פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

10 בעלי חיים עם הרגלים מגונים במיוחד בכל מה שקשור לחיי המיטה שלהם

כל מי שהתעורר אי פעם באמצע הלילה מהיללות של החתולים המיוחמים בשכונה יודע שלבעלי חיים יש הרגלים מוזרים ואפילו אלימים כשזה מגיע לצורך שלהם להתרבות. אבל קצת יללות הן ברמה של מתחילים לעומת קניבליזם, קרב חרבות עם אברי מין או מוות בתשישות תוך כדי הזדווגות.

הנה עשרה בעלי חיים שהפכו את הגועל לחלק בלתי נפרד מפעילות הרבייה שלהם ויגרמו לכם להודות על המצאת התנוחה המסיונרית.

1. החשופיות הענקיות האלו, שנקראות Leopard slug, מזדווגים בעודם תלויים מענף ומתנדנדים באוויר, לא לפני שלקחו חלק במשחק מקדים שאורכו שעות ובו כיסו אחד את השני בריר. במהלך ההזדווגות גם קיים חשש מסוים שאיברי הרבייה שלהם, שאורכם בערך חצי מאורך החשופית כולה, ידבק לחשופית השנייה וייתלש.

1

2. עכבישים אוסטרלים אדומי גב לגמרי נראים כמו יצורים שיזיקו לאדם שיתקל בהם, אבל גם על הפרטנרים המיניים שלהם הם לא מרחמים. בזמן שהעכבישה והעכביש עושים עכבישים קטנים, הנקבה פשוט עוקצת את הזכר ואז מתחילה ללעוס אותו, עד שהוא מת.

2

3. המונח תולעים שטוחות מגעיל כשלעצמו, אבל חכו שתשמעו על הרגלי ההזדווגות שלהן: לכל תולעת יש אברי רבייה זכריים ונקביים וכל תולעת יכולה להיכנס או להכניס להריון. אז איך קובעים? ובכן, שולפים את האיבר הזכרי, שהוא סוג של חרב, ומתחילים לדקור אחד את השני. המנצח זוכה להפרות והמפסיד מתעבר.

3

4. ברווזים נראים תמימים, אבל הם רק נראים. הזכרים כופים את עצמם על הנקבות כל הזמן. בתגובה להתנהגות הזאת, הברווזות פיתחו איבר רביה שנראה כמו פותחן בקבוקים ומתפקד כמו מבוך – ככה שגם אם ברווז יצליח לכפות עצמו, הברווזה תוביל אותו למבוי סתום. ואם היא רוצה להתרבות ממנו? אז הברווזה תאפשר לו להגיע דרך הצינורות הנכונים.

4

5. פנדות הן באמת חיות תמימות. פנדה אחד בגן חיות סיני לא ממש היה בעניין של להרבות את הפנדות שמסביבו. עצוב. אלא שאז הראו לו שעות על גבי שעות של סרטים של פנדות מזדווגות – עד שהוא קלט את העבודה ומאז הוא לא מפסיק לעשות צאצאים.

5

6. ביצים, כי אז הצפרדע הנקבה דוחפת את הצאצאים העתידיים לתוך הפה של הזכר, ששומר עליהם שם עד שהם בוגרים מספיק לבקוע. בשלב הזה הוא פשוט יורק אותם החוצה.

6

7. ליונק בצורת עכבר שעונה לשם Antechinus stuartii  יש תקופת פריון קצרה, של עשרה חודשים בלבד בכל החיים. אז אתם בטח מנחשים איך הם מעבירים את הזמן הזה. כן, מזדווגים בלי הפסקה. אבל זה לא כזה בריא להם, כי הרוב מתים הרבה לפני, מקריסת המערכת החיסונית.

7

8. היפופוטם, לא בדיוק החיה הכי נקיה בטבע, מתאמצת כדי לשמור על המוניטין הזה שלה. הזכרים פשוט זורקים על הנקבה צואה. הרבה צואה. זה המשחק המקדים שלהם והמטרה שלו היא להעביר אינפורמציה על הגנטיקה המשובחת שלהם, ששזורה היטב בתוך גושי הצואה שלהם, כך מסתבר.

8

9. זבובים עושים את אחד הסאונדים המעצבנים בעולם. אבל בזמן שלבני האדם מקבלים מזה רק עצבים, הזבובים מרוויחים סשן הזדווגות עם זבובה. כששני זבובים נפגשים, הם מזמזמים אחד מסביב לשני ואם הזמזומים שלהם מתאימים אחד לשני – זה קורה. אם הסאונד של אחד מהם לא מספיק מרשים, זה כנראה אומר שהוא חולה.

9

10. אנקונדות, נחשים שלא בא לכם להתעסק איתם, אלימים גם בהזדווגות. כשנחש זכר מריח נקבה מיוחמת, הוא מפלס דרכו אליה. בגלל שכל יתר הנחשים באזור מגיעים גם, כולם מתכרבלים לתוך כדור ענק של משחקי רביה, בתוכו יש מאבק בין הזכרים. המנצח זוכה להפרות את הנקבה. ובהרבה כבוד גם, כנראה.

10

באמצעות: Mashable

 

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...