פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ציוד הגברה לצילום מקצועי – החשיבות של מיקרופון למצלמה

צילום מקצועי הפך בשנים האחרונות לנחלתו של הציבור הרחב, או לפחות לעיסוק של הרבה מאוד אנשים, חלק ניכר מהם אינם צלמים מקצועיים וותיקים אשר סיימו לימודי צילום וכו'. כמובן שהכותרת של "צלם מקצועי" עדיין שייכת בעיקרה לצלמים וותיקים אשר גם למדו את המקצוע, עוסקים בו מזה שנים וכו', אך העידן של ימינו בו לכל אחת ואחד מצלמה מתקדמת בסמארטפון ובשלל מכשירים ואביזרים אחרים הביא יותר ויותר אנשים להתנסות בצילום מסוגים שונים, וגם לנסות כך להתפרנס ולצבור קהל עוקבים. הן אם אתם צלמים מקצועיים, וותיקים ומנוסים ובין אם אתם צלמים חובבנים או מקצועיים חדשים ומלאי מוטיבציה, חשוב שתדאגו להצטייד לא רק במצלמה טובה אלא גם בציוד הגברה מתאים, ובפרט במיקרופון למצלמה

Credit: Pixabay

להעשיר משמעותית את מה שאנחנו מקליטים – סאונד איכותי בנוסף לצילום עצמו

כמובן שצילום ברור ואיכותי הוא המטרה הראשונה והמובנת מאליה של כל צלם, חובב או מקצועי, אך על ידי הקלטה איכותית ככל הניתן של סאונד ניתן להעשיר משמעותית כל דבר שאנחנו מצלמים ולהעניק לו נופח אחר ועמוק יותר. במיוחד מכיוון שבמרבית הסמארטפונים או המצלמות הפשוטות יחסית באמצעותן מצלמים רבים מהאנשים כיום, המיקרופון המובנה אינו מיועד להקלטות מקצועיות ובסיטואציות רבות אשר אינן אופטימאליות (כלומר – כמעט כולן..) הסאונד המתקבל הוא נוראי, אם בכלל ניתן להבין משהו. במיוחד במקרה של דיבורים ורצון להצליח לתפוס את מה שאנשים בהקלטה אומרים, פעמים רבות זהו הצד החלש ביותר מבחינה טכנית של הקלטות ווידיאו רבות.

מיקרופון למצלמה, כאשר הכוונה כאן היא למיקרופון ייעודי אותו מוסיפים למצלמה (ולא למיקרופון המובנה בה, כמובן), הוא הפתרון עבור כל מי שמעוניין לשדרג משמעותית את איכות ההקלטות שהוא מייצר, ולהצליח להביא את עבודתו לרמה בה היא תהיה מובנת ברורה וקוהרנטית לכל מי שיצפה בה (ויאזין לה…). עד שלא מנסים זאת לא מבינים עד כמה עמוק ההבדל בין הקלטה בה נעשה שימוש במיקרופון ייעודי למצלמה לבין כזו בה הסאונד מסתמך על הרמקול המובנה הפשוט. מדובר בעולם אחר לחלוטין ובאיכות שמע שלא ניתן לדמיין אפילו כאשר מסתפקים כל הזמן במיקרופון של המצלמה או הסמארטפון עצמם.

הפחתת רעשי רקע, משקל נמוך ועוד – איזה סוג של מיקרופון למצלמה כדאי לקנות?

נניח ואתם מעוניינים לשדרג משמעותית את איכות ההקלטות שאתם עושים ומשתכנעים לחפש אחר מיקרופון למצלמה. איזה סוג של מיקרופון נרצה מבין שלל הדגמים והסוגים השונים הזמינים כיום בקטגוריה זו?

ובכן, אין צורך להכיר את כל היצרנים והדגמים השונים על מנת לבחור מיקרופון טוב למצלמה שלכם. במקום זאת, נסו להתמקד במאפיינים שונים שכדאי שיהיו לאותו מיקרופון, ולחפש אחר מוצרים המתאימים לדרישות אלו.

למשל, אחת המאפיינים החשובים והמהותיים ביותר של מיקרופון למצלמה (המשמש כאמור תוספת למצלמה בה משתמשים) הוא המשקל – כמה משקל צפוי להוסיף לכם ולמצלמה/סמארטפון שלכם המיקרופון החדש? כדאי כמובן לבחור בדגם קל משקל יחסית,על מנת שתוספת המשקל תהיה מינימאלית וכמעט לא מורגשת.

בנוסף, מומלץ לחפש אחר מיקרופון למצלמה המאפשר הפחתה או ביטול של רעשי רקע, על מנת שנוכל לצלם באיכות טובה גם במקומות רבים בהם קיים רעש רקע משמעותי. המיקרופונים של היום יודעים לסנן רעשי רקע בצורה מעולה, ומאפשרים בכך לשדרג משמעותית את איכות הצילום ולהבטיח כי כל הצופים בו גם יוכלו לשמוע את כל מה שנאמר והוקלט.

ולבסוף, כמו עם כל מכשיר אלקטרוני או חשמלי אחר, חשוב לוודא כי אתם מקבלים אחריות על המיקרופון שאתם קונים, ולוודא כי ניתן לשלוח אותו דרך החנות לתיקון במעבדה, במידת הצורך. כך תוכלו להיות שקטים ובטוחים כי המיקרופון החדש יעבוד כמו שצריך וישרת אתכם נאמנה לאורך זמן…

*** היכנסו לאתר טרטל – קטלוג ציוד הגברה. באתר תוכלו להזמין ממבחר מערכות הגברה, מיקרופונים, אוזניות ועוד במחירים משתלמים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...