פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לימודים אקדמיים בישראל

בחלק גדול מן המקרים, כאשר אנו ניצבים בפני השאלה איזה מסלול לימודים עלינו לבחור, אנו תמיד נוטים להיעזר באנשים שונים אשר מייעצים לנו, יכול להיות מדובר במשפחה שלנו, יכול להיות מדובר בחברים שלנו, יכול להיות גם שנעזר ברשתות חברתיות שונות. אין ספק כי בחירת מסלול לימודים היא החלטה מאתגרת בעלת השפעה רבה על המשך החיים שלנו, המסלול הלימודי בו נבחר ישמש ככרטיס הכניסה שלנו לשוק העבודה שלנו במדינת ישראל ורוב הסיכויים שתחום הלימודים בו בחרתם ילווה אתכם למשך זמן רב, לכן חשוב מאוד לבחור לאחר חשיבה מעמיקה ונכונה.

הבחירה במסלול הלימודים מושפעת מגורמים שונים כמו: גורמים כספיים, גורמים אישיים וגורמים מקצועיים.

Credit: Pexels

ערכו בדיקה עם עצמכם

כדי שתוכלו לבצע את הבחירה הטובה ביותר של מסלול הלימודים בו תלמדו, ראשית עליכם לבצע בדיקה עם עצמכם ולהבין איזה נושאים מדברים אליכם, מהם הנושאים החשובים לכם, איזה נושא שתעסקו בו יגרום לכם לתחושה של הגשמה עצמית, אילו ערכים מפעילים אתכם ומהן המטרות שלכם לטווח הרחוק.

אם אתם אנשים בעלי חוש צדק חזק עם רצון עז לעסוק בתחומים פוליטיים שונים ולהביע את דעתכם בנושאים חשובים בחברה הישראלית, כנראה שמסלול לימודים של לימוד משפטים יתאים לכם.

אם אתם מעוניינים בהכנסה גבוהה ואתם רוצים לנהל עסקים בכוחות עצמכם, כנראה שמסלולי הלימוד הכלכליים יתאימו לכם יותר, למשל מסלול לימודים של מנהל עסקים.

לאחר שביצעתם בדיקה אישית עם עצמכם ועניתם על השאלות השונות שהוצגו בפניכם, כעת עליכם לבדוק מהן החוזקות שלכם ומהן היכולות האישיות שלכם, כך תוכלו לגלות האם יש בידיכם כישורים שונים אשר יעזרו לכם להצליח ולהתקדם בתחום הלימוד בו יש לכם עניין. כך לדוגמא, אם אתם אנשים בעלי בעיות של קשב וריכוז, רוב הסיכויים שעבודה המתבצעת מול מחשבים תקשה עליכם, כנראה שעבודה אשר מצריכה תזוזה ופעילות רבה תתאים לכם יותר מאשר עבודות המתבצעות מול מסכים.

ערכו מחקר על תחום הלימוד בו אתם מתעניינים

כל מסלול לימודים הוא בעל מאפיינים שונים, גם מבחינת אופן הלימוד וגם מבחינת התחומים בהם ניתן לעסוק בעת סיום הלימודים. לפני שתקבלו את ההחלטה האם תחום לימודים מסוים מתאים לכם, חשוב שתשיגו על אותו תחום לימוד כמה שיותר מידע אשר יעזור לכם להחליט בצורה טובה יותר האם תחום הלימודים הזה אכן מתאים לכם. ככל שתשיגו יותר מידי לגבי תחום הלימודים בו אתם מתעניינים כך תוכלו להכיר באותו תחום כמה שיותר נושאים שיכול להיות שלא הכרתם לפני כן.

כעת נציג בפניכם מספר דרכים לחקור על מסלולי הלימוד השונים:

  • נסו לבקר בימים פתוחים ובחוגים שונים של מוסדות הלימוד בארץ.
  • התייעצו עם סטודנטים אשר לומדים במסלול הלימוד בו אתם מעוניינים, עם בוגרי לימודים ואפילו עם אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום הלימוד בו יש לכם עניין.

המאמר נכתב בשיתוף יורם לימודים https://yoram.walla.co.il/ המרכז ללימודים אקדמיים בו תוכלו למצוא מידע רב אודות מוסדות הלימוד והמקצועות השונים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...