פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מלחיץ: זה מה שישיבה ממושכת עושה לגוף שלכם

בעידן בו אנו חיים ולאחר שהטכנולוגיה השתלטה באופן רשמי על כמעט כל אספקט בחיים שלנו, הפכנו להיות יותר ויותר סטטיים במהלך יום העבודה שלנו. אם בעבר מקצועות רבים היו דורשים עבודת כפיים ועמידה על הרגליים, כיום רובנו מבלים יותר ממחצית משעות היום בפעילות במצבי ישיבה – מול המחשב בעבודה ובבית, בתחבורה הציבורית ובשעות הפנאי שלנו, בפאב המקומי, בקולנוע, או סתם רביצה ממושכת ומענגת על הספה בבית מול הטלוויזיה.

בשנים האחרונות עלו משמעותית מספר המחקרים המדעיים אשר זיהו באופן חד-משמעי כי ישיבה ממושכת המתקיימת כשגרה לאורך זמן, היא גורם מרכזי המשפיע לרעה על הסיכוי לפתח מחלות לב, סרטן, סוכרת, שבץ, דיכאון וגם כאבי שרירים כרוניים.

אז מה מוגדרת ישיבה ממושכת האם אתם חלק מקבוצת הסיכון? הנה המספרים: אם אתם יושבים למעלה מ-6 שעות ביום אתם צריכים להיות מודאגים. שנה אחת של ישיבה ממושכת מספיקה כדי לצמק את העצמות שלכם באחוז אחד מגודלן, 15-20 שנים של ישיבה ממושכת בכל יום לעומת זאת, כבר תקצר 7 שנים של בריאות מהחיים שלכם, כלומר שנים בהן תסבלו מבעיות רפואיות או חלילה תמותו. למעשה, אם כל בני האדם יעברו לשבת לא יותר מ-3 שעות ביום, תוחלת החיים של האנושות תעלה בשנתיים שלמות!

כפי שניתן לראות בסרטון ניתן לראות כי ישיבה ממושכת קשורה באופן ישיר לעליה בלחץ הדם, בעיות בפעילות הלב, הגברת רמת השומנים והכולסטרול בדם, הפרעה בספיגת הגלוקוז בתאי השריר והשמנת-יתר. אגב, החדשות הרעות באמת הן שהשפעות שליליות אלה נצפו ללא קשר לרמת הפעילות הספורטיבית. כלומר, גם אם הגעתם לעבודה ברגל, הלכתם למכון מיד אחרי או יצאתם לריצה של שעה בערב, לא פיציתם במאום על הנזק שגרמה הישיבה הממושכת שלכם במשרד באותו היום.

ובתוך כך, אין מה לעשות, ורובינו, כולל כותב שורות אלו, נכנסים לקטגורית "בטטות כסא משרדי בעל כורחם". מה בכל זאת אתם יכולים לעשות כדי להיטיב עם עצמכם? הנה 9 טיפים מועילים שיעזרו לכם לקום מהכיסא.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...