פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

3 דברים שממש עיצבנו אותנו בפרק האחרון של המירוץ למיליון

העונה השישית והלא רעה בכלל של המירוץ למליון, אחת מתכניות הריאליטי היותר מהנות על המסך, מתכנסת לקראת רגעי ההכרעה שלה, כאשר לאחר ההדחה של רגב והלן בנקודת הסיום בקירגיסטן נותרו במירוץ 4 זוגות שהיו אמורים להיות מוזנקים אמש לחצי הגמר של התחרות, ממנו יעפילו 3 זוגות לקטע המירוץ האחרון. למה אמורים? ובכן, כי בעוד אתם הכנתם את הפופקורן והתיישבתם להנאתכם על הספה בציפייה לפרק חדש וסוער, מקבלי ההחלטות ברשת החליטו לעשות עליכם סיבוב ולהעניק לכם טוויסט לא צפוי בעלילה – שעתיים של כלום ושום דבר, מוגשות על מצע של שעמום אטומי.

צילום מסך מתוך אתר “רשת”

אפשר להתווכח על עניין התפנית “הדרמטית” בעלילה, האם הוא ראוי בתחרות כמו המירוץ למיליון והאם הוא עושה טוב לצופים ולרייטינג, אבל על דבר אחד אי אפשר להתווכח: אתמול נרשם אחד משיאי הזלזול בצופים בתכניות ריאליטי, ואם אתם חובבי הז’אנר אתם כבר יודעים מזמן שלא קל לשבור את השיאים האלה. הנה 3 דברים שממש עצבנו אותנו בפרק האחרון של המירוץ למיליון.

1. פרסומות

103 דקות היה אורכו של הפרק ששודר אתמול, מרגע תחילת התכנית ועד סוף הפרומו לפרק הבא שהגיע מיד עם סיום התכנית. מתוך כמות הדקות הזאת, זכינו לראות בסה”כ 52 דקות של פרק, אם אפשר לקרוא לו ככה, ואנחנו כוללים ב-52 הדקות הללו גם לפחות 2 דקות של חסויות “עוד 20 שניות חוזרים” וחברותיהן.

אז נכון, לבכות על כמות הפרסומות בעידן בו אפשר לצפות בסדרה מתי שרוצים זה קצת פאסה, ובכל זאת, עבור מי שצופה בסדרה בזמן אמת לא יכול היה שלא להרגיש שמישהו מסתלבט עליו. השיא נרשם לקראת סוף הפרק עם הפסקת פרסומות ארוכה, חזרה ל-4.5 דקות של פרק ויציאה למקבץ פרסומות ארוך נוסף אחריו חיכו לנו עוד 3 דקות אחרונות. אם אתם רוצים עוד מספרים להמחשה – כך נראתה חלוקת הדקות של שידור הפרק: 25 דקות רצופות של הפרק ואז פרסומות. אחר כך עוד 11 דקות מהפרק ושוב פרסומות, 10 דקות, פרסומות, 5 דקות, פרסומות, 3 דקות, סוף.

צילום מסך מתוך אתר “רשת”

2. הפרומו

בהפקת המירוץ למיליון ביקשו ובצדק, לשמור את דבר החזרת אחד הזוגות המודחים בחזרה לשלבי ההכרעה של המשחק בסוד. אלא שהדרך בה בחרו לעשות את זה היא פשוט מקוממת. במשך 3 ימים פמפמו הפרומואים את ההודעה הדרמטית שמוסר רון שחר לזוגות רגע לפני ההזנקה לחצי הגמר. גם צופי הריאליטי המנוסים ביותר, שרגילים לשקרים הקטנים של הפרומואים, ודאי הניחו כי הדקות הראשונות של הפרק יוקדשו לאותה הודעה, ומיד לאחר מכן יתחדש המירוץ. אלא שכמה דקות אל תוך הפרק, מרבית הצופים כבר הבינו שרימו אותם.

אם לא די בכך, במירוץ למיליון הוסיפו חטא על פשע כשהקדישו פרק שלם להכנות וקידום קטע המירוץ של המודחים מבלי להזניק אותו. המשמעות, מעבר לעובדה שכל מי שצפה בפרק בזבז כמעט שעתיים מהחיים שלו לחינם וקיבל 0 תמורה תמורתן (אלא אם אתם מגדירים את השיחות המשמימות בין צמד הפסנתרנים או מור ומור כזמן מסך איכותי), היא העובדה שגם בפרק הבא לא נזכה לראות את המירוץ מתקדם ונאלץ לצפות בחבורת זוגות מאוסים שכבר שכחנו את השמות שלהם רצים לנו שוב מול העיניים, כשלכולם ברור שאיכשהו בדרך פלא, זה ייגמר בחזרתם של הלן ורגב או עדי ומיתר, שני הזוגות האחרונים שהודחו שהם גם היחידים שיש הגיון כלשהו בחזרתם למירוץ.

צילום מסך מתוך אתר “רשת”

3. עצם החזרת המודחים

המירוץ למליון היא לא הישרדות. אי שם על האי הבודד של הישרדות, המודחים מגיעים מידית לאי בודד חדש, עם תנאים  קשים יותר מאלה שהתרגלו אליהם במחנה של השבט שלהם, ונאלצים לשרוד לבדם ולהתמודד עם לא מעט קשיים ומשימות עד שבודדים מהם מקבלים הזדמנות להתמודד על חזרה למשחק. מנגד, במירוץ למליון הגיעו הזוגות המודחים, או לפחות רובם, לוילה ביוון שם העבירו את זמנם באכילה וברביצת בטן-גב בזמן ששאר הזוגות התרוצצו מסביב לעולם וביצעו לא מעט משימות פיזיות קשוחות.

למה אנחנו מספרים לכם את זה? כי העובדות הללו מובילות לשאלה אחת שחייבת להישאל – איך יכול להיות שבהפקת המירוץ למיליון חושבים שזה הגיוני להחזיר זוגות שהודחו לפני זמן כל כך ארוך? לא סתם זו הפעם הראשונה בתולדות המירוץ בה ניתנת האפשרות הזאת – זה פשוט לא מהלך טוב לשטף של המירוץ והוא אפילו די מבאס.

בשורה בתחתונה

המירוץ למיליון סיפק לנו עד עכשיו עונה לא רעה בכלל עם זוגות שקל להתחבר אליהן ולאהוב אותם ועם משימות מגוונות ומאתגרות שהשאירו רושם כאילו רמת הקושי במירוץ עולה מעונה לעונה. הפרק ששודר אתמול כאילו נמצא בשטח האפור של מערכת האמון בין הצופים להפקה, ובכל זאת, הוא מסוג הפרקים שמוציאים לצופים את המיץ וגורמים להם לנטוש את המסך וחבל. המינימום שאפשר לעשות הוא לאפשר לנו לבחור מראש אם לצפות בפרק שהוא, איך שלא תהפכו את זה, סוג של פרק לקט.

בשורה התחתונה, תעירו אותנו כשיוזנק חצי הגמר ותעדכנו אותנו מי חזר, הלן ורגב או עדי ומיתר. עד אז אנחנו לוקחים ברייק מרון שחר כדי לנסות ולחדש את האמון שהלך לאיבוד ביננו. אגב, למרות כל הדברים הנ”ל הצופים הצביעו בשלט ועל פי נתוני הרייטינג של אתמול בערב – הפרק ניצב בראש טבלת הצפייה.

צילום מסך מתוך אתר “רשת”

תמונה ראשית: מאור נחום – יוטיוב

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...