האזינו: אביהו מדינה מתפוצץ על ניב רסקין בשידור חי ברדיו

ביום שלישי הקרוב, יתקיים מופע מיוחד בפסטיבל “מדיטרנה” באשדוד, מופע המוקדש כולו לשיריו של אחד היוצרים הישראלים הגדולים, אביהו מדינה. המופע שנקרא “לשיר בקול ערב” מצדיע ליצירתו רבת השנים של מדינה, ויכלול אמנים רבים שיעשו לו כבוד על הבמה.

הבוקר, בפינת התרבות של התכנית “נכון להבוקר” עם ניב רסקין בגלי צה”ל, ראיין ניב רסקין את מדינה לקראת המופע שיועבר כולו בשידור חי בגלי צה”ל, כבוד ששמור לגדולים ביותר. ניב רסקין, יחד עם עשרות אלפי המאזינים, ציפה לראיון נחמד, עם קצת התרגשות, נוסטלגיה ופרגון, אך שום דבר לא הכין אותו למה שהתרחש בחמש הדקות של הראיון.

מדינה פתח את הראיון ברגל שמאל כשהכריז שהמופע כלל לא מרגש אותו וגם כשיהיה על הבמה לא יתרגש, ולמרות נסיונותיו של רסקין לחלץ ממנו מעט ניצוצות של התלהבות, נתקל בחומת קשיחות וחוסר עניין. בהמשך, החל לתקוף מדינה בפראות את רסקין וגלי צה”ל על כך שמכנים אותו בפרומו לשידור המופע “גדול היוצרים המזרחיים”, והמשיך עם טענות רבות לתקשורת על היחס לזמרים מזרחים, על הקיפוח, וכל שאר הטענות המוכרות של מי שעדין כלואים בתחושה שהם אזרחים סוג ב’.

רסקין המופתע ניסה לנווט את הראיון למקומות נחמדים יותר, אך מדינה המשיך להשתלח בו ובתקשורת, וכשרסקין ניסה להבין על מי ועל מה בדיוק הוא כועס, מדינה התחמק וחזר על אותן מנטרות של חוסר כבוד, ועל כך שבז להפרדה בין מזרחים לישראלים. את הראיון סיים רסקין, ודיי בצדק, במילם “באנו מברכים ויצאנו מקוללים”.

האזינו לקטע המלא כפי ששודר הבוקר. אם אתם רוצים לקפוץ ישירות לאזור האקשן, אתם מוזמנים להעביר לדקה 2:22. מה דעתכם? האם מדינה הגזים בביקורת שלו? האם ההתנהלות של גלי צה”ל הייתה תקינה? נשמע לשמוע את חוות דעתכם המלומדת.

לייק לפטריה בפייסבוק