פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך קונים ציוד מקצועי להגברה?

אם אתם עומדים לקנות ציוד הגברה מקצועי כדאי שתבצעו  את הרכישה בקפידה, ובאופן שיספק מענה איכותי המותאם למטרות השימוש ולמאפייני מערכת השמע שלכם. כשלב ראשון כדאי להכיר ולהבין לעומק את תחום הסאונד וההגברה.

Credit: Freepik

על מנת לזכות במערכת הגברה מקצועית שתענה לצרכי השימוש, יש לבחור אותה בקפידה על סמך ידע והבנה. בנוסף, חשוב לקנותה ממקור אמין ומומלץ בדומה לחברת שרון רייכטר לציוד והגברה, שם גם יוכלו לייעץ ולכוון אתכם לבחירת ציוד מתאים שעונה לדרישות ולהגדרות התקציב שלכם.

למי כדאי לקנות ציוד הגברה מקצועי?

חשוב להבין כי ציוד הגברה מקצועי אינו זול לרכישה והוא גם נדרש בתנאי תחזוקה, אחסון והובלה נאותים. לכן, למי שצריך לעשות שימוש בציוד כזה מידי פעם, ובייחוד אם בכל פעם הציוד נדרש לצרכים שונים, ייתכן מאוד שעדיף להשכיר מאשר לקנות. מאידך, רכישת ציוד הגברה אכן מומלצת למי שיעשה בו שימוש של קבע, כמו מוסד ציבור, בית עסק או חברת הגברה במקום ובמבנה מסוים, וכן למי  שנדרש בציוד הגברה לאירועים במקומות שונים בתדירות שעולה על שבע או שמונה פעמים בשנה, בין אם עבור מסיבות, ערבי שירה, ימי הולדת, הופעות, הרצאות, כנסים וכדומה.

מה כולל ציוד הגברה?

ציוד הגברה מורכב משורה ארוכה של פריטים שיש להכירם ולהבין את תפקודם עוד בטרם מתחילים לחפש בחנויות ובאתרים ברשת. הציוד הגברה מתחיל כמובן ברמקולים שיכולים להיות עם מגבר מובנה המותאם לאלמנטים של טוויטר וופר שיש ברמקול, ומוצעים בשוק בגדלים שבין 10″ ל- 15″. כמו כן ניתן לבחור ברמקולים פסיביים בסיסיים הנדרשים במקור חיצוני של מגברי הספק.

מערכות הגברה כוללות גם סאבים לצלילים נמוכים, מיקסרים המערבלים מקורות שונים של סאונד לרבות מיקסר מסוג קונסולה אנלוגי או מיקסר אומנים דיגיטלי, וכן פרוססים, קייסים לשמירה על הציוד, סטנדים שונים, כבלים לציוד ההגברה ומיקרופונים מסוגים שונים כמו דינאמיים או אלחוטיים.

הכירו את השוק

השוק מציע מבחר גדול של מערכות וציוד הגברה מבית מותגים מוכרים יותר ופחות. יחד עם זאת, שלא כמו ציוד הגברה ביתי, מערכת הגברה מקצועית טובה לאו דווקא חייבת להיות מתוצרת מותגים מוכרים, כמו סוני או אפל, שרבים מהם כלל לא מתמחים בציוד מקצועי.

למעשה, מרבית מוצרי ההגברה המקצועיים מיוצרים על ידי חברות פחות מוכרות לקהל הרחב. ומכיוון שמדובר שסביר להניח שלא שמעתם עליהם, כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי שיכיר ויכוון אתכם אל חברות מומלצות בעולם ההגברה המקצועי.

על מה ולמה ציוד הגברה

ציוד הגברה מקצועי יכול לשמש לצרכים ומטרות שונות, כאשר לכל צורך ומטרה יתאימו פריטים אחרים. לכן חשוב להגדיר מראש את ייעוד ומטרת השימוש בציוד ההגברה וכך תוכלו לכוון ביתר דיוק למוצרים מתאימים.

לדוגמא, יש הבדל בין ציוד הגברה מקצועי המיועד לשימוש באולם אירועים פנימי או גן אירועים חיצוני, במערכת הגברה המיועדת למוסד חינוך, למסיבות טבע, מסיבות יום הולדת להופעות וקונצרטים וכדומה. לכן חשוב להבין מראש אם ציוד ההגברה מיועד לשימוש חיצוני או פנימי, עבור כמה משתתפים הוא מיועד ובאיזה רדיוס הם ישהו, וכן אם מדובר בציוד הגברה קבוע או נייד.

לדוגמא, עבור אולם אירועים בדרך כלל יש צורך במערכת מרובת רמקולים, עם רמקול של 15″ לכל חמישים מטר מרובע ובתוספת של סאבים. זאת בעוד שלכנסים והרצאות יכולה להתאים מערכת הכוללת שני רמקולים מוגברים 12″ לצד מיקסר אומנים קטן. לאירועים  קטנים בחוץ אפשר לבחור בבידוריות ניידות.

מערכות הגברה שונות

מלבד מרכיבי ציוד ההגברה, בשוק גם מוצעים סוגים שונים של מערכות הגברה והבחירה ביניהן נקבעת בהתאם להבנה מקצועית וצרכי שימוש. המערכת הנפוצה ביותר הינה מסוג PA, הכוללת בבסיסה שני רמקולים פסיביים או מוגברים, כבלים, מיקסר, סטנדים ואלמנטים נוספים כמו מיקרופונים, עוד רמקולים, סאבים וכדומה. מערכות הגברה אלו יכולות לשמש למגוון רחב של צרכים ומטרות, למשל עבור אולמות וגני אירועים, כנסים, מסיבות, ערבי שירה, לבתי ספר ועוד.

כמו כן תוכלו למצוא מערכות הגברה מקצועיות מסוג LINE ARREY, הנדרשות בחיבור למחשב מתקדם, ומתאימות בעיקר לחברות הגברה מכיוון שיש צורך בכישורים מקצועיים בעולם הסאונד להפקת המרב מהן. מערכות אלו כוללות לרוב שניים עד שמונה רמקולים מוגברים או רמקולים פסיביים עם מגברי הספק חיצוניים, ושני סאבים.

ולבסוף, עוד סוג מבוקש של מערכות הגברה הינן מערכות ניידות, שקלות השינוע שלהן באה על חשבון עוצמת הסאונד שהן מספקות. מערכות אלו מוצעות במספר גרסאות, המוכרת ביותר הינה בידורית ניידת המסופקת עם מיקרופונים אלחוטיים, סוללה מובנית, חיבור לבלוטוס ועוד. מערכות אלו מתאימות לאירועים קטנים ולצרכי אנשי בידור כמו מפעילים של ימי הולדת או מארגני ערבי קריוקי.

חברה מקצועית ומנוסה בתחום

כפי שניתן לראות, ציוד ומערכות הגברה הינו תחום רחב היקף שכדי להבינו יש צורך בידע מעמיק בעולם הסאונד. העניין הוא שיש לא מעט מקרים בהם עולה הצורך בקנית ציוד הגברה על ידי גורמים שלא מגיעים מתחום הסאונד, כמו אולמות אירועים, בתי ספר, מתנ"סים, אומני במה, גורמים עסקיים ועוד. במקרים אלו הדרך הטובה, היעילה, המהירה והכדאית ביותר לקניה מוצלחת של ציוד הגברה היא פנייה לגורם מקצועי ואמין שיכול לספק לכם מענה שלם המותאם לצרכים ספציפיים.

דוגמא טובה לגורם כזה היא כאמור חברת שרון רייכטר, המתמחה בייבוא, שיווק ומכירה של ציוד הגברה. החברה מציעה ללקוחותיה מבחר איכותי של מוצרים מבית חברות מובילות ומוערכות בענף עבור מחירים משתלמים ועם אחריות מקיפה. בנוסף, במידת הצורך הצוות המקצועי של החברה ייעץ וילווה אתכם לכל אורך רכישת ציוד ההגברה, החל מהבנת צרכי ומטרות ההגברה, דרך הגדרת מסגרות תקציב ועד לבחירת ציוד איכותי מתאים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...