פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

3 דברים לעשות עם ילדים בירושלים

ירושלים היא לא רק עיר הבירה של ישראל אלא מוקד משיכה תיירותי להורים עם ילדים מכל רחבי העולם. רוצים גם אתם לגלות מקרוב את הסודות של עיר הקודש? הנה כמה הצעות

עיר הבירה של ישראל הפכה בשנים האחרונות ליעד תיירותי נחשק. למרות שמאז ומעולם הייתה ירושלים עיר מפורסמת, נדמה שלאחרונה גם הורים לילדים מגלים את היתרונות שלה. כתוצאה מכך, יש כיום מגוון רחב של אטרקציות לילדים בירושלים ומה שנשאר זה רק לבחור את זו שהכי מתאימה עבור המשפחה.

רוצים לשאוב השראה? הנה כמה דברים שאפשר לעשות עם ילדים בירושלים:

קרדיט: pexels.com

“דייט עם סבתא”

בית אבי חי בירושלים ידוע בעשרות האירועים שהוא מקיים מדי חודש ובהזדמנות שהוא מעניק להורים וילדים ליהנות משפע של יצירה, אמנות ותרבות. במקביל, לאחרונה החליטו במקום לשלב גם את דור המייסדים ברשימת הפעילויות.

הפעילות “דייט עם סבתא” מבוססת על מפגש אישי בבית אבי חי של הדור השלישי עם הנכד או הנכדה. במפגש ניתן להכין סיפור משותף, עץ משפחתי, ברית סודית ועוד ולשמוע חוויות וזכרונות מתקופות אחרות. המפגשים מתקיימים בשלושה סבבים ביום וכמובן שאפשר להגיע גם עם ההורים.

התחנה לחקר ציפורי ירושלים

החברה להגנת הטבע מפעילה בירושלים את “התחנה לחקר ציפורי ירושלים”, אתר הטבע העירוני הראשון מסוגו בארץ ומקום שאסור לוותר עליו כשמגיעים לעיר הקודש. האתר המהווה מוקד משיכה למאות אלפי ציפורים צבעוניות ואלפי מטיילים וקבוצות בכל עונות השנה, בעיקר בגלל תנאי האקלים המיוחדים והנגישות הגבוהה.

אין צורך בהכנה מוקדמת לפני ביקור בתחנה לחקר ציפורי ירושלים וגם ילדים שלא מחשיבים את עצמם חובבי טבע צפויים ליהנות ממנו. אם רוצים להעשיר את החוויה, ניתן לקרוא קצת מידע על הציפורים הקיימות באתר ועל מסלולי הנדידה שלהם מעל ישראל בפרט והמזרח התיכון בכלל.

מוזיאון וואהל לארכיאולוגיה – הרובע ההרודיאני

סיור חוויתי ברובע ההרודיאני מספק הצצה נדירה לאורח החיים בשכונות יוקרה מימי בית שני ברובע היהודי. הדרך הכי טובה לעבור את הסיור הזה היא באמצעות “מוזיאון וואהל לארכיאולוגיה”, שמצליח להנגיש גם תכנים היסטוריים עבור ילדים צעירים וההורים שלהם.

התצוגה בתוך מוזיאון וואהל לארכיאולוגיה מתרכזת בבית המערבי, הבית האמצעי ובית המידות. בצורה כזו המוזיאון מראה את בתיהם של אצולת ירושלים בתקופה ההרודיאנית ואת מה שעבר על משפחות הכהונה. כמו כן, השרידים הארכיאולוגיים ששמורים במצב מצוין בתוך המוזיאון שייכים לקומת המרתף של המבנים ותכולתם מעידה על העושר של בעליהם.

לסיכום, אין כמו ירושלים כדי להעביר כמה שעות של בילוי והנאה עם הילדים. הורים שמוכנים להשקיע ולבחור פעילות יצירתית גם ירוויחו זמן איכות משותף, בעיקר בזכות פעילויות כגון “דייט עם סבתא”, חקר ציפורים וסיור בתוך מוזיאון ארכיאולוגי מרשים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...