קור רוח מדהים: שברה את הקרסול ותיעדה את עצמה ממתינה לחילוץ

אחד מסיפורי הגבורה והאומץ הכי מפורסמים בשנים האחרונות, וגם הפך לסרט הוליוודי מצליח, היה סיפורו של המטייל שידו נתקעה מתחת לסלע ענק במהלך טראק, ונאלץ לחתוך אותה בכוחות עצמו ובאמצעות אולר בכדי לשרוד, היות ולא הייתה לו שום דרך להזעיק עזרה (127 שעות) הסיפור הבא, שבניגוד לקודמו גם תועד בוידאו, הוא אמנם מעט פחות מזעזע אך ללא ספק אחד המטורפים ביותר שתראו.

אלכסנדרה (לקסי) דה פורסט, סטודנטית בת 21 מקולורדו בארצות הברית, יצאה עם ידידה הטוב אריק לטראקינג בהרי Vedauwoo הסמוכים לעיירה וויומינג. בשלב כלשהו במהלך הטיפוס על ההר, ניסתה אלכסנדרה לקפוץ מעל תעלה אך הניסיון לא צלח ולקסי מצאה עצמה צונחת מגובה 8 מטרים. לצערה, זו גם הייתה הקפיצה האחרונה שלה בטיול היות וקרסולה התרסק במהלך הנחיתה. במצב הזה, סביר להניח כי כל בנאדם שפוי היה נאנק מכאבים וצרחות, תוך שהוא מאבד את שפיותו עקב הכאבים העזים והמראה הקשה של הקרסול השבורה.

אולם, לקסי היא לא בחורה שתתרגש מאירוע מינורי שכזה. בלי לחשוב פעמיים, היא שלחה את אריק להזעיק עזרה וכמובן, הוציאה את הסלולארי שלה והחלה מתעדת עצמה בזמן שהיא ממתינה לחילוץ. לקסי, בחורה עם חוש הומור בריא, הצליחה להישאר קרת רוח ולשעשע את עצמה (וגם אותנו הצופים) על אף הפציעה הקשה. תחילה מתעדת לקסי את הקרסול שלה בתמונות שהן ללא ספק לא מומלצות לבעלי קיבה רגישה, בהמשך מצלמת את עצמה כשבמשך כל הזמן הזה היא משוחחת עם המצלמה על התחושות והרגשות שלה בסיטואציה הזאת, תוך הפגנת יכולות קומיות נהדרות.

לקסי מודה בציניות לחברה אריק שלקח אותה לטיול הזה, מספרת על כך שלמרבה ההפתעה ולמרות שהעצם שלה כמעט לא מחוברת לגוף, היא אינה מרגישה כאב. היא מדגימה כיצד היא מצליחה להזיז עדין את קצות האצבעות, מדברת אל משפחתה וחברותיה ומודה שהיא מאוד מאוד לחוצה ומודאגת מהמצב. בסיום הסרטון, לאחר שמוסרת את אהבתה לכלב שלה היא אפילו מוצאת זמן להתבדח על כך שהסרטון שלה נשמע כמו צוואה, למרות שהיא יודעת שכנראה תישאר בחיים.

כעבור כמה דקות חולצה לקסי והועברה לבית החולים הקרוב שם עברה שני ניתוחים. כרגע היא עוד לא יכולה לדרוך על הרגל אך תתנחם בכך שהסרטון שלה הפך כצפוי לאחד הסיפורים המדוברים ביותר באמריקה והיא עצמה לכוכבת. הסרטון הזה הוא ללא ספק אחד הסרטונים הכי מרתקים ומדהימים שראיתי והוא מוכיח עד כמה שתי התכונות הנהדרת הללו – אופטימיות והומור, יכולות להשתלם מאוד בסיטואציות אליהן לעולם לא חשבנו שניקלע. צוות הפטריה מאחל ללקסי החלמה מהירה.


לייק לפטריה בפייסבוק