פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

10 מאכלים מזיקים שאסור לכם בשום אופן לתת לכלב שלכם

כל מי שמגדל בביתו כלב מכיר את המבט המתחנן, העצוב ושובה הלב הזה של היצורים הפרוותיים והחמודים הללו כשהם מביטים בנו בזמן שאנחנו מנשנשים אוכל, חטיפים וממתקים להנאתנו. פשוט דמיינו את עצמכם אוכלים בכל יום, פעמיים ביום, במשך כמה שנים טובות ברצף, את אותו אוכל בדיוק, ותבינו מאיפה נובע הרצון הבלתי נשלט הזה שלהם לנשנש כל דבר אחר מלבד כדוריות האוכל המעייפות שלהם.

כמובן, אנחנו הבעלים רחמנים וטובי לב, ואלא אם אתם מסוגלים להנהיג משטר ברזל, סביר כי גם אתם חוטאים לעיתים קרובות ומפנקים את הכלבים שלכם באוכל של בני אדם, חטיפים, פירות, ירקות וכדומה. כאן בדיוק מתחילה הבעיה. נכון, זה ממש בסדר לפנק את הכלב שלכם מדי פעם, אבל חייבים לזכור שמערכת העיכול של הכלבים שלנו פועלת בצורה שונה לחלוטין ממערכת העיכול שלנו, כך שההגדרה "לפנק" חייבת לכלול רק פרטי מזון שאינם מזיקים להם.

אספנו עבורכם 10 פריטי מזון שממש לא כדאי לכם לתת לכלב שלכם לאכול אם אתם רוצים לשמור עליו בריא, כאלה שבמינונים מסוימים, מעבר לבעיות רפואיות פוטנציאליות, עלולים לסכן את חייו. אם אתם תוהים איך כן ניתן לפנק את החבר הכי טוב שלכם, אתם מוזמנים להציץ כאן, ברשימת 12 פירות וירקות שהכלב שלכם ממש ישמח לאכול.

שוקולד

שוקולד מכיל חומר בשם תיאוברומין אשר נחשב רעיל לכלבים ויכול לגרום לסימפטומים כגון שילשולים, הקאות, הפרעות בקצב הלב, רעידות ואפילו מוות. השוקולדים המזיקים ביותר בהם קיימת רמה גבוהה של תיאוברומין הם שוקולד מריר ושוקולד לאפייה, אך החומר הזה קיים גם בסוגי שוקולד אחרים כמו שוקולד חלב ושוקולד לבן ולכן אסור לתת לכלבים שוקולד מכל סוג שהוא.

Credit: pixabay

אבוקדו

עד כמה שאבוקדו נשמע לנו כמו פרי בריא, הוא מכיל חומר הנקרא פרסין. חומר זה אינו מסוכן לבני אדם אך בכמויות גדולות הוא רעיל לכלבים ויכול לגרום לבעיות עיכול חמורות. החומר נמצא בפרי, בקליפתו ובעלים כך שרצוי להרחיק את הכלב מהפרי עצמו וגם ממטעי או עצי אבוקדו.

Credit: pixabay

בצל ושום

מבושל, מטוגן, מיובש או חי – שום, אבקת שום ובצלים שונים מכילים תרכובות שמסוגלות לפגוע בכדוריות הדם האדומות של הכלב, דבר שיכול לגרום לאנמיה קשה. מספיקה אכילה חד פעמית של כמות יחסית גדולה על מנת להרעיל את הכלב. אז אם אתם מכינים סלט ונשאר לכם קצת בצל על קרש החיתוך, עדיף שתזרקו אותו לפח ולא לקערה של הכלב.

Credit: pixabay

בצק שמרים

כאשר כלב אוכל בצק שלא נאפה, הבצק יכול להישאר במערכת העיכול שלו, לתסוס ולהפוך לרעיל. הבצק התוסס משחרר גזים רבים במערכת העיכול של הכלב ויכול לתפוח ולגרום לכאבים קשים, סתימות חמורות ואפילו לקרעים במעיים.

Credit: pixabay

חלב ומוצרי חלב

אז נכון שכל הכלבים שותים חלב כאשר הם גורים, אך החלב שאנו קונים בסופר שונה לחלוטין מחלב האם שהם יונקים בשלב הגורי שלהם. צריכת חלב על ידי הכלב יכולה לגרום להקאות ושלשולים, תופעות שהן אמנם לא מסכנות חיים, אך יכולות לחשוף את הכלב לזיהום חיידקי, חוויה מאוד לא נעימה גם לכלב וגם לבעלים.

Credit: pixabay

שומן ועצמות

עצמות עוף וחתיכות שומן שבני אדם לרוב אינם אוכלים גם אינן מתאימים לכלבים. על אף שעצמות נראות כמו מאכל טבעי לכלבים, הן ממש לא, וזאת מכיוון שהן נוטות להישבר לשבבים חדים ויכולות לגרום לקרע במערכת העיכול או לחסימת מעיים. בנוסף שומן, גם כזה שעבר בישול, עלול לגרום לדלקת בלבלב.

Credit: pixabay

ענבים

ענבים יכולים לגרום לכשל של הכליות אצל כלבים ומספיקה צריכה של כמות קטנה מאוד על מנת לגרום להן נזק. סימן מוקדם להרעלה עקב ענבים הוא הקאות חוזרות, חולשה, אדישות ודיכאון.מדובר בסוג של רעל כלבים ומאוד חשוב לדאוג שהם לא יהיו בקרבת הכלב שלכם כשאתם רוכשים אותם.

Credit: pixabay

אפרסק ושזיף

הבעיה העיקרית עם הפירות הללו היא הגלעין שלהם, שמכיל חומר רעיל בשם ציאניד. בעוד שבני אדם יודעים שלא אוכלים את הגלעין יחד עם הפרי, כלבים עדיין לא למדו את זה והדבר יכול לגרום להם לדלקת מעיים ולחסימת מעיים.

Credit: pixabay

ממתקים וסוכרים

ממתקים שונים של בני אדם מכילים רמות גבוהות של סוכרים שמגבירים את רמת האינסולין בגוף הכלב, מה שגורם לנפילת סוכר ואי ספיקת כבד (לפעמים אף בתוך ימים ספורים). תסמינים: חוסר קואורדינציה, הקאות. באופן כללי, מומלץ לתת לכלב שלכם מזון עם כמויות נמוכות של סוכר היות ועודף סוכרים במאכלים או משקאות עלולים להזיק לכלב ממש כמו לבני האדם – השמנת יתר, סוכרת ובעיות שיניים.

Credit: pixabay

קפאין

על אף שאין שום הגיון לשפוך לקערת המים של הכלב קפה, הדבר עלול להיות קטלני ביותר לכלבים, ולצערנו אין תרופה לטיפול בהרעלה מסוג זה. סימני הרעלה קפאין: חוסר מנוחה, נשימות מהירות, דפיקות לב, רעידות שרירים ודימומים. מלבד קפה ותה, יש קפאין גם בקקאו, בשוקולד, בקולה ובמשקאות אנרגייה, ואפילו בתרופות מסוימות. להימנע מלתת אותם לכלב.

Credit: pixabay

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...