ריח הפה שהרג עיר שלמה

ריח פה יכול להיות מאוד לא נעים, אבל הוא אף פעם לא הרג אף אחד, לפחות עד הקמפיין הזה של חברת סוכריות המנטה המוכרת tictac. בשנה האחרונה, קמפיינים רבים מבוססים על פלאש-מוב, עשרות אנשים שמתחילים לשיר או לרקוד בבת אחת, אל מול הקרבנות המופתעים, אך יש מי שלקחו את העסק צעד אחד קדימה.

בסרטון חדש, מציגה tictac צרפת, את קמפיין הגרילה שלה. עובר אורח תמים, בכיכר בעיר ראן שבצרפת, נשאל על ידי אחד השחקנים לגבי הכוונה לתחנת הרכבת. בזמן שזה מתחיל להסביר לו, מתמוטטים לפתע כל האנשים בכיכר (כמה עשרות) ומאבדים את הכרתם. במשך כמה שניות ארוכות, הקרבן עומד בהלם, מצולם כמובן, ומנסה לחשב את צעדיו. חלק מהנמתחים ברחו, חלק ניסו להגיש עזרה וחלק כמובן, שרה בהלם מוחלט. לפתע צץ מסך גדול על אחד הקירות בכיכר, ומציג לקרבן סרטונים מרחבי העיר בהם שאר ושבי העיר מאבדים הכרתם באוטובוסים, בעבודה, ואפילו על מגרש הכדורסל.

לאחר שהקרבן כבר הבין שמשהו לא אמתי קורה כאן מציג בפניו המסך את המודעה ההזויה הבאה: "your bad breath has knocked out Rouen" (ריח הפה שלך הפיל את העיר ראן). אחד המעולפים מציע טיק טאק לקרבן כדי שיחזיר הכל לקדמותו וכשזה שם את הסוכרייה בפיו כולם מתעוררים בתשואות וקונפטי ממלא את האוויר. מצד אחד מדובר בקמפיין מגניב ודי מושקע, במיוחד בהתחשב בעובדה כי כל הרצה שלו היא חתיכת הפקה. מצד שני, משהו מרגיש מוגזם מידי, הרבה מהומה על לא מאומה והאמת, גם קצת מביך עבור הקרבנות. בישראל אגב, זה היה יכול להיות ניסוי הרבה יותר מעניין. אנשים עשויים היו לחטוף התקף לב מול המצלמה בסיטואציה כזאת, מתוך מחשבה כי האיראנים סוף סוף עשו את זה. מצחיק.


לייק לפטריה בפייסבוק