האקדמיה לצחוק: תופעת עמודי הממים של האוניברסיטאות

תופעת הממים ברשת היא כבר מזמן לא תופעה חדשה. חיצי הממים, התמונות הויראליות המשעשעות בהן אתם נתקלים בפיד שלכם, נורים לכל כיוון, וכל נושא בולט על סדר היום זוכה לממים משלו מצד הגולשים. הרשת מוצפת בעמודי ממים הזוכים לרוב לפופולאריות גבוהה ונדמה שכבר אין לאן לברוח מהשיטפון. אולם, כמו תמיד, כשאין לאן לברוח, והמצב רע, נכנסים לפעולה הסטודנטים.

הומור סטודנטיאלי הוא הומור מיוחד במינו. רק מי שבילה כמה שנים מחיו במוסד אקדמי, יוכל להבין אותו, ויותר מזה, רק מי שנתקל במפלצת האקדמיה הנוראית ידע ליצור אותו. כמובן, בדיחות סטודנטים הן לא תופעה חדשה, אך כעת עושה רושם, כי התופעה הולכת ומתמסדת דרך האוניברסיטאות עצמן בחסות אגודות הסטודנטים השונות. האוניברסיטאות הגדולות בישראל תמיד נלחמו זו בזו על הסטודנטים, היוקרה והכבוד. אולם, מהי מלחמה על הכבוד, מול המלחמה האמיתית, המלחמה על ההווי.

לאחרונה, נוספה למערכה גזרת הממים. הממים האקדמים, תמונות ויראליות מצחיקות מתוך ההווי הסטודנטיאלי המועברות בין הגולשים, כוללים ביקורת, צחוקים והגיגים כאלה ואחרים מעולם האקדמיה, מזוית הראיה של הסטודנטים כמובן.

הראשונים שהציגו עמוד פייסבוק ייעודי לדאחקות על חשבון האוניברסיטה, היו שני חבר’ה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, אלון חמודות ועמרי חזות, עם העמוד המוצלח והמאוד משעשע Hujimeme, בו נרשמו כבר מעל לאלף ליייקים והוא מרכז כאמור את מיטב הממים הקשורים ללימודים בירושלים. כמה דוגמאות מצחיקות במיוחד:

לפני כשבוע נפתח עמוד בעל אופי דומה בניהולו של לב סולודקיןבשם TauGAG על משקל 9GAG כמובן, המתמקד בממים הקשורים לאוניברסיטת ת”א, עמוד נחמד ביותר  שנראה שהופך יותר ויותר פעיל ואהוב על ידי הסטודנטים, והנה, לא חלף שבוע, וגם הסטודנטים באוניברסיטת באר שבע לא נשארו אדישים והעלו עמוד חדש משלהם בשם CamelMeme. אגודת הסטודנטים של באר שבע נחשבת למובילה בכל מה שקשור לפעילות ברשת, אך במקרה הזה הסטודנטים הקדימו אותה, וכאמור, מדובר בעמוד פרטי של סטודנטים מהאוניברסיטה ושאינו שייך לאגודה. כ

סביר מאוד להניח, שהתופעה הזאת לא תעצור כאן, וגם סטודנטים ממוסדות אקדמאים נוספים יצטרפו בקרוב למעגל עמודי הממים היעודיים. יהיה מעניין במיוחד לראות איזה מוסד אקדמי או אגודת סטודנטים תיקח את המושכות ותפתח עמוד רשמי בניהולה, פעולה שודאי תתקבל בכיף על ידי הסטודנטים ותוכיח שגם לאקדמיה יש חוש הומור, הרי בסה”כ מדובר בדרך מצויינת ליצור שיח נחמד ברשת, ופעילות מגניבה עבור הסטודנטים שיכולים לקחת ברייק מהלימודים המבאסים ולהעביר כמה דקות של הנאה מול מיטב השטויות המאפיינות את מקום הלימודים שלהם. אנחנו נמשיך לעקוב ולצחוק וכמובן, בתור סטודנטים לשעבר, בעיקר להזדהות.

מתוך Taugag:

מתוך Camelmeme:

לייק לפטריה בפייסבוק