פרסום בפייסבוק – בדיוק מה שאתם צריכים לדעת

פייסבוק היא כבר מזמן לא רק רשת חברתית בה אתם מתעדכנים בחייהם של החברים שלכם. היא אחת החברות הכי מצליחות בעולם והיא מקפידה להפוך חברות קיימות תחת בעלותה – אינסטגרם וואטסאפ כיום שייכות לה, ואין ספק שהם מצליחים מאוד בכל צעד שלהם.

Credit: 123RF

למי בכלל מתאים פרסום בפייסבוק?

אז בואו נגלה לכם סוד: פרסום בפייסבוק מתאים לכולם. לעסקים קטנים ועצמאיים, לעסקים גדולים ולמותגים מצליחים. כיום, אנשים מפרסמים בפייסבוק כי היא הפלטפורמה המצליחה ביותר, בה נמצאים המון אנשים ברוב שעות היום והלילה, ובה תוכלו לפרסם דרך מגוון אפשרויות.
הפרסום בפייסבוק יכול להתבצע לפי תחומי העניין, הגיל, המיקום ועוד המון סיווגים שיעזרו לכם להתאים את הפרסום שלכם לקהל היעד המתאים. ביחס למדיות אחרות, קמפיין בפייסבוק הוא זול יחסית, דבר המאפשר לקהל רחב יותר לפרסם את העסקים שלהם. מה שעוד טוב בפרסום בפייסבוק שהוא מופיע לאנשים במשך כל היממה, ויכול להגיע ישירות למחשב ולטלפון הנייד של המשתמשים.

יתרונות הפרסום בפייסבוק

אספנו כמה יתרונות לפרסום בפייסבוק לעומת פלטפורמות פרסום אחרות:
פייסבוק היא האפליקציה הגדולה ביותר –  מבחינת פרסום, פייסבוק ידועה בהצלחתה הגדולה. כל אמצעי הפרסום האחרים לא מצליחים להיות ברמה של פייסבוק.

פייסבוק נגישה לכל החברה – לצעירים שבנינו, פייסבוק התחילה כרשת חברתית בה בעיקר אפשר היה להתעדכן בחיי החברים ולשחק משחקים. כיום, מגמת הפייסבוק לגמרי השתנתה וקהל היעד שנמצא בה הוא בעיקר בין הגילאים 25 ועד 60 פלוס. מה שנותן לעסקים את האפשרות למכור את המוצרים לאותם האנשים בעלי הכסף וההבנה הכלכלית, ולא ילדים.

אז איך בכלל מפרסמים בפייסבוק?

אז אחרי שהבנו שפייסבוק היא הכל היום ושהשיווק הדיגטלי הוא רק דרכה, ננסה להבין איך להיכנס לשוק הפרסום ולהתחרות מול אלפי עסקים עם מאפיינים דומים בישראל בעולם.
הדבר המדהים ביותר שפייסבוק טובה בו, הוא להנגיש את מערכת הפרסום שלה לאנשים שונים. אם אתם גם ככה גולשים כל היום בפייסבוק שלכם ובמקרה גם יש לכם עסק פרטי – כדאי שתפרסמו אותו ותגיעו ללקוחות חדשים, שדרכם תוכלו למכור את המוצרים המיוחדים שלכם.
אחד הצעדים הראשונים לפרסום בפייסבוק הוא להקים עמוד עסקי. פעולה זו לא דורשת מכם כסף, והיא פשוטה למדי. גם תוכלו למצוא מדריכים באינטרנט לשם כך, וגם תוכלו פשוט לעקוב אחר השלבים שפייסבוק תבקש מכם ותדריך אתכם מה לעשות. בזמן ההרשמה תצטרכו לבחור שם קליט לדף שלכם, לבחור קטגוריה שמתאימה לדף, למלא פרטים על העסק כמו טלפון או כתובת של העסק, להעלות תמונה פרופיל שבדרך כלל עדיף שתכיל את לוגו העסק, להעלות תמונת נושא אטרקטיבית שאולי מכילה כותרת מעניינת והכי חשוב להפוך אותו לנגיש לקהל הרחב.
כמובן שלפני שתפרסמו את הדף, בהגדרות תוכלו לבחור מי יוכל לראות את הדף שלכם, לאיזו מדינה הוא רלוונטי, לאיזה טווח גילאים ברצונכם להגיע ומי יכול לפרסם בדף שלכם – האם כל אחד שנכנס לדף יכול לפרסם? או רק קבוצת אנשים שאתם בוחרים?

חשוב לדבר עם האדמין

כדי שתוכלו לפרסם בפייסבוק את הדף העסקי, אתם צריכים להיות מקושרים לביזנס מנג’ר, שהיא בעצם פלטפורמת הפרסום המרכזית של פייסבוק. כל פרופיל עסקי חייב להיות בעל מנהל, שיוכל להיות אחראי על צירוף אנשים נוספים לניהול הדף, להעלות פוסטים ממומנים או אורגניים אבל לא להיות אחראי על ההגדרות הכלליות של העסק כמו תקציבים ועוד.

טיפים אחרונים

גודל המודעות – פייסבוק משנה בתדירות די גבוהה את גודל המודעות. כדי להקפיד על גודל נכון למודעות שלכם ולהימנע ממקרים בהם הטקסט נקטע או עולה על חלק מהתמונה. המידות יהיו רשומות ועליכם רק לשמור עליהם.
בוטים – יכולים לעזור לכם בפרסום הדף הדיגיטלי שלכם. הם יכולים לשוחח עם הלקוח ולהבטיח לו החזר תשובה תוך מספר שעות או ימים.
שחקו עם התקציב שלכם – לפעמים המודעות יכולות לא לרוץ או לא לעבוד כמו שצריך. תוכלו מדי פעם לשנות את הגדרת המודעה, לערוך את המודעה או לפנות לעזרה משירות הלקוחות של פייסבוק שיעזרו לכם להבין מה הבעיה במודעה שלכם. קמפיין פייסבוק ממומן הוא עבודה מתמשכת שתמיד צריך לחזור אליו ולווקא שהתוצאות מספקות אתכם ומחזירות את ההוצאה.

זכרו שפרסום דרך הפייסבוק הוא הדבר החדש בעולם. הכי חשובה ההתמדה – פרסמו את העסק שלכם מדי יום וההצלחה מובטחת.

לייק לפטריה בפייסבוק