פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נפחית את הופעתם של סימני הגיל בעור הפנים

לאורך השנים ובאופן טבעי, הגוף שלנו מראה סימני הזדקנות. סימנים אלו באים לידי ביטוי בכל היבט בחיינו. אולם, עור הפנים שלנו הוא כנראה האזור הראשון בו נבחין באותם שינויים –הוא חשוף לכולם ואנו מודעים אליו באופן מיוחד. לצד תהליך ההזדקנות הטבעי של העור, עליו אין לנו שליטה, יש כמה צעדים שאנו יכולים לאמץ כבר היום ולעכב את הופעתם של כמה מהסימנים הבולטים ביותר.

Credit: Pexels

סימני הגיל – קווים לדמותם

העור שלנו הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו ולמעשה, עם השנים, הופך למראה של גילנו ושל אורח החיים שלנו. עם השנים, העור מאבד מן האלסטיות המאפיינות אותו בגילאים צעירים יותר וכך גם מאגרי הקולגן בגוף מתרוקנים. תהליך זה קורה באופן טבעי ואין לנו שליטה עליו.

בשל תהליכים אלו, הבעות הפנים החזרתיות שלנו אט אט מתקבעות והופכות לקמטי ההבעה המוכרים, כתמים כהים מעטרים את פנינו בשל חשיפה של שנים לקרינת UV ויובש בעור הופך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. אך האם מדובר בתהליך טבעי לחלוטין, או שמא תהליך שיש לנו מידת השפעה עליו? למעשה, התשובה הינה חיובית לשתי השאלות האלו. מצד אחד, לא ניתן לעצור לחלוטין את הופעת סימני הגיל. מצד שני – יש כמה דרכים לעכב ולטשטש את הופעתם ולהנות ממראה עור פנים צעיר יותר לאורך השנים.

כך נשמור על עור הפנים מהופעה מוקדמת של סימני הגיל

יש כמה "אסטרטגיות שימור" שניתן לאמץ עוד בגיל צעיר ולהשיג שליטה רבה יותר על מראה עור הפנים. אלו כמה שיטות שניתן לאמץ כבר היום ולהנות מפירותיהן בעוד כמה שנים.

הגנה מהשמש

הכלל הראשון הוא הימנעות מחשיפה לשמש, ככל הניתן. גם בתקופות מעוננות יותר, מומלץ להשתמש באופן קבוע במקדם הגנה. מדובר במוצר אנטי אייג'ינג מהשורה הראשונה. כיום, קיימים בשוק מגוון מוצרים שנועדו במיוחד לעור הפנים ובדגש על העפעפיים. בנוסף לכך, מומלץ לבחור בכובע רחב שוליים שיספק הגנה משלימה. כמובן, לאורך היום, מומלץ לחדש את שכבת ההגנה לעור.

הימנעות מעישון

אין ספק כי לעישון יש השפעה מכרעת על הזדקנות עור הפנים שלנו. הקמטוטים העדינים המופיעים מעל השפה העליונה ייחודיים לאוכלוסיית המעשנים, בשל התנועה החזרתית והאינטנסיבית של השפתיים בעת פעולת העישון. כמו כן, עישון מביא לשבירת הקולגן ופגיעה בסיבים האלסטיים בעור ומכאן – הדרך להופעת קמטים קצרה ביותר.

תזונה נכונה

צריכה של מזונות מעובדים, חשיפה לשמש, זיהום אוויר ומתח עלולים להאיץ את תהליך החמצון בתאים. על מנת שנוכל להיאבק בתהליך זה ובהיווצרותם של רדיקלים חופשיים בגופנו, מומלץ לצרוך מזונות מגוונים ועשירים בנוגדי חמצון. לדוגמה, פירות הדר, קקאו, זרעים, דגנים מלאים ועוד. תזונה נכונה ומאוזנת לאורך שנים תשפיע פלאים על מראה העור שלנו.

התמודדות עם מתחים וחרדה

אורח החיים שלנו מתבטא באופן ישיר בעור הפנים. תקופות של מתח וחרדה ניכרות בפנינו בזכות אותם שרירים קפוצים בפנים, כאלה שלעיתים אנו מרגישים שאין לנו שליטה עליהם. תרגול טכניקות שונות של הרפיה יכולות להיטיב עם הנפש שלנו וכך גם עם עור הפנים.

לשמור על לחות העור

אין צורך לחכות לגיל המעבר כדי להתחיל להשתמש במוצרי אנטי אייג'ינג שונים המיטיבים עם תהליך ההזדקנות הטבעי של עור הפנים. שימוש בתכשירים ייעודיים לתקופה זו מבעוד מועד יכולה לתת מענה טוב במיוחד בעוד כמה שנים. כדי לדעת איזה תכשיר מתאים לנו בדיוק, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורנו.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...