פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הדברת נמלים בבית

מדבירים וותיקים יודעים היכן לבצע את ההדברות שלהם. בין אם מדובר באזורים ידועים כמו פאנלים של ריצוף – החיבור בין הקירות לרצפה, לאורך כל קירות הבית, מסביב לארונות המטבח, השיש, מתחת לכיור המטבח ושלל מקומות רלוונטיים אחרים – ובין אם מדובר במקומות אסטרטגיים שדרי הבית יידעו לעדכן את המדביר ולהכווינו אליהם, כדי שיעשה עבודתו נאמנה ומלאה. חברינו בחברת מיכאל ובוריס הדברות, אולי יודעים ומבינים – שכאשר הלקוח משתף פעולה, קל הרבה יותר להשלים את המשימה.

כשהמטרה הסופית היא – שפשוט לא יהיו נמלים בבית. והן יכולות לבקר בכל עונות השנה – אין להן עונה ספציפית, אם כי יש שיגידו שבאופן כללי, הן אכן פעילות יותר בעונות הקיץ. יש אנשים שאולי יחשבו שזה נחמד, שזה סביר, שזה חשוב להסביר פנים לאורחים – ויש כאלו שירצו לפנות את השטח. בהינתן הרצון לנקות את האזור מנוכחות נמלים – חומרי הדברה יכולים לעבוד. באופן כללי, אם מרססים אזור מסוים בחומרי הדברה, לדעתנו ייטב אם הם יהיו טבעיים. חומרי הדברה טבעיים, בשביל הדברת נמלים – יכולים להיות כאלו שלא בהכרח הורגים את הנמלים, אלא מרחיקים אותן מהאזור.

שזה יכול להיות נפלא – אנחנו לא בהכרח רוצים להרוג, ייתכן שאנחנו בכלל לא רוצים להרוג – גם אם נדמה לנו שאנחנו רק רוצים שהן לא יהיו באזור ולא אכפת לנו באיזו דרך, העיקר שהאזור מתפנה מנוכחותן. כאשר יש ברירה, האין זה עדיף ומיטיב לאפשר לנמלים לאפשר לחיות? כי במקרה זה, זה בהחלט אפשרי, כדרך השימוש בחומרי הדברה טבעיים.

Credit: Pexels

הדברה טבעית לנמלים בבית

ההשפעה המיידית של חומרים אלו – הן שהנמלים יעזבו את האזור תוך כמה שעות, או כך זה המצב לפחות בחלק מהמקרים. אי אפשר לדעת מראש, אך אפשר לצפות את העניין על פי תבניות קודמות, איכות עבודת ההדברה, השימוש בחומרים הנכונים (אשר לא מהווים סכנה לא לבני אדם, לא לבעלי חיים ואף לא לנמלים עצמן).

מה הסיפור של נמלים? למה הן בכלל באות להתיישב? ובכן, בקן הנמלים – הן חיות על פי מושבות. בכל מושבה שכזו יש מלכה, ויש גם פועלות. הנמלים הפועלות – הן אלו שאנחנו רואים בבית שלנו, במטבח וכיוצא בזה, והן אחראיות על השבת המזון שהשארנו כך בלי השגחה – לקן המלכה. זו אגב הסיבה, שאנחנו יכולים להשפיע על התנהגותן – כי אם הן מחפשות מזון בריא וטבעי, אך אנחנו מגישים להן מזון שאינן מתאים לחוש הטעם שלהן – הן עלולות שלא לחזור – וזה חלק מהסיפור של חומרי הדברה טבעיים, אלו אשר הנמלים פשוט אוכלות ומחליטות כנגד.

והרי – למה לא, למה שלא נביע מידה של חמלה והבנה כלפי נמלים? בסך הכל, אין הן מסוכנות, אין הן מזיקות ואין הן מעבירות מחלות – אלא אם כן הן עוקצות את מי שאוחז בהן, או נוגע בהן בשוגג – ואולי גם תופעות אחרות שיש באמתחתן לאפשר. כך או כך, הן בסך הכל חרק שהוא "בסדר גמור", רק עושה את עבודתו. וכל שמתבקש – זה להרחיק אותו מהצלחת. אזי שאם נביא לו צלחת מלאה במזון שאין הוא רוצה לאכול – זו יכולה להיות סופה של מערכת היחסים שלנו ובכך לשלוח את הנמלים לדרכן, דרך צלחה וברוכה במקום אחר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...