פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 תנוחות שינה מזיקות שכדאי לכם להימנע מהן

קשה למצוא על גבי הפלנטה הזאת אנשים שלא אוהבים לישון. לצערנו, שגרת החיים העמוסה שלנו ועודף המטלות שאנחנו צריכים לבצע מונעות מאיתנו ליישם את התחביב הנפלא הזה בכמות שתרצה אותנו, אבל למרות זאת, גם אם אתם כבר לא זוכרים איך נראית שנ"צ טובה, גם שינה של כמה שעות ספורות במהלך הלילה היא דרך נהדרת לסיים את היום, להשתחרר מהצרות, לנקות את הראש ולטעון מצברים לקראת היום הבא.

אינסוף מחקרים נעשו בעבר כדי להדגים עד כמה חשובה לנו שינה איכותית כדי שנצליח לתפקד ולהיות בשיאנו במהלך היום, אלא שלעיתים, גם כאשר אנחנו מקפידים על כמות שעות השינה שלנו, לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו מתעוררים עם כאבים ואי נעימות בגוף. במקרים רבים, העניין הזה קשור בעיקר לצורה בה אתם ישנים.

אז איך אתם אוהבים לישון? על הגב או על הבטן? על הצד או באלכסון? בתנוחת בעובר או מחובקים עם כרית? אלו רק חלק מתנוחות השינה הרבות שכל אחד מאמץ לעצמו לאורך השנים, סוג של הרגל שמאוד קשה לשנות אבל מסתבר שיש לו השלכות רבות על הדרך בה נתעורר בבוקר.

אם אתם נוהגים להתעורר עם יד רדומה, כאבי גב, צוואר תפוס, צרבות ועוד שלל תופעות מוזרות, וגם אם לא, לפני שאתם רצים לקנות כרית אורטופדית או מזרון איכותי באלפי שקלים כדאי שתבדקו קודם עד כמה בריאותית הפוזיציה בה אתם ישנים. מסתבר שכמה מתנוחות השינה הפופולריות שכולנו מכירים ממש לא עושות לנו טוב, וכמה שינויים קלים בהרגלי השינה יכולים לשדרג לכם את החיים.

תנוחות שינה 1

שינה עם הפנים כלפי מטה עלולה לגרום לכאבים בגב ובצוואר

כמעט בלתי אפשרי לישון כשהפנים פונות ישירות כלפי הכרית, בעיקר אם אתם מעוניינים להצליח לנשום תוך כדי השינה. כתוצאה מכך, מרבית האנשים שישנים על הבטן, מפנים את ראשם לאחד הצדדים.  התנוחה הזאת יוצרת כמות גדולה של לחץ על הצוואר מה שמוביל בסופו של דבר לתחושת כאב במהלך היום. בנוסף, שינה על הבטן גורמת לכך שעמוד השדרה שלכם אינו נתמך כלל, דבר שעלול להוביל לכאבי גב.

 

שינה בסגנון "כוכב ים" עשויה לגרום לכאבים חזקים בכתפיים

כאשר אתם ישנים על הגב עם הידיים מעל הראש, אתם בעצם מפעילים לחץ על העצבים שנמצאים בחלק העליון של הגב שלכם. כתוצאה מכך, צורת השינה הזאת עלולה להוביל לכאבים בכתפיים. בעוד שינה על הגב היא בריאה ומעניקה תמיכה לעמוד השדרה שלכם, הצורה המעוותת בה מונחות הידיים אם אתם נוהגים לישון כך, היא מקור בטוח לכאבים.

 

שינה על הצד השמאלי שלכם עם הידיים פרושות לצדדים עשויה לגרום לכאבים בכתפיים, בזרועות ובגב שלכם

כאשר אתם ישנים על הצד עם הידיים מתוחות לצדדים אתם מגבילים את זרימת הדם בגוף ויוצרים לחץ גדול על מערכת העצבים, מה שעלול להוביל לכאבים בידיים ובכתפיים ביום למחרת. גם הגב שלכם נותר ללא תמיכה ויוצר פתח לכאבים בגב העליון והתחתון. בנוסף, אם לא די בסיכונים הללו, פוזיציית השינה הזאת גם מפעילה לחץ על איברים פנימיים כמו הקיבה והריאות שלכם, ואתם יכולים להבין לבד שלא מדובר במשהו חיובי.

 

שינה על הצד הימני שלכם עם הידיים פרושות לצדדים עשויה לגרום לכאבים בכתפיים, בזרועות ובגב שלכם וגם לצרבת

כאשר אתם ישנים על הצד, ובאופן ספציפי על צד ימין, אתם עשויים לחוות בדיוק את אותן תופעות לוואי אותן הזכרנו בסעיף הקודם: כאבי כתפיים, זרועות וגב. אולם, בנוסף לכל אלה, שינה על צד ימין עלולה לזרימת של חומצות במעלה הוושט ולגרום לתחושה של צרבת. בנוסף, רופאים ממליצים לנשים בהריון להימנע מפוזיציית השינה הזאת כי היא מגבילה את זרימת הדם התקינה לעובר.

 

שינה בתנוחת עובר עשויה לגרום לכאבים בצוואר ובגב

למרות שהיא נחשבת לאחת מצורות השינה היותר פופולריות, שינה בפוזיציית עובר היא אחת הדרכים הגרועות להעביר את הלילה, בעיקר בגלל שהיא מקנה תמיכה מינורית במיוחד לעמוד השדרה ולצוואר שלכם. כאבים בגב ובצוואר הם שכיחים אצל אנשים שישנים כך כתוצאה מהעקמומיות שנוצרת בעמוד השדרה. בנוסף, ההתכדרות הזאת מגבילה את היכולת שלכם לנשום כראוי, מונעת מכם מספקת של חמצן ופוגעת באיכות השינה שלכם.

 

תנוחות שינה 2

שינה על הצד השמאלי שלכם כשהידיים בצד הגוף מסייעת למנוע כאבי גב וצוואר

פוזיציית השינה הזאת תומכת בעמוד השדרה שלכם ומאפשרת לו לנוח במצב הטבעי שלו. כתוצאה מכך, אתם צפויים לחוש הקלה גדולה בכאבי גב וצוואר שנגרמים משינה לא נכונה. אם אתם מחפשים עוד סיבה טובה לישון בצורה הזאת, ודאי תשמחו לשמוע כי גם הסיכוי שתנחרו במהלך הלילה יפחת משמעותית.

 

שינה על הגב כשהידיים לצד הגוף מסייעת גם היא למנוע כאבי צוואר וגב

כאשר אתם ישנים על הגב עמוד השדרה שלכם זוכה לתמיכה מלאה מה שעשוי להוביל לירידה משמעותית בכאבי צוואר וגב. בנוסף, שמירה על הידיים לצד הגוף מפחיתה את הלחץ הנגרם לכתפיים. למרות היתרונות הרבים שלה, יש גם חיסרון אחד בולט – התנוחה הזאת אמנם בריאה אבל גם ידועה ככזאת שמעלה למקסימום את הסיכוי שלכם לנחור בלילה, כך שהסיפור הזה אולי יסייע לכם, אבל יקשה על השינה של בן או בת הזוג שלכם. בקטנה.

 

שינה על הגב עם כרית מתחת לברכיים מורידה לחץ מעמוד השדרה

שינה על הגב עם הידיים צמודות לגוף היא נהדרת עבור הגוף שלכם, אולם, אם אתם עדין חשים כאבים בגב התחתון בבוקר, אתם יכולים להניח כרית מתחת לחלק האחורי של הברכיים שלכם. הכרית מסייעת לגוף שלכם לשמור על קימור נכון של עמוד השדרה שלכם בזמן השינה. אם אתם זקוקים לתמיכה נוספת, תוכלו להניח מגבת מקופלת לשניים או שלושה קיפולים מתחת לחלק התחתון והקמור של הגב שלכם לתמיכה נוספת.

 

שינה על צד שמאל עם כרית בין הברכיים מסייעת להתמודדות עם כאבי גב

הנחת כרית בין הרגליים באזור הברכיים יכולה לשמור על הטורסו שלכם (בית החזה, הגב והבטן) מפני עיוותים מזיקים בזמן שאתם ישנים על הצד השמאלי שלכם. בנוסף הנחת הכרית באזור הברכיים מורידה מהלחץ על הגב התחתון שלכם. שימו לב שהידיים שלכם מונחות לצד הגוף ולא פרושות לצדדים כדי לא ליצור לחצים מיותרים על הכתפיים והזרועות.

 

שינה על הבטן עם כרית קטנה מתחת למותניים מפחיתה כאבי גב תחתון

שינה על הבטן היא לא בדיוק אידיאלית עבור הצוואר שלכם בגלל שהיא גורמת לחץ עליו. אולם, אם אתם לא חשים כאבים בצוואר ביום יום אבל כן מרגישים כאבים בגב התחתון, נסו להניח מגבת או כרית קטנה מתחת לאזור הבטן והמפשעה שלכם. ההגבהה הקטנה הזו תסייע ליצור איזון וליישר את הגוף שלכם כך שפחות לחץ ייווצר על הגב התחתון שלכם והכאב יפחת. אם הפוזיציה הזו גורמת לכם ללחץ בגב העליון, כדאי שתנסו לישון בלי כרית מתחת לראש.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...