25 זה זקן? הקמפיין החדש של TNT

TNT יצאה לאחרונה בקמפיין טלויזיה חדש תחרת הכותרת “25 is old”. בסדרת הפרסומות בקמפיין, אנו נתקלים בכמה סיטואציות בהם מנסים להדגים לנו מדוע גיל עשרים וחמש הוא זקן. המהלך שביצעו בTNT הוא מעט מסוכן לטעמי. להחליט שקהל היעד שלך הוא קהל מתחת לגיל 25, הוא לא מהלך של מה בכך. אני למשל, בן 29 אוטוטו. גם ככה קשה לי עם המחשבה שאני מחליף בקרוב קידומת לקידומת האיומה שלושים ו… אז בנוסף, קובעים עבורי ב TNT שאני זקן ב 4 שנים, ממישהו שגם הוא זקן. למען האמת, TNT כבר מזמן לא ברשימת חנויות הבגדים אליהם אני נכנס אבל זה רק בגלל שאני באמת לא סובל את הקו האופנתי בו הם הולכים. אם לשפוט לפי הבגדים, לדעתי הם היו צריכים לצאת בקמפיין תחת הכותרת עשרים זה זקן. בשורה התחתונה מה שאני מנסה להגיד, מעבר לכך שTNT מסננת את קהל הקונים שלה, היא מצליחה לעורר אנטגוניזם במי שכבר חטא והגיע לגיל 25.

לא כל כך ברור לי מה ניסו להשיג שם. מיתוג צעיר? בידול מחנויות אחרות כמו פוקס ופול אנד בר? רעש תקשורתי? בסופו של יום הפרסומת עברה בשקט יחסי, בלי באז, ובלי דיבורים על כמה היא יכולה להיות פוגענית והרסנית כלפי החברה.

נקודה נוספת מעניינת היא הטיימינג של יציאת הקמפיין. הקמפיין החל פחות או יותר עם חזרתו של גלעד שליט מהשבי. תארו לכם את שליט, צופה בטלויזיה או נתקל בשלטי חוצות המבשרים לו שעשרים וחמש זה זקן. לא בדיוק דרך טובה להתאושש מהחזרה הביתה. אני בטוח שב TNT לא ממש ידעו שהוא הולך לחזור כשתכננו את הקמפיין וגם אם ידעו ודאי לא חשבו על כך, אולם אין ספק כי מדובר באירוניה משובחת.

לסיכום, הפטריה לא ממש מסמפטת את הקמפיין הזה, עקב היותו חלול מעט ובעל מסר שגם אם מתחבא מאחוריו משהו שאינו נראה לעין מעבר ל”אם אתם בני 25 ומעלה אל תבואו”, הוא לא ממש עובר. גלעד, 30 זה זקן. יש לך עוד כמה שנים.

 


לייק לפטריה בפייסבוק