20 עובדות מפתיעות ולא חשובות שכנראה לא הכרתם אתכם

ידע הוא כוח, אומר הפתגם המוכר. האמנם? לא בטוח. כסף הוא כוח, קשרים הם כוח, מסת שריר היא כוח. וידע? הוא בעיקר מעניין וגם משמש כמילוי מוצלח לתאים האפורים שלכם. אז קחו כמה עובדות מפתיעות ואפילו קצת הזויות שהתפרסמו בקבוצת הפייסבוק המוצלחת “עובדות לא חשובות“. אתם כל כך הולכים להרשים בשיחת הסלון הבאה שתשתתפו בה.

ריכזנו בפוסט 20 עובדות לא חשובות במיוחד אבל מאוד מעניינות שחברי הקבוצה העלו לשם בשבוע האחרון. בכל עובדה נתנו קרדיט לגולש שהעלה אותה לקבוצה ובנוסף לינק למקור ממנו שאב את הפרטים.

ערד ניר, עורך חדשות החוץ של ערוץ 2, ומגיש התוכנית “סדר עולמי”, הוא בכלל וטרינר בהכשרתו. (מקור)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TeeGO (@teegoshirt1) on

פוטושופ? הכלאה של כבשה וארנבת? לא ממש, אלו כבשים מסוג בורדר לסטר אשר אוזניהן הייחודיות מקנות להן מראה משונה שכזה. (מקור)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom’s Farm (@tomsfarmnca)

בקווימדה גרנדה – אי בגודל 430 אלף מטר רבוע מול חופי סאו פאולו – יש בין 1 לחמישה נחשים על כל מטר מרובע. וכשאנחנו אומרים נחשים אנחנו מתכוונים לנחשים מהסוג הגרוע ביותר: Golden Lancehead Viper – אחד מנחשי הצפע הקטלניים ביותר על פני הפלנטה. הנחשים האלה מגיעים לאורך של 1.2 מטר, הרעל שלהם קטלני ויש לו את היכולת להמיס את בשר הקורבן מסביב לנשיכה. למעשה, האי הזה כל-כך מסוכן שאתה צריך לקבל אישור מהצבא הברזילאי כדי לבקר בו. (מקור)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AnimalPic (@animalpic_post)

בפולין יש יער (crocked forest) שבו העצים גדלים בזוויות של 90 מעלות, הסיבה: כשהיער היה צעיר הייתה שכבת שלג עבה על השתילים הצעירים והעצים נאלצו לגדול בזוית 90 מעלות לאדמה. אחרי תקופה השלג נמס והעצים החלו לחזור ולשנות את זווית צמיחתם כלפי מעלה …עד שהתקבלה הצורה שרואים. (מקור)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kasia K. (@karibuko)

לפני כ-3 שנים, מצבו הרפואי של אחד ממטופלי צוות רפואי בגרמניה הדרדר במשך כשנה עד שליבו קרס. מי שטיפל באיש, רופא גרמני בשם ד”ר יורגן שפר, נזכר באבחנה של “האוס” באחד מפרקי הסדרה הפופולרית, והורה על טיפול שהציל את החולה.

איך זה קרה? בתום סדרת בדיקות התגלה כי האיש סובל מתסמונת מסתורית, אשר פוגמת באופן משמעותי בראייתו ובשמיעתו, ואף גורמת לו לסבול מחום גוף גבוה במיוחד. הצוות הרפואי במרפאה זו שם לב לנקודה מעניינת בתיק הרפואי של האיש: בשנת 2010 הירך המלאכותית שלו, העשויה מקרמיקה, הוחלפה בירך עשויה מתכת, מה שהזכיר להם כי באחד הפרקים של “האוס” אמה של קאדי (דמות בסדרה) סובלת ממחלה מסתורית שגרמה לה להתעלפויות, ולקצב פעימות הלב שלה להרקיע שחקים.

האבחנה של האוס בסדרה, הייתה כי מדובר במקרה של זיהום מתכת, שמקורו בירך מלאכותית. הרופאים הגרמנים החליטו לאמץ את האבחנה, ולאחר שהחליפו את הירך שלו בחזרה לירך מקרמיקה תוך זמן קצר מצבו החל להשתפר. (מקור)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mario Russo (@djryo87)

באוסטרליה שינו את חלק מהרמזורים להולכי הרגל לדמויות נשיות לתקופת נסיון, על מנת לקדם שיוויון בין המינים. 👸 (מקור)

חתולים אינם חשים בטעם המתוק. כל החתוליים חולקים מוטציה גנטית שלא מאפשרת לבלוטות הטעם בלשון להיקשר למולקולות סוכר ולכן אינם מסוגלים לחוש בטעם המתוק. (מקור)

תופתעו לדעת שניתן לקנות באמזון הגדת פסח של הוגוורטס!!! (מקור)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Molly Oster (@mollyroster)

יונים הן חיה מונוגמית ומחליפות בני זוג רק אם בן זוגן נפטר. כמו כן הם דוגרים ביחד על הביצים – הנקבה בלילה ובבוקר והזכר בצהריים ובשעות היום. (מקור)

ג’סי וויליאמס שמשחק את ג’קסון אייברי ב”אנטומיה של גריי” היה מורה במשך 6 שנים לפני שהתחיל בקריירת המשחק שלו. (מקור)

בפתיח של ״משפחת סימפסון״, הקופאית מעבירה את התינוקת מגי בסורק, והסכום שמופיע על הצג הינו $847.63. הסכום הזה (בממוצע) הוא ההוצאה החודשית לגידול והאכלת תינוק, בארצות הברית, בשנת 1989 – השנה בה החלה ״משפחת סימפסון״. (מקור)

קלינומניה (מיוונית: התמכרות למיטה) הוא מצב פסיכולוגי בו אדם מתקשה לצאת ממיטתו בבוקר והוא בעל רצון מופרז להישאר במהלך כל היום במיטה. רצוי שלא תשתמשו בבעיה הזו כדי לתרץ את האיחור למעסיק שלכם, שכן הוא עלול לשלוח אתכם לקבלת עזרה רפואית. (מקור)

פיטר פארקר (ספיידר-מן) גדל בבית דו קומתי בכתובת הלכאורה פיקטיבית 20 Ingram St., Forest Hills, Queens, NYC. אלא שמתברר שהכתובת היא לא רק אמיתית, אלא שמאז 1974 גרה בה משפחה ששמה פארקר! המשפחה האמיתית לא ידעה על כך כלום, עד שבשנת 1989 התחילו לקבל דואר המיועד לספיידר-מן. (מקור)

לא רבים יודעים זאת אבל הסמל המוכר של ליגת הכדורסל האמריקאית NBA הוא דיוקנו של השחקן ג’רי אלן וסט. שחקן שנחשב מהטובים בכל הזמנים בליגת הNBA. עובדת בונוס: ג’רי השחקן היחיד בכל הזמנים שנבחר ל-MVP של סדרת גמר NBA כאשר שיחק בקבוצה המפסידה (1969). (מקור)

בעת כהונתו כנשיא ארה”ב, נהג קלווין קולידג’ ללחוץ על לחצן המצוקה ואז להתחבא מתחת לשולחן בעת ששומרי הראש שלו חיפשו אחריו בהיסטריה.

ויני או, בן 22 מלוס אנג’לס, עבר למעלה מ־100 ניתוחים פלסטיים בעלות כוללת של יותר מ־50,000 דולר, והכל למען מטרה אחת: להפוך את עצמו ל”חייזר חסר מגדר”. הוא מתכנן בעתיד גם להסיר את הפטמות, את הטבור, ואפילו את האיברים המוצנעים שלו. כמו כן, הוא גם הצהיר בריאיון שהוא מעוניין לאמץ ילד ולגדל אותו. (מקור)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vinny Ohh (@vinnyohh)

יש “ספורט” בשם Extreme ironing (גיהוץ אתגרי)
הרעיון מאחורי הספורט הזה הוא לגהץ על קרש גיהוץ, במצבי קיצון או במקומות הזויים. (מקור).

ולסיום, עובדה שתעניין את ציבור הסטלנים:

אם ישבת בזולה, הכנת קססה, עשית שאכטה ואז איזה סאחי אמר לך שזה לא בריא. אז כנראה שאתה סטלן
ודובר ערבית. רוב המילים מ”עולם הסטלה” מגיעות אלינו מהשפה הערבית והפרסית, כך למשל:

קססה- המילה נגזרת מהמילה הערבית קס (قص) שמשמעותה- לחתוך

זולה היא נגזרת מהמילה ד’ל (מבוטאת זל ظل) שמשמעותה צל, כי הרבה יותר כיף להתמסטל כשקריר. גרסה אחרת טוענת שהמילה מגיעה מהמקור “זוואל” שמשמעותה אפס מעשה… כי כשאתה מסטול אז אההה, נו, הבנתם.

שאכטה- (شاحطة) בתרגום ישיר זה אומר “קו”, כנראה התייחס בהתחלה לפעולת הסנפת ה”קו” של חובבי הקוקאין והתגלגל לפעולת יניקת העשן ההזייתי

סאחי (صاحي) – משמעות המילה היא “איש ער ופיכח”. אבל, אם תשימו את המילה בגוגל טרנסלייט תקבלו בעברית את התוצאה “נדודי שינה” ובאנגלית תקבלו את המילה awesomee, מה שמראה שסאחים יכולים להיות מגניבים.

סטלן- מגיעה מהמילה סטל (سطل) שמשמעותה- דלי, למה?
מכיוון שה “מסאטל” היה האיש שמביא שני דליי מים הקשורים למקל ארוך, מה שגרם לו להתנדנד מצד לצד כאילו הוא שיכור אז שיכורים החלו להקרא סטלנים ומהר מאוד זה תפס לגבי מעשני קנאביס.

עכשיו הגיע הזמן לעשות שאכטה ולשכוח את כל מה שקראתם

מקור: ידע אישי, גוגל טרנסלייט והפוסט הזה

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק