פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

יצירתי: מבזק חדשות רעות לנהגים השיכורים

ערב השנה החדשה, או בשמו העממי “הסילבסטר” הוא ערב שמועד לפורענות. מליארדי בני אדם ברחבי העולם, גם במדינות בהן הדת הרשמית אינה הנצרות, חוגגים את כניסתה של השנה האזרחית החדשה בבילויים, מסיבות ולרוב, עם הרבה הרבה אלכוהול.

כצפוי, בערבים מהסוג הזה, בהם האלכוהול נשפך כמו מים ולכולם יש סיבה רשמית לחגוג, עולה משמעותית הסיכון בכבישים, כאשר נהגים רבים מצפצפים על החוק ועל חייהם עצמם ועולים לכביש כשהם נוהגים ברכבם תחת השפעת אלכוהול בכמות העולה על הכמות המאפשרת נהיגה סבירה ושיקול דעת הגיוני.

לקראת ערב השנה החדשה שהתקיים כבר לפני כמעט שלושה חודשים, החליטו בהודו לצאת למלחמה נגד נהגים שיכורים ולנסות למנוע מבעוד מועד את כמות תאונות הדרכים הצפוייה וכמובן, גם את כמות האנשים שיקפחו את חייהם בערב השנה החדשה, סתם כי לא חשבו מספיק על מעשיהם, או לחילופין, אנשים חפים מפשע שמזלם בגד בהם והפכו להיות מעורבים שלא באשמתם בתאונה קטלנית.

מעבר לפרסומים הרגילים באמצעי התקשורת, החליטו במשטרת הודו להרים קמפיין מיוחד ולנסות להגיע כמה שיותר קרוב לליבם של הנהגים. במשטרה אספו מגוון ‘חדשות רעות’ – ידיעות בעיתונים על תאונות דרכים קטלניות ועל הרוגים בכבישים, ואת מגוון הידיעות קיבצו יחד ויצרו מהם שקיות נייר מיוחדות שממש לא כיף להסתכל עליהן. את שקיות הנייר האלה, חילקו השוטרים לחנויות המוכרות משקאות חריפים, וביקשו מבעלי החנויות לארוז בהן את האלכוהול עבור הצרכנים. התוצאה: כל מי שרכש אלכוהול באותו ערב, קיבל את האלכוהול שלו בתוך שקית מושכת תשומת לב, המזכירה ללקוחות כמה חשוב לשתות ולחגוג באחריות.

הקמפיין זכה לבאז לא רע באמצעי התקשורת, ובסרטון הבא המסכם את הקמפיין תוכלו לקבל גם מגוון נתונים על הרידיה החדה בתאונות הדרכים וכמות ההרוגים באותו ערב, הצלחה מפתיעה ביחס לנתונים זהים מהשנה שעברה.


quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...