מדענים גילו שיר אחד שיכול להוריד את רמת המתח והחרדה שלכם ב-65%

לא באמת צריך מחקרים ומעבדות כדי לדעת שמוזיקה עושה טוב, לראש ולגוף. אבל אם המדע מציע לנו מספרים ועובדות, מי אנחנו שנגיד לא? הפעם זה תורו של ד”ר דייויד לואיס-הודג’סון לבדוק את הקשר בין מוזיקה לבריאות נפשית. אלא שהמחקר הזה תוקף את הסיפור מזווית קצת שונה ומנסה לענות על השאלה: איזה שיר הכי כדאי לשמוע כשלחוצים או נמצאים בחרדה.

איך בודקים דבר כזה? כמובן, עורכים ניסוי. המשתתפים בניסוי התבקשו לפתור פאזל מסובכים ומתקילים. הם היו צריכים לעשות את זה הכי מהר שאפשר ואתם יכולים להבין לבד שסיטואציה כזאת מגבירה את הסטרס. תוך כדי המשימה הזאת, הנבדקים האזינו לשירים שונים. במקביל, לקחו מהם כל הזמן מדדים כמו דופק, לחץ דם וקצב נשימות (ככל שהמדדים עולים – כך רמת המתח גבוהה יותר, ולהפך).

בסוף המבדק הזה הד”ר והצוות שלו הצליחו לגלות מה השיר שהכי טוב בלהפחית מתח וחרדה. האם אנחנו מרוצים מזהות השיר שנמצא כמרגיע ביותר? בוודאי שלא. האם נספר לכם בכל זאת באיזה שיר מדובר? ברור שכן, אנחנו לא נוסיף לכם עוד לסטרס עם טיזינג מיותר.

השיר Weightless של להקת Marconi Union הוריד את רמת החרדה והמתח אצל המשתתפים בניסוי בלא פחות מ-65%. זה טוב כי מתח לא רק מעכב בפתרון חידות ופאזלים אלא גם יכול להאיץ התפתחות של מחלות גופניות אחרות. אגב, על פי ד”ר לואיס, השיר הזה כל כך מרגיע שלא מומלץ לשמוע אותו בזמן נהיגה, היות והוא גרם לחלק מהנבדקים להרגיש מנומנמים.

אם גם אתם, כמונו, לא עפתם על השיר המנצח, מוזמנים לחפש את השיר המרגיע שלכם בעשיריית השירים המנצחים על פי תוצאות המחקר, כולל קישורים להאזנה:

10. We Can Fly, Rue du Soleil (Café Del Mar)

9. Canzonetta Sull’aria, Mozart

8. Someone Like You, Adele

7. Pure Shores, All Saints

6. Please Don’t Go, Barcelona

5. Strawberry Swing, Coldplay

4. Watermark, Enya

3. Mellomaniac (Chill Out Mix), DJ Shah

2. Electra, Airstream

1. Weightless, Marconi Union

באמצעות: Inc

לייק לפטריה בפייסבוק