ציוד החובה של כל אופה

גם אם אינכם אופים מקצועיים אך חדוות האפייה זורמת בעורקיכם, עליכם לדאוג ולהצטייד באביזרים הנדרשים לאפייה כדי להבטיח שזו תצא כראוי. בין אם אתם מכינים בצק לפיצה או בין אם אתם מכינים עוגת שוקולד, לפניכם רשימת ציוד החובה שכל אופה נדרש שתהיה במטבחו.

Credit: Pexels

כלי הבסיס

ובכן, אחד מהכלים הבסיסיים ביותר הנדרשים לשם אפייה היא הקערה. כמובן שמומלץ שיהיו ברשותכם מספר קערות וכמובן בגדלים שונים, כך תוכלו להחליט איזו כמות של מסה לשים בכל קערה. קערות נירוסטה הן נפלאות לצורך אפייה משום שאם תזדקקו להוסיף מים חמים לתערובת שלכם, לא תצטרכו לחשוש מהשילוב של מים חמים עם קערות פלסטיק, גם קערות זכוכית מומלצות אך משקלן בגדלים גדולים עשוי להיות רב.

כלי נוסף הנדרש מכם הוא כוס מדידה. כוס המדידה היא כלי חובה משום שאפייה חייבת להתבצע באופן מדויק ומדוקדק ואינה משאירה מקום לטעויות או אלתורים בניגוד לבישול. את כוסות המדידה ניתן למצוא הן מפלסטיק והן מזכוכית, גם כאן נמליץ לכם על כוס הזכוכית כדי לאפשר שימוש במיקרוגל במידת הצורך או שימוש במים חמים וכדומה. כוסות המדידה מגיעות גם הן בכמה גדלים וניתן למצוא כלי מדידה של כוס אחת, של שתי כוסות או של ארבע כוסות. כמו כן, הכוס מאפשרת למדוד גם כמויות של נוזלים בצורת מיליליטרים. יש סוג נוסף של כוסות מדידה שהוא למעשה סט שבו קיימות המידות של 1/3 כוס, ½ כוס, ¾ כוס ו-1 כוס.

על משקל כוסות המדידה ישנן גם כפיות מדידה אשר תפקידן זהה לזה של הכוסות והן מאפשרות מדידה מדויקת של הרכיבים הנדרשים במתכון שלכם. מידות הכפיות מגיעות כ- 1/8 כפית, ¼ כפית ½ כפית, 1 כפית, ½ כף ו-1 כף.

עוד כלי הנדרש בתחום האפייה הוא המשקל. המשקל מסייע לכם לשקול את מסת החומר הנדרשת לתערובת מבלי לחשב את משקלו של הכלי שבו היא נמצאת. לדוגמה אם החלטתם להכין בצק ואתם נדרשים להוסיף על כל 500 גרם קמח 7 גרם שמרים יבשים, תוכלו להניח קערה קטנה על גבי המשקל, לבטל את משקלה (ע”י כפתור שעושה זאת המופיע על גבי המשקל), להניח את השמרים בקערה ולמדוד בדיוק 7 גרם שמרים יבשים כנדרש במתכון.

גם המערוך הוא כלי חובה במטבחו של כל אופה, שכן המערוך מאפשר לרדד כל מיני סוגים של בצקים שונים המיועדים למאפים שונים. חשוב לבחור במערוך איכותי שלא ידבר לבצק בזמן הרידוד וכמובן לא לשכוח לקמח אותו בזמן העבודה עימו.

כמובן שלא ניתן לאפות דבר ללא תנור, כדי להקפיד על אפייה שווה חשוב מאד שהחום של התנור יתפזר באופן שווה בזמן האפייה עצמה. תוכלו לבדוק שאכן הטמפרטורה המופיעה בתנור היא נכונה על ידי מד חום המודד את חום התנור. חשוב להקפיד לחמם את התנור לחום הרצוי טרם הכנסת המאפה לתוכו כדי להגיע לתוצאות מקסימליות.

כלים נוספים המסייעים לאפייה

תחום האפייה טומן בחובו כלים רבים המסייעים להגיע אל התוצאות הרצויות. כלים נוספים שכדאי שיהיו ברשותו של אופה הם: חותכני עוגיות בצורות שונות ליצירת עוגיות מגוונות, מברשת לביצה שאיתה ניתן למשוח את המאפים השונים, חותכן לבצק המאפשר חלוקה של הבצק או הרמוניקה עם חמישה גלגלים, מיקסר, תבניות אפייה בקוטרים שונים, משטח אפייה מסיליקון, רינג מתכוונן, תבנית למאפינס, כפות עץ, מרית (לקקן), סט של צנטרי זילוף, מטרפה, נייר אפייה, נפה כדי לנפות קמח או קקאו, רשתות קירור, שקף לעוגות המסייע עם עוגות קרם שלא ידבקו אל דפנות התבנית, שפכטל ועוד כלים רבים המסייעים להפוך את האפייה לקלה ומהנה ביותר.

אתם והמטבח

אין זה משנה אם אתם אופים עוגת שוקולד פשוטה או עוגת קרם שלוש שכבות מורכבת, באפייה חשוב מאד להקפיד לעבוד לפי ההוראות ולפי השלבים המצוינים בלי קיצורי דרך. הדיוק בכמויות ובאופן האפייה הוא אקוטי להצלחתכם לכן שימו לב היטב לנדרש מכם.

לסיום, ניתן לכם כמה טיפים מועילים לאפייה במטבח. הטיפ הראשון: לעולם לא לפתוח את התנור באמצע אפייתה של עוגה, העוגה תיפול ולא תצא אפויה כראוי. טיפ שני: הקפידו למלא את ההנחיות אם במתכון כתוב ביצה בטמפרטורת חדר, וודאו שהוצאת אותה מבעוד מועד מהמקרר כדי שהיא תגיע לטמפרטורה הרצויה כשתתחילו את האפייה, כך גם לגבי חמאה רכה, לא להפשיר במיקרוגל, אלא להניח בחוץ ולתת לה להפוך לרכה. טיפ שלישי: אם אתם אופים קלתית או בצק פריך הקפידו לחורר אותם במזלג או להניח עליהם משקולת לאפייה עיוורת כדי שהבצק לא יתפח.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק