פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פרסומת חדשה מציגה אמהות מעשנות כרוצחות פסיכופטיות

קמפיינים מקוריים ויצירתיים להעלאת המודעות לסכנות העישון עולים לרשת חדשות לבקרים. אולם, סרטון הפרסומת הבא, חלק מקמפיין של העמותה למלחמה בסרטן בפינלנד, הוא ללא ספק אחד ממעוררי המחלוקת והפרובוקטיביים שבהם.

בסרטון הפרסומת מוצגת אמא הריונית, המכינה את ביתה לקראת בואו של העולל החדש לעולם. היא מכינה את הלול שלו, מסדרת משטח החתלה, מכסה את השקעים החשופים בבית, מכינה בקבוקי שתיה לתינוקות וכמובן, מציעה את העגלה החדשה שרכשה לקראת הלידה. אלא שכל הפעולות השגרתיות הללו שכל זוג הורים מבצע לפני הלידה, מקבלות טוויסט דיי מזעזע.


משטח ההחתלה מלא בנעצים ונראה כמו מיטת מסמרים, מעל הלול תלוי מובייל ועליו סכינים מושחזות, בתוך השקע תקוע מזלג מתכת, בקבוקי השתיה מכילים חומר רעיל ובתוך העגלה מחכה לרך הנולד נחש מפחיד.

בסיום הפרסומת אנחנו מגלים שהאם לעתיד מעשנת, וחוזים בויזואל דיי מטריד בו האם מתיישבת לנוח על הספה, מדליקה סיגריה, ומניחה את המאפרה על הבטן ההריונית שלה. המסר העולה מהפרסומת: לפעמים, האויב הכי גדול של התינוק שלך הוא את”.

הפרסומת לא נעימה כלל לצפייה וגורמת לצופה לאי נוחות משווע. לא ברור אם הסרטון הבוטה הזה באמת יגרום לנשים בהריון להפסיק לעשן, אבל הוא בהחלט מזעזע ועושה כל שביכולתו להעלות את המודעות לעניין הסיכונים לעובר תחת הורים מעשנים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...