה.

מעברי גבול מסביב לעולם 8

נפאל – סין

הגבול בין נפאל למעצמת הענק סין חולף ממש על הר האוורסט.

מעברי גבול מסביב לעולם 9

גרמניה – הולנד

הגבול בין שתי המדינות האירופאיות מסומן על ידי רצועת מתכת דקה שעוברת במרכז העסקים Eaurode. למרות שתיבות דואר ממוקמות משני צידי הגבול במרחק של מטרים ספורים, מכתבים שישלח מגרמניה להולנד באמצעות שירותי הדואר יגיע ליעדם רק כשבוע לאחר שנשלחו.

מעברי גבול מסביב לעולם 10

ארגנטינה – ברזיל

מפלי איגואסו המדהימים ועוצרי הנשימה נמצאים בדיוק על הגבול שבין מדינת פרנהה בברזיל ופרובינציית מסיונס שבארגנטינה. המפלים מחלקים את נהר האיגואסו לשני מפלסים, עליון ותחתון ולפני כשלושים שנה הוכרזו כאתרי מורשת עולמית, משני צידי הגבול.

מפלי איגואסו

רוסיה – ארצות הברית

לא בטוח שידעתם את זה, אבל גם ארצות הברית ורוסיה חולקות גבול משותף, בערך. בנקודה הכי קרובה בין המדינות המרחק ביניהן הוא קילומטרים ספורים וביניהן נמצא האי דיומד (בתמונה), חלקו בבעלות אמריקאית (אלסקה) וחלקו בבעלות רוסית (צ'וקוטקה). למרות המרחק המינימלי בין שתי המדינות, הבדלי הזמן בין אלסקה לצ'וקוטקה עומדים על 21 שעות.

מעברי גבול מסביב לעולם 11

סין – מונגוליה

אין שום דבר יוצא דופן בגבול שבין סין למונגוליה. בסה"כ שני דינוזאורים מתנשקים. לא צריך לעשות מזה עניין. הפסל המרגש ממוקם בחלק המונגולי של הגבול בעיר ארנהוט.

מעברי גבול מסביב לעולם 12

ארצות הברית – קנדה

וכמובן, אי אפשר לשכוח את הגבול שנחשב בעיני רבים לאחד המקומות היפים בעולם, מפלי ניאגרה, ששוכנים על הגבול שבין ארצות הברית לקנדה. גובהם של המפלים מגיע ל-51 מטרים בצד הקנדי ול-30 מטרים בצד האמריקאי, ואורכם הכולל מתקרב לקילומטר.

מפלי ניאגרה 1

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...