אנטי אייג’ינג לשיער? כן, יש דבר כזה

תהליך ההזדקנות שלנו, בני האדם, לא פוסח על אף תא בגופנו. כאן ניכנס גם השיער שלנו. הירידה בייצור החלב והשומן בקרקפת, הנזקים המצטברים מחשיפה לשמש וירידה בייצור הפיגמנט שהופכים את השיער שלנו לאפור עם השנים – כל אלה הופכים אותו לסימן הראשון שמסגיר את גילנו.

אולם, לצד זה ששיער אפור הפך לטרנד של ממש, ניתן לטפח אותו בצורה כזו שתחזיר לו את הנפח, הברק הטבעי והמגע הרך, בעזרת כמה צעדים פשוטים. שלבי הטיפוח הללו הם טיפול אנטי אייג’ינג לכל דבר ועניין ונועדו לעקב את תהליך ההזדקנות של השיער שלנו.

Credit: Pixabay

חמישה צעדים פשוטים למראה שיער בריא

תהליך טיפוח השיער נעשה לטווח ארוך ולוקח בחשבון משתנים רבים כמו וויטמינים וקרינת השמש. כדי להיות בטוחות שאנו עושות תהליך מהשורש, נתחשב במכלול הגורמים לכך ונתחיל בטיפול פנימי ורק לאחר מכן חיצוני. אז מה צריך לעשות כדי לעכב את “הזדקנות” השיער ולהחזיר אותו אחורה בזמן? חמשת הצעדים הבאים יסייעו לך להגיע לתוצאה הרצויה.

לפני הכל, פני לרופא המשפחה

חשוב לעשות זאת כדי לדעת שמקור דילול השיער או הברק שנעלם איננו תוצאה של מחסור בוויטמינים שונים או נובע משינוי של טיפול תרופתי. ברזל, אנמיה, הפרעה אוטואימונית כלשהי או תופעת לוואי של אחת התרופות יכולה להסביר גם יובש, שבירה ונשירה של השיער . בעזרת בדיקת דם פשוטה נגלה אם ניתן לטפל בשיער (ובגוף, באופן כללי) בעזרת תוספי תזונה וויטמינים טבעיים.

השקיעי בשינוי תזונתי

כדי שנוכל לטפח שיער בריא בכל שלב בחיינו, ללא קשר לגיל, מומלץ לכלול בתזונה שלנו חלבון וברזל באופן קבוע, כיוון שמחסור בהם עלול להביא לנשירת השיער. אם אין בעיה בבדיקת הדם, מומלץ לצרוך תוספים המכילים גם אבץ ונוגדי חמצון עבור עידוד צמיחת השיער. אחרי הכל, השינוי המשמעותי ביותר מגיע מבפנים. כמו כן, כדי שנוכל לתמוך בתהליך מבחוץ, חשוב לרענן בהתאם לממצאים הללו את תכשירי הטיפוח הרגילים שלנו. מומלץ להצטייד בתכשירים מקטגורית שיקום שיער כמו שמפו, מסיכה לשיער ומסנני קרינה.

עודדי את זרימת הדם

כדי לעודד את זרימת הדם הבריאה לקרקפת שלנו, מומלץ להבריש אותה בעדינות מספר פעמים ביום. אין צורך להגזים במספר ההברשות אך חשוב להשתמש במברשת עדינה ולא צפופה. כך נוכל לעודד עיבוי ופיזור של השמנים הטבעיים של השיער.

הפחיתי שימוש במכשירי עיצוב בחום גבוה

מחליקי שיער, פנים למיניהם ומסלסלים עובדים בטמפרטורה גבוה מאוד שעלולה להזיק לסיבי השיער, על אחת כמה וכמה כאשר שיקום שיער עומד על הפרק. הפגיעה בשיער מתבטא בשבירה ומכיוון שהקרקפת מייצר פחות שומן (או חלב), קיימת ירידה חדה בהגנה הטבעית שלו מפני החום. מומלץ להוריד שימוש בהם למינימום האפשרי כשאנחנו בתהליך השיקום (ואפילו אחריו).

התאימי את התכשירים לשגרה החדשה

מומלץ להימנע משימוש בתכשירי טיפוח המכילים אלכוהול. מדובר לרוב במוצרים שונים של ספריי ומוס לשיער, כאשר המפגש עם האלכוהול גורם ליובש ושבריריות של השערה. ניתן להחליף לתכשירים שאינם מכילים אלכוהול או להמתין איתם עד שנרגיש שהשיער שלנו חזר למראה בריא וחזק ולא נראה כאילו הוא מקדים אותנו בעשר שנים לפחות.

לאחר שעברנו את תהליך השיקום מן היסוד והרווחנו בחזרה כמה שנים למראה שלנו, נותר רק למצוא את התספורת המושלמת למבנה הפנים שלנו. כמו כן, כדאי לרענן את שגרת הטיפוח עם המוצרים המשלימים כמו שמפו סילבר ומסכות לחות שיספקו את הלחות הנדרשת לתחזוקה לטווח הארוך.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק