פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לעבור את הקיץ עם תינוקות – ערכת חירום להורה הצעיר

תינוק חדש הצטרף למשפחה וחייכם משתנים מקצה לקצה. ישנו אספקט אחד בחיים, עם זאת, עליו לא תרצו לוותר – הטיול בקיץ או בחגים. מעולם לא ניסיתם לשהות שעות ארוכות עם התינוק בחוץ ואתם עשויים לחוש שהקטנטן עשוי להיות תובעני לעתים ולא תוכלו לספק את כל צרכיו גם כשאתם בחוץ. במאמר זה ננסה לרכז את כל האביזרים שכדאי לשאת עמכם כאשר אתם יוצאים עם התינוק לטיול של מספר ימים.

אינך מניקה? אל תשכחו לקחת מספר חבילות של תמ”ל

אם את כבר לא מניקה את התינוק או משלבת את חלב האם עם תמ”ל חשוב להתכונן מראש עם כמות מספיקה. תוכלי לחלק מראש את התמ”ל למנות קטנות שקל לשאת עמך לטיול בחוץ או להכין תיק עם חבילה גדולה ובכל יום לחלקה למנות. לצד חבילת תמ”ל כדאי שיהיו גם בקבוקי מים שהורתחו מראש או חבילה של מים המותאמים לערבוב עם התמ”ל.

בקבוקים

את התמ”ל חשוב לערבב בבקבוק עם פטמה המתאימה לקצב היניקה של גיל התינוק.

פטמה עם חור גדול מדי עשויה לגרום לכמות גדולה מדי של חלב לצאת ופטמה עם חור קטן מדי להוביל לתסכול.

את הפטמות הללו חשוב לנקות ולעקר היטב באמצעות מים רתוחים או טבליות המיועדות לחיטוי שהורגות את החיידקים הנפוצים עמם התינוק בא במגע כאשר הוא נוגע ברצפה, בגופו ובעריסה. כדאי גם להביא עמכם מספר מברשות המיועדות לניקוי הבקבוק בקלות – במיוחד אם אתם משתמשים בבקבוקים ארוכים וצרים.

עגלה מתקפלת לתינוק

טיולים ארוכים מצריכים מכם לפעמים מאמץ על לשאת בעת ובעונה אחת את התינוק, את העריסה או המנשא, עגלה ותיקים המכילים את חפציכם וחפצי התינוק. לכן, נמליץ על עגלה מתקפלת המסוגלת לחסוך מקום וניתן להסיעה ברכב בקלות ליעד (כולל עד לפתח בית המלון). כאשר אתם זקוקים לעגלה תוכלו לפתוח אותה בקלות.

מוצצים לתינוק

אם התינוק עבר את החודש הראשון לחייו אתם יכולים להתחיל להרגילו למוצץ. בדרך כלל כדאי להמתין ככל האפשר לפני שאתם מתחילים להרגילו למוצץ על מנת שלא ישמש כתחליף להנקה הטבעית. כאשר אתם יוצאים עם התינוק לטיול אל תסתפקו במוצץ אחד או שניים אלא הביאו עמכם מספר מוצצים. מדוע? לפני כל שימוש יש לעקר את המוצץ. כאשר אתם נמצאים בחוץ יש לתינוקות רבים נטייה להשליכו על מנת לצפות בכם מחזירים אליו את המוצץ. בשלב זה תוכלו לשלוף מוצץ חדש או מעוקר מהתיק ולתת לתינוק.

את המוצצים חשוב לאחסן בתוך שקית או לבחור במוצץ עם מכסה שלא ידבקו אליו חיידקים, ולכלוך מהתיק.

משחת החתלה כנגד תפרחת חיתולים

אחד האתגרים הכואבים של תינוקות בני יומם הם תפרחות החיתולים. מדובר בתופעה טבעית המתרחשת בעקבות הרגישות הגבוהה של עור התינוק למגע עם החיתול ועם מגע השתן והצואה. לכן, בכל החתלה חשוב לשמור על היגיינה מקומית וכן להשתמש במשחה המונעת אדמומיות והתפתחות פצעונים על ישבנו של התינוק, אברי המין והירכיים.

כובע לראש התינוק+ קרם להגנת העור

הימים החמים של הקיץ בהם השמש קופחת מעל ראשנו קשים במיוחד לתינוקות. לכן, כדאי לזכור להכין כובע המתאים לראש התינוק ולאפשר לו ליהנות ממתחם מוצל. בעבר היו משתמשים בכובעים עם גומי או שרוך לאחיזה של הכובע על ראשו אך בעקבות מקרים של תינוקות שנחנקו כתוצאה משרוכים אלה ההמלצה היא לבחור בכובע בגודל המתאים ללא שרוך.

הקפידו להגן על עור התינוק בתרסיס או קרם הגנה המיועד לתינוקות

שמיכה נוחה למלון

לצד האביזרים שציינו קודם חשוב לזכור להביא עמכם שמיכת תינוק למלון. במהלך הימים החמים חדרי המלון ממוזגים ועשויים להיות קרים מדי עבור התינוק. לכן, כדאי שתהיה שמיכה קטנה נוספת מבד נושם עם ציפית בגודל מתאים אותה ניתן להחליף בקלות במקרה של רפלוקס או פליטה.

חיתול בד להנחה על הבגדים שלכם לאחר ההאכלה

לאחר ההאכלה אנו אוחזים את התינוק ומאפשרים לו לשחרר את הגזים שהצטברו במערכת העיכול. ברגעים אלה הוא עשוי לפלוט מעט מן האוכל על החולצה של ההורה שאוחז אותו. הדרך הקלה להימנע מלכלוך היא שימוש בחיתול בד  אותו מניחים על השכמות והכתף בזמן שאנו אוחזים את התינוק וטופחים בקלילות על גבו לשחרור הגזים.

תיק עזרה ראשונה

חשוב להצטייד  בתיק עזרה ראשונה למקרה חירום שיכלול מד -חום, פלסטרים, תרופה להורדת חום

לסיכום, אם אתם עומדים לצאת לחופשה או לטיול קצר עם התינוק הכינו מראש תיק עם כל האביזרים וגלו איך בכל מקום בארץ ובעולם החיוך החמוד לא סר מפניו.

* מאמר זה נבדק ואושר ע”י שמחה דרור אחות מוסמכת מספר רישוי 1440

מקורות

  • Borkowski, S. (2004). Diaper rash care and management. Pediatric nursing30(6), 467-471.

לינק

  • Mathisen, B., Worrall, L., Masel, J., Wall, C., & Shepherd, R. W. (1999). Feeding problems in infants with gastro‐oesophageal reflux disease: a controlled study. Journal of paediatrics and child health35(2), 163-169.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...