מצעד טבעות האירוסין המפורסמות (והמדהימות) בהיסטוריה

המנהג להעניק טבעת אירוסין לארוסתך הוא מנהג אשר לו שורשים היסטוריים, תרבותיים ורוחניים. בשורה התחתונה - כבר ברומא העתיקה של לפני 3,000 שנים עשו זאת, ואלו שעשו את זה היטב ובחרו טבעות אירוסין מיוחדות - נכנסו לדפי ההיסטוריה של טבעות האירוסין.

טבעת אירוסין, על פי המסורת, ניתנת על ידי הגבר לאישה, לאחר שהיא מסכימה להצעת הנישואין. הצורה העגולה של הטבעת מסמלת את נצחיות האהבה והקשר, ומאז שלפני כמעט 70 שנים המציאה חברת הפרסום הקטנה N.W.Ayer & Sons מפילדלפיה את הביטוי “יהלומים הם לנצח” – מרבית טבעות האירוסין המיוחדות באמת, הן כאלו המציגות יהלומים ייחודיים באיכות גבוהה במיוחד.

חיפשנו עבורכם את טבעות האירוסין המיוחדות ביותר בהיסטריה המודרנית – ומצאנו כמה טבעות אשר ללא ספק יותירו אתכם משתאים. לפניכם – המצעד של טבעות האירוסין שהכי שווה להכיר :

במקום החמישי – מלכת הטראש קים קרדשיאן, עם טבעת אירוסין של לא פחות מ – 15 קראט

בשנת 2003, העולם עצר את נשימתו כאשר הראפר קנייה ווסט הציע לאהובתו להינשא לו, במגרש פוטבול ריק מאדם וברגע שהם טעו לחשוב שהוא פרטי משלהם. לצד ההצעה המרגשת, שלף הראפר המפורסם טבעת אירוסין של לא פחות מ – 15 קראט, בחיתוך קושיין זוהר במיוחד.

במקום הרביעי – טבעת מלאה סטייל של המותק של אמריקה, ג’ניפר אניסטון

נשבר לנו הלב כשהזוג המלכותי של הוליווד נפרד, אולם זה לא לקח הרבה זמן עבור אניסטון היפהפייה להתעשת ולמצוא לעצמה בן זוג חדש – ולא פחות לוהט. אמנם, הנישואים החזיקו לא הרבה יותר משנה אחת, אבל את טבעת האירוסין של אניסטון, בשווי כחצי מיליון דולר – היא דווקא לא נאלצה להחזיר.

מדובר בטבעת יהלום הורסת, של כשמונה קראט, בחיתוך רוז, מעל טבעת עשויה זהב צהוב. עדינה, מלאת סטייל, יפהפייה – וללא ספק, הולמת את האצבע עליה הונחה.

אגב, לא נעים להגיד, אך כשבראד פיט התחתון עם אנג’לינה, הוא השקיע שנה בעיצוב טבעת האירוסין שלה – ובסופו של תהליך, הגיש לאשתו הטרייה טבעת של כ – 12 קאראט, בשווי כמיליון דולר.

במקום השלישי – מלכת אנגליה

קשה להאמין, אך גם מלכת אנגליה הייתה פעם צעירה, ובשנת 1947 היא התארסה לנסיך פיליפ. במעמד האירוסין היא קיבלה ממנו טבעת אירוסין אשר בפירוש הרוויחה את מקומה בדירוג טבעות האירוסין המרשימות ביותר של כל הזמנים – אולם כדאי לדעת, שזו בהחלט אינה טבעת היהלום המרשימה ביותר באוסף של הוד רוממותה.

הטבעת עשויה פלטינה, ובה משובץ יהלום אחד של שלושה קאראט (כן, רק שלושה קאראט!) עם חמישה יהלומים קטנים בכל אחד משני צדדיו. על טבעת האירוסין שהעניק הנסיך פיליפ מלכת אנגליה כתבו אז בעיתונים, שהיא דוגמה ומופת לאיפוק, למראה קלאסי, ולאלגנטיות בתכשיטים.

במקום השני – ג’קלין קנדי אונאסיס

האמת? התלבטנו רבות בין טבעות אירוסין מיוחדות למקום השני, ביניהן למשל טבעת האירוסין בת ה – 29.4 קאראטים שקיבלה אליזבת טיילור ממפיק הסרטים ההוליוודי מייק טוד, שהיה הבעל השלישי (מתוך סה”כ שמונה) שלה. אנקדוטה משעשעת בעניין הטבעת – כנראה שהאבן ששובצה בטבעת היתה גדולה כל כך, עד שטיילור כינתה אותה בחיבה “טבעת ההחלקה-על-הקרח שלי”.

בסופו של דבר ולאחר התלבטות רבה, למקום השני והמכובד במצעד שלנו מגיעה האישה והאגדה, ג’קלין קנדי (אונאסיס), כשאמרה “כן” לנשיא ארה”ב, ג’ון פיצג’רלד קנדי. סיפור האהבה שלהם אמנם בעל סיום טראגי – אבל טבעת האירוסין המיוחדת מעוררת בעיקר השתאות, עם שתי אבנים בחיתוך קושיין זו לצד זו ויהלום במשקל 2.88 קראט, כשלצדו טבעת אמראלד בירוק עז, ובערך באותו משקל.

ובמקום הראשון – שתיים במחיר אחד

איך אפשר שלא להכתיר את שתי הנסיכות של אנגליה, אשר קיבלו את אותה טבעת נישואין, לזוכות הבלתי מעורערות של כל מצעד טבעות אירוסין? אם כן, במקום הראשון במצעד טבעות האירוסין המיוחדות שלנו לא אחרת מאשר הנסיכה דיאנה, בטבעת ייחודית של ספיר כחול בחיתוך אובאלי ובמשקל 2 קאראט, וסביבו יהלומים קטנים מעל טבעת בזהב לבן – שהיא קיבלה כשהנסיך צ’ארלס הציע לה להתחתן איתו, בשנת 1981. הטבעת עשתה היסטוריה, כשטרנד של טבעות אירוסין בסגנון דיאנה “שטף” את שוק טבעות האירוסין – ואותה טבעת, ניתנה לקיית מידלטון, כשהנסיך ויליאם – בנה של דיאנה – התחתן.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק