פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נקמו הגולשים ברשת אגאדיר בעקבות קמפיין "שוגר דדי" הפרובוקטיבי שלהם

ביומיים האחרונים, השיקה רשת ההמבורגרים "אגאדיר" קמפיין חדש בשם Rich taste במטרה לפרסם את התפריט החדש שלהם "לבעלי טעם עשיר בלבד" במסגרתו מציעה הרשת דיל הכולל המבורגר מבשר וואגיו, תוספת ובירה ב-85 שקלים. במסגרת הקמפיין נראית בחורה בלונדינית אטרקטיבית בלבוש מינימלי ומבט מפתה רוכנת לצדו של גבר קשיש עם שעון זהב על היד. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין את המסר הסמוי של הפרסומת הזאת, על פיו נשים נמשכות לכסף ואותו קשיש הוא למעשה "השוגר דדי" של הדוגמנית היפהפייה.

אגאדיר 1

כצפוי, תוך זמן קצר הצית הקמפיין, שכולל גם סרטון דומה, אש בשדה הפייסבוק וגרם למאות גולשים להגיב בזעם על הפרסומים של הרשת בטענה שמדובר בקמפיין שפל, דוחה וכזה שמזלזל באינטליגנציה של הצופים: "הקאתי בפה", "נראה כמו קמפיין למכון ליווי", "מה הקשר להמבורגר?" הן רק חלק משלל הברכות להן זכתה הרשת בתגובות לפרסום הקמפיין בעמוד הפייסבוק שלה.

אגאדיר 3

אם חשבתם שהרשת תתקפל במהירות ותסיר את הפרסומים, אתם כמובן טועים. גם 24 שעות אחרי, התמונה והסרטון שהרתיחו את הרשת עדין מתנוססים בגאווה בעמוד הפייסבוק של הרשת. כלומר, כפי שכל בר דעת מבין, המוחות מאחורי הקמפיין הזה ידעו בדיוק לאן כל הסיפור הזה ילך וכנראה בנו על הסערה התקשורתית סביב הפרסום כדי לייצר לעצמם יחסי ציבור חינמיים, שגם אם עושים רושם של שליליים בהתחלה, יגרמו בסופו של יום לחיזוק המותג וישיגו את המטרה – חשיפה אדירה להמבורגר שלהם.

אולם, למרות תכנית העל הגאונית שלהם, באגאדיר לא חשבו על המהלך עד הסוף, שכחו שהגולשים לא ממש פראיירים, ואכן, תוך זמן קצר, הנקמה המתוקה שלהם הגיעה. גולשת בשם לי וינטר, מנהלת מדיות חברתיות במקצועה, פרסמה בפרופיל הפייסבוק שלה סטטוס בו היא קוראת לשאר חברי הפייסבוק שלה להיכנס לעמוד של אגאדיר ולהעניק להם דירוג נמוך במיוחד. כידוע, פייסבוק מאפשרת לגולשים לדרג עסקים בציון שנע בין 1 ל-5 כוכבים, ובמקביל להשאיר חוות דעת כתובה לצד הדירוג.

אגאדיר 2

קצת לפני שפרסמה לי את הסטטוס שלה, בסביבות 12 בצהריים אתמול (שישי), עמד הדירוג של אגאדיר על 3.9 כוכבים, ציון שניתן לה על ידי 200 מדרגים. בסביבות 9 בערב, לאחר ש-2000 גולשים נוספים (!!) דרגו את הרשת בעקבות הסטטוס של לי, ירד הציון של רשת המסעדות ל-1.3, ציון נמוך ומשפיל שגרם לרשת להסיר מהעמוד את האפשרות לדרג את המסעדה או לצפות בו.

אז האם מדובר במהפך של הגולשים או בניצחון של רשת ההמבורגרים שזכתה לחשיפה בשווי של מאות אלפי שקלים בהשקה כספית מינימלית? כנראה שנאלץ לחכות קצת כדי לדעת האם ההשפעה השלילית של הקמפיין על הרשת תתורגם לחרם צרכנים בפועל. אם היינו צריכים להמר על זה, אנחנו מנחשים שקברניטי הרשת יושבים מול פייסבוק כשבידם המבורגר עסיסי ונוטף שומן ולצדם נשים אטרקטיביות בביקיני שמנגבות להם את השפתיים תוך שהם מלקקים את האצבעות בהנאה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...