פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הניסוי הזה בדק מה ההבדל בין תמונות של צלם מקצועי עם מצלמת זולה לצלם חובב עם מצלמה יקרה

צילום הוא אחד מתחומי האמנות האלה שבהם כשרון וידע הם דבר חשוב מאוד, אבל קשה יותר להביא אותם לידי ביטוי בלי הצלע השלישית במשולש: ציוד צילום טוב ואיכותי. יש גם מי שחושבים שמצלמה יקרה ועדשות איכותיות חשובות לא פחות ואף יותר מכישרון בסיסי. אז מה בעצם חשוב יותר?

שני הצלמים מאחורי הוידיאו בלוג מנגו סטריט החליטו לבדוק את הנושא הזה. דניאל ורייצ'ל המקצוענים לקחו מצלמת חובבים של קנון (REBEL T3i, שמחירה כ-500 דולר) עם עדשות בסיסיות ועשו סשן צילומים בסטודיו עם דוגמנית. במקביל, הם ביקשו מחבר שהוא צלם חובב – כלומר, מבין את עקרונות הבסיס של עולם הצילום ולא חסר ניסיון לחלוטין – לצלם יחד איתם באותו הסטודיו. הוא קיבל מצלמה מקצועית ויקרה של קנון (5D שעולה 3,300 דולר) עם עדשות קנון 35 מ"מ שמחירן כחצי ממחיר המצלמה.

השניים סיפרו שהחליטו לעשות את הניסוי הזה בגלל שהצופים שלהם כל הזמן שואלים אותם באיזה ציוד הם משתמשים, כדי להבין איך הם יוכלו גם לצלם תמונות כאלה – כאילו שהציוד הוא הפרמטר היחיד שקובע מה תהיה איכות התמונה. "ציוד הוא החלק המשני. כל אחד יכול לצלם עם ציוד יוקרתי. לא כל אחד יכול ליצור תמונה טובה ובעלת משמעות" הסבירו הצלמים.

במנגו סטריט אמרו גם שהם לא מציעים לאף מקצוען להחליף את הציוד הטוב שלו ולאף חובבן להשקיע כסף במצלמות יקרות. "אנחנו רק רוצים שאנשים ישתמשו בכלים שמתאימים להם כדי ליצור את העבודה הכי משמעותית שהם יכולים". הנה התוצאות. אתם מוזמנים להתרשם מההבדלים בין הצלמים והמצלמות:

מתעד את יום הצילומים מאחורי הקלעים:

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...