פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מצחיק: אמריקאים טועמים בפעם הראשונה אוכל יהודי מסורתי

עובדה ידועה היא שלאורך ההיסטוריה, היהודים חטפו לא מעט שנאה על לא עוול בכפם. למען האמת, זה גם קורה בהווה ויש מצב שיזלוג גם לעתיד. אבל אם יש תחום אחד שבו היהודים חוטפים ולגמרי בצדק – זה התחום הקולינרי. מבלי לפגוע בחובבי הגפילטע, שבטח התפרעו עם חמישה צ'ייסרים של חזרת בערב ראש השנה, נראה שרוב בני האדם (וגם חלק ניכר מבעלי החיים) יעדיפו שלא להתקרב ליצירות המופת של המטבח היהודי.

כדי שלא תאשימו גם אותנו באנטישמיות, הנה תיעוד של אנשים שאין להם שום קשר ליהדות טועמים לראשונה מגוון מאכלי חג יהודים. אגב, זה זמן טוב לציין שכשאנחנו (או בעצם, אלו שצילמו את הסרטון) כותבים מאכלי חג יהודים, אנחנו מתכוונים למאכלי חג של בני עדות אשכנז: כבד קצוץ, גפילטע פיש, קניידעלך, קוגל ועוד. אז למודאגים, אפשר להירגע, אף אחד לא פגע בשמו הטוב של החריימה.

מנת הדגל של המטבח היהודי, הגפילטע פיש זכתה לכינוי "טונה דחוסה" והוגדרה כ"בעלת ריח של מכולת". הקוגל הצליח אפילו פחות וזכה להיקרא "הדבר הזה שמכינים כשיש רק פסטה וקינמון במזווה" והכבד הקצוץ זוהה שם כ"פנסי פיסט" (נו, הדבר הזה שנותנים לחתולים כשהם מתנהגים יפה).

למרות הכל, חייבים לסיים בנימה אופטימית. אז יהודים, דעו שהעולם אוהב את הרוגעלך ואת המנישביץ, שהוא יין מתוק לקידוש שנמכר בעיקר בארצות הברית.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...