פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראית היום הבחורה הזאת שחלתה באנורקסיה וצנחה למשקל של 17 קילוגרם

עד לא מזמן הייתה רייצ’ל פארוק (בתמונה) בחורה יפהפייה ורגילה למדי, שחיה את חייה באושר עם בעלה רוב בביתם המשותף בקליפורניה. אלא שאז, לפני 10 שנים בערך בלי שום סיבה הגיונית, היא החליטה שהיא חייבת להרזות. בהתחלה, כמו במקרים דומים אחרים, העניינים עוד היו תחת פיקוח ובמסגרת דיאטות רגילות, אבל לאט לאט, ככל שחלפו השנים, החלה רייצ’ל לפתח הפרעות אכילה חמורות וכל העסק יצא משליטה. רייצ’ל חלתה באנורקסיה קשה, כזאת שלא משאירה לה סיכוי גבוה במיוחד לשרוד ולהמשיך לחיות.

קצת קשה להאמין לנתון הזה עד שמביטים בתמונות העדכניות שלה, אבל היום, רייצ’ל בת ה-37, שוקלת פחות מ-17 קילוגרמים. לצורך ההמחשה, אם יש לכם כלב בינוני בבית או לחילופין, ילד בן 5,  הם שניהם כנראה שוקלים יותר.

לפני קצת פחות מחודש, פרסמו רייצ’ל ובעלה רוב סרטון קורע לב ביוטיוב, בו רייצ’ל מופיעה לראשונה מול מצלמה, אוזרת אומץ ומספרת על המצב האיום אליו הגיעה. את הסרטון צילמו השניים כדי לנסות ולסייע למאמצי גיוס הכספים שלהם בכדי לנסות ולהשיג לרייצ’ל טיפול רפואי שיעניק לה סיכוי אחרון בהחלט להישאר בחיים ולהצליח להתגבר על המחלה, על אף הסיכויים הנמוכים.

לאחר שכל בתי החולים אליהם פנתה סרבו לטפל בה בטענה שמצבה חמור מדי והטיפול בה יהווה נטל ומעמסה על הרופאים, הצליחו רוב ורייצ’ל לאתר בית חולים אחד בקולורדו שהסכים לקחת עליו את הטיפול. אלא שכמובן, הטיפול בה דורש סיוע צמוד של צוות רפואי שלכם הכולל רופא, אחות, פיזיותרפיסט ופסיכולוג צמוד, ועלות טיפול מהסוג הזה מתקרבת למאה אלף דולרים, סכום שהזוג מתקשה לגייס בעצמו, לאור העובדה שרוב התפטר מעבודתו היות ואשתו זקוקה לסיוע צמוד 24 שעות ביממה ואינה מסוגלת לזוז או ללכת בכוחות עצמה.

לסיפור הנורא של רייצ’ל עדין אין סוף טוב, אפילו לא קרוב לכך, אבל ישנה נקודת אור חיובית ומפתיעה שהצליחה לרגש את השניים ולהעניק לרייצ’ל תקווה מחודשת. שלושה שבועות בלבד מאז פתחו השניים פרויקט מימון מיוחד באתר GoFoundMe וביקשו מהגולשים לסייע להם בתקווה להשיג את הסכום הדרוש, נרשמו כבר מעל 7000 תורמים שגייסו יחד סכום מפלצתי של קרוב ל-200 אלף דולרים. ההתגייסות האדירה של הרשת לסיוע לרייצ’ל איפשר לה להתחיל לקבל טיפול בביתה על ידי צוות מיוחד של בית החולים בתקווה שמצבה ישתפר במעט בחודשים הקרובים ויאפשר לה להתאשפז במרכז הסיוע שם תקבל את הטיפול במלואו.

“רייצ’ל היא טיפוס שובה לב ואדיב, ואישה מדהימה שתמיד מעמידה אחרים ולא את עצמה בראש סדר העדיפויות שלה” כתב רוב בפרופיל הפייסבוק שלו. “מי שיצא לו להכיר אותה יספר לכם שהיא מבריקה, אכפתית ובעלת לב זהב. תודה ענקית לכולכם. יש לנו תכניות גדולות עבור הטיפול ברייצ’ל. אני מאמין שדברים טובים קורים לאנשים טובים. הסבלנות, התפילה והמאבק שלנו השתלמו. אנחנו אוהבים את כולכם”.

אם גם אתם מעוניינים לתרום למאבק של רייצ’ל במחלה, תוכלו לעשות זאת כאן. אנחנו מקווים שרייצ’ל תבריא במהירות האפשרית ושהסיפור שלה יהפוך להשראה גדולה עבור צעירים וצעירות רבים שנאבקים במחלה ברחבי העולם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...