פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

7 עובדות מפתיעות שכנראה לא ידעתם על הסדרה “מופע שנות ה-70”

יותר מ-12 שנים חלפו מאז שודר הפרק האחרון של “מופע שנות ה-70” אחד הסיטקומים היותר פופולריים ומצחיקים על המסך באותה התקופה. הסדרה שגוללה את עלילותיהם של אריק, דונה, ג’קי, קלסו, הייד ופז, חבורת צעירים שמתגוררים בעיירה דמיונית במדינת וויסקונסין, הצליחה לכבוש את לבבות הצופים וזכתה עם הזמן למעמד של סדרת קאלט שמשודרת עד היום באינסוף שידורים חוזרים, גם אצלנו בישראל.

בחודש הבא ימלאו 20 שנה בדיוק לשידורו של הפרק הראשון של הסדרה, אי שם באוגוסט 1998, ולרגל המאורע, אספנו עבורכם 7 עובדות מפתיעות שלא בטוח שידעתם על הסדרה ועל כוכביה.

מילה קוניס שיקרה בנוגע לגיל שלה כדי לקבל עבודה

מילה קוניס התחילה את קריירת המשחק שלה כבר בגיל 10 כאשר קיבלה תפקיד קטן בסדרה “ימי חיינו” ולאחר מכן קיבלה מספר תפקידים קטנים בסרטי קולנוע כמו “מותק, ההורים נעלמו” ו-“ג’יה”. בשנת 1998 היא ניגשה לאודישנים לסדרה “מופע שנות ה-70”. גיל המינימום להיבחן לתפקיד בסדרה היה 18, אבל הדבר לא הרתיע את קוניס והיא סיפרה למלהקים באודישן שהיא תהיה בת 18 עוד מעט, אך לא בדיוק ציינה מתי בדיוק. בפועל, היא היתה בסה”כ בת 14 (!!). למרות היותה צעירה הוחלט להעניק לה את התפקיד של ג’קי ברקהארט.

הנשיקה הראשונה אי פעם של קוניס היתה מול המצלמות בתור ג’קי, כאשר היא הדביקה נשיקה לוהטת לאשטון קוצ’ר שגילם את החבר שלה על המסך, מייקל קלסו. קוצ’ר היה באותו זמן בן 23. כידוע, כיום קוניס וקוצ’ר נשואים עם 2 ילדים (בן ובת) וזה מצחיק לחשוב שאם היא לא היתה משקרת על הגיל באודישן שלה סביר להניח שהיא לא היתה מכירה את בעלה. מסתבר שלפעמים שווה קצת לשקר.

הדמות של ליאו נעלמה מהסדרה בגלל שטומי צ’ונג הלך לכלא

אחת הדמויות המשניות הבולטות בסדרה מופע שנות ה-70 היתה דמותו הקורעת מצחוק של ליאו, הסטלן המבוגר שפיתח עם הזמן ידידות עם החבורה של הייד ואריק, ככל הנראה בגלל שתמיד היו לו כיוונים לקנאביס (למרות שמעולם לא אמרו את זה בסדרה באופן מפורש). את דמותו של ליאו גילם השחקן טומי צ’ונג ומסתבר שהיו לא מעט קווי דמיון בין דמותו על המסך ומחוץ למסך.

דמותו של ליאו הופיעה בעונות 2,3 ו-4 ולאחר מכן הוא נעלם מהמסך ללא הסבר ברור. לאחר מכן חזר להופעת אורח בעונה השביעית ובאופן מלא בעונה השמינית והאחרונה. בפועל הסיבה האמיתית להיעלמות של ליאו היתה שצ’ונג ריצה תקופת מאסר בכלא. בשנת 2003 הוא נידון ל-9 חודשי מאסר בגין מכירת מוצרי עישון לא חוקיים.

דני מסטרסון הואשם באונס של 4 נשים

בשנת 2017 הואשם דני מסטרסון, המוכר לכם יותר כמי שגילם את דמותו של הייד, באונס של 4 נשים. האירוע ככל הנראה קרה בתחילת שנות ה-2000, בתקופה בה כיכב במופע שנות ה-70. ההאשמות הללו גרמו לרשת נטפליקס לסיים את תפקידו של השחקן בסדרה שלהם “החווה”, בה כיכב לצד חברו משכבר הימים מהסדרה שנות ה-70, אשטון קוצ’ר.

שלוש מהבחורות שלכאורה נאנסו על ידו היו חברות בכנסיה הסיינטולוגית וטענו כי היא פעלה להשתקת ההאשמות נגד מסטרסון שנחשב שם לחבר דת בכיר. בתחילה רשת נטפליקס החליטה שלא לסיים את תפקידו בסדרה בעקבות ההאשמות הללו, אך העניינים תפסו כיוון חריף יותר כשאחד המנהלים הבכירים של נטפליקס אמר לאחת הקורבנות של מסטרסון כי הרשת בכלל לא מאמינה להאשמות הללו (הוא לא ידע באותו רגע שהוא מדבר עם אחת הקורבנות שנאנסו לכאורה על ידי מסטרסון).

בסופו של דבר נטפליקס בחרו לסיים את ההתקשרות איתו. מסטרסון אמר שהוא מאוד מאוכזב מההחלטה הזאת ושחרר את ההצהרה הבאה: “הנושא הזה נבדק על ידי המשטרה כבר לפני 15 שנים וכבר אז החליטו שאין סיבה להמשיך לחקור את העניין. אני מעולם לא הועמדתי לדין על פשע כלשהו, וגם לא הורשעתי בשום דבר. במדינה הזאת אתה אמור להיות חף מפשע עד שהוכח שאתה אשם, אבל באקלים הנוכחי בו אנחנו חיים נראה שמניחים שאתה אשם ברגע שמאשימים אותך במשהו”.

טופר גרייס (אריק) היה מנשק גרוע

השחקן ג’וזף גורדון לוויט נחשב היום לשחקן פופולארי ומוערך אחרי שהספיק לככב בכמה שוברי קופות כמו “התחלה”, “האביר האפל”, “10 דברים שאני שונאת אצלך” ועוד רבים אחרים, אבל אי שם בשנות התשעים הוא עדין היה הילד ההוא שכיכב בסדרה “מפגשים מהסוג האישי” ונחשב להבטחה גדולה שעדין לא מומשה. רגע לפני הפריצה הגדולה שלו, הוא הספיק לגלם תפקיד אורח בעונה הראשונה של “מופע שנות ה-70” בתור “באדי מורגן”, חבר ללימודים של אריק שמאוהב בו בסתר.

אחת הסצנות הזכורות בהופעת האורח שלו היתה הנשיקה שלו עם אריק, רגע לפני שהאחרון דחה אותו. הנשיקה הזאת היתה הפעם הראשונה בה נראית על המסכים בצפון אמריקה נשיקה בין שני גברים בשעות הפריים טיים. אלא שלמרות הפרק המצחיק, הקהל ממש לא אהב את הנשיקה הזאת ולוויט, שהיה אמור להשתתף בפרקים נוספים, נחתך מהסדרה.

הסיפור הזה אמנם לא פגע בקריירה של ג’וזף, אבל זה לא הפריע לו להתראיין כמה שנים מאוחר יותר ולספר שהנשיקה עם אריק היתה אחת הגרועות בחיים שלו. את דבריו חיזקה לורה פרפון, מי שגילמה את דמותה של דונה, שהצהירה אף היא בראיון שהפרטנריות שלה בסדרה “כתום זה השחור החדש” היו כולן “נשקניות” מוצלחות יותר מטופר גרייס.

via GIPHY

דמותה של לורי פורמן, אחותו של אריק, לוהקה מחדש בגלל בעיות אישיות חמורות

השחקנית ליסה רובין קלי, מי שגילמה את דמותה של לורי פורמן בעונות הראשונות של הסדרה, היתה חלק בלתי נפרד ממנה ב-3 העונות הראשונות, אך התפקיד שלה הצטמצם משמעותית בעונות 4-5 כשלמעשה היא לא נכללה באף פרק של העונה הרביעית והשתתפה בכמה פרקים בודדים בעונה החמישית. לאחר מכן היא פרשה מהסדרה בגלל “משבר אישי” והוחלפה על ידי השחקנית כריסטינה מור.

לא הרבה יודעים זאת, אבל “המשבר האישי” שחוותה היה אובדן ילד במהלך ההיריון, מה שגרם לה, ביחד עם לחץ העבודה במופע שנות ה-70, לאבד את זה לחלוטין ולהתמכר קשות לאלכוהול ובהמשך לסמים קשים. למרות שטענה שהצליחה להיגמל ולהשאיר את השלב הזה מאחוריה, היא נעצרה ב-2010 באשמת אחזקת סמים, ונראתה פשוט זוועה בתמונת המעצר שלה שפורסמה ברשת באותה השנה. שנתיים מאוחר יותר, בשנת 2012, נמצאה ללא רוח חיים אחרי שימוש במנת יתר.

via GIPHY

אשטון קוצ’ר ומילה קוניס לא סבלו אחד את השניה

למרות שגילמו זוג בסדרה, ולמרות שהפכו שנים רבות מאוחר יותר לזוג במציאות ואפילו חולקים ילדים יחד, בזמן צילומי הסדרה שני הכוכבים הללו ממש לא הסתדרו.

כך סיפרה קוניס בראיון לפני כשנתיים: “ידענו הכל אחד על השניה כי בילינו כל כך הרבה זמן יחד על סט הצילומים. הכרנו את הצדדים המכוערים, הרעים והטובים אחד של השניה. היתה תקופה ארוכה שחשבתי שהוא משוגע, ואפילו אמרתי לו בשיא ההצלחה שלו שאני כבר לא יודעת מי הוא ושהוא לא אותו אדם שהכרתי” בנוסף סיפרה קוניס כי למרות שניתקו את הקשר כמה פעמים בדרך, הם תמיד חזרו להיות חברים בסופו של דבר.

אז איך בכל זאת השניים האלה סיימו יחד? קוניס סיפרה שבשלב מסויים, לאור משיכה גדולה ביניהם, הם החליטו להיות “יזיזים”. אלא שמהר מאוד מערכת היחסים שלהם יצאה מגבולות המיטה והשאר הוא היסטוריה.

via GIPHY

טניה רוברטס עזבה את הסדרה כי בעלה חלה במחלה סופנית

הרבה צופים הרימו גבה כאשר במהלך העונה השישית ההורים של דונה התגרשו במפתיע, למרות שלא היה שום סימן מקדים לכך. אמא של דונה נעלמה ובמקומה הגיחה ברוק שילדס שגילמה את בת הזוג החדשה של בוב. אלא שהסיבה בגללה עזבה טניה רוברטס את הסדרה בשנת 2004 היתה טרגית למדי. בעלה, התסריטאי בארי רוברטס, חלה במחלה סופנית והיא החליטה לעזוב ולבלות איתו את הזמן שנותר לו.

רוברטס אמנם חזרה להופיע בכמה פרקים בודדים בעונה השביעית, מה שהוכיח שהעזיבה שלה היתה בגלל סיבות אישיות בלבד ולא בגלל מתח עם ההפקה כפי שחשבו רבים. בעלה נפטר שנתיים מאוחר יותר, בשנת 2006.

via GIPHY

טופר גרייס לא ממש הסתדר עם שאר החברים בסדרה

אחרי שטופר גרייס (אריק) ואשטון קוצ’ר (קלסו) הודיעו שלא יחזרו לעונה השמינית והאחרונה של הסדרה, קוצ’ר דווקא הגיח לכמה הופעות אורח לאורך העונה, בניגוד לגרייס שהשתתף רק בסצנת הסיום של הסדרה. זה לא נראה כמו ביג דיל עד שבודקים מה קרה אחרי סיום הסדרה.

גרייס טען שאין דם רע בינו לבין החברים בסדרה אבל הוא היחיד שלא השתתף באיחוד המרגש של החבורה בשנת 2016, וגם היחיד שלא הגיע לחגוג עם קוצ’ר ומילה קוניס בחתונה שלהם. בשני המקרים טען גרייס שהיה עסוק בעבודה, אבל זו כנראה לא האמת. בנוסף, גרייס הוא היחיד שלא התארח בסדרה “The Ranch” של רשת נטפליקס, בכיכובם של אשטון קוצ’ר ודני מסטרסון (הייד). רוצים עוד הוכחה טובה למערכת היחסים הרעועה של טופר עם החברים? ובכן, הוא היחיד שלא נמתח על ידי אשטון קוצר לאורך העונות הרבות של תכנית המתיחות Punk’d.

via GIPHY

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...