פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

12 מיתוסים מוכרים שתמיד חשבנו שהם נכונים אבל הם לגמרי לא

אין בכלל ספר שכל אחד רוצה לעשות את מה שהכי טוב לגוף שלו. העניין הוא שלא תמיד אנחנו יודעים מה טוב לגוף שלנו. יש לא מעט דברים שחשבנו שבריא לעשות אותם כי ככה חשבו פעם – ומסתבר שהם ממש לא. יש גם הרגלים שסיגלנו לעצמנו בלי לדעת שבעצם, הם מזיקים. כדי לעשות קצת סדר, הנה 12 מיתוסים על הגוף ובריאות שכדאי להכיר:

מיתוסים 1הגוף הוא לא בנק והוא לא ילווה לכם שעות שינה שתוכלו להחזיר במהלך סוף השבוע. לפי מחקר של אוניברסיטת פיטסבורג, הגוף זקוק להרגלי שינה קבועים כדי להישאר בריא ולהמנע ממחלות לב וסוכרת. ואם זה לא מספיק, אז אנשים שלא ישנים מספיק נוטים להיות שמנים יותר.

 

מיתוסים 2מי שאוכל נכון, מקבל את כל הויטמנים שהוא זקוק להם מפירות ומזונות אחרים. במקרים של מחלה או הריון, רופא ידע לומר איזה ויטמינים כדאי לקחת ובאיזה מינון.

 

מיתוסים 3זה נשמע לנו קצת מוזר, כמי שחיים במדינה שורצת חום ולחות – אבל אם מתקלחים יותר ממה שצריך עלולים לפגוע בעור. מים חמים וסבון מיבשים את העור ופוגעים בשכבות ההגנה הטבעיות שלו. עדיף, אם אפשר להתקלח במים קרים ולהסתבן רק באזורים שדורשים ניקוי יסודי.

 

מיתוסים 4אל תהיו ליד אנשים חולים. אבל אי אפשר לעשות את זה כי זה אומר שלא תגיעו לעבודה אף פעם. מצד שני, אין טעם להסתובב בכל פעם שמישהו מתעטש. האפצ'י וכל התכולה שלו עפים במהירות של 5 מטר בשניה. אחד ממיליוני החלקיקים הקטנים שמתפזרים כבר ישיג אתכם, בין אם תסתובבו או לא.

 

מיתוסים 6שיניים מצחצחים פעמיים ביום, בבוקר ובלילה. חוץ מזה, לא כדאי לצחצח שיניים אחרי שאכלתם משהו חומצי או מתוק, זה פוגע בשכבת האימייל. אם רוצים בכל זאת להתרענן אחרי ארוחה, אפשר לגרגר מי פה או אפילו סתם מים. מתעקשים על צחצוח? חכו לפחות חצי שעה אחרי הארוחה.

 

מיתוסים 7אין דבר שהגוף רוצה אחרי ארוחה טובה יותר מאשר שנ"צ מפנק. אבל הגוף טועה, כי כשישנים הקלוריות נאגרות במקום להשרף. אם ממש חייבים תנומה אחרי ארוחה כבדה, כדאי לעשות הליכה של 20 דקות כדי לשרוף קצת קלוריות ורק אז לנמנם.

 

מיתוסים 8טינופת לא טובה לנו, אבל המערכת החיסונית שלנו זקוקה לאימון וללמוד לפתח נוגדנים נגד מזיקים. ככה שאם נחיה בתוך סביבה סטרילית, הגוף לא ידע להתמודד עם חיידקים כשהוא יפגוש אותם – והוא יפגוש אותם. ילדים בסביבה נקיה מדי יכולים לגדול להיות מבוגרים עם אלרגיות וגם חומרי הניקוי לא תמיד הכי בריאים לגוף.

 

מיתוסים 9מומחים מהרווארד בדקו את הנושא ומבין כל מיני שיטות לחימום מזון, נמצא שדווקא המיקרוגל הוא זה שמשמר הכי טוב את הערכים של האוכל. בגלל שהחימום מהיר, לאלמנטים כמו ויטמין סי אין אפשרות להתפרק והם נשארים באוכל. כשמשתמשים במיקרו, כדאי לכסות את הצלחת במכסה ולהכניס כוס מים, כדי להפוך את החימום ליעיל ומהיר יותר.

 

מיתוסים 10לישון הרבה זה טוב, אבל כמו כל דבר – חשוב במידה. יותר מדי שינה לאורך זמן תביא את הגוף למצב של עייפות. בן אדום בוגר צריך לישון 8 שעות וזה גם בדיוק מה שהגוף דורש. אם אתם עייפים גם אם אתם ישנים 8 שעות בכל לילה, כדאי לפנות לרופא ולבדוק שאתם לא סובלים מעייפות כרונית או בעיה אחרת.

 

מיתוסים 11חוקרים ביפן בדקו את הנושא והגיעו למסקנה שכל מי שאי פעם הקיץ משעון מעורר כבר יודע: לא רק שזה לא טוב למחזור השינה אלא גם לא הכי בריא. זה מלחיץ, מעלה את לחץ הדם ומכניס למצב של "מוכנות לקרב". אם אין לכם סיכוי ליקיצה טבעית, אולי שווה לשקול ללכת לישון מוקדם יותר כדי להתעורר לבד ובזמן.

 

מיתוסים 12נשיאת תיק גב בצורה לא נכונה יכולה לגרום לבעיות גב כבר בגיל צעיר. כדי למנוע נזק, כדי לסחוב את התיק כשהוא ממוקם 5 ס"מ מעל המותן ויושב בצורה נוחה. בנוגע לילדים, מומלץ שיסחבו בתיק רק מה שממש הכרחי לקחת, כדי לא להעמיס משקל על עמוד השדרה שלהם.

 

מיתוסים 13כשמסתכלים על אור חזק, העיניים נסגרות קצת כדי להגן על עצמן. עם משקפי שמש, העין תשאר פקוחה לגמרי ומשקפי שמש זולים שאינם עומדים בתקן יגרמו נזק רב, כי במצב כזה לא העדשה ולא העין עצמה מגנה מפני הקרינה.

באמצעות: brightside

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...