גדול: מה יותר מהיר, 100 קמ”ש או 100 קמ”ש?

שיחות עם נציגי שירות של חברות תקשורת הן תמיד חוויה שאין לדעת לאן תתפתח. הישראלי הממוצע, מצליח לחוות את כל קשת הרגשות בשיחות עם נציגי השירות: כעס, עצב, עצבים, ולפעמים, כמו במקרה הזה, גם צחוק.

סרטון שרץ ברשת בימים האחרונים מציג חלק משיחה הזויה ומצחיקה של לקוח עם נציגת שירות של אחת מחברות התקשורת. הלקוח מעוניין להתחבר לאינטרנט, והנציגה מנסה להסביר לו שמהירות גלישה 10 מגה בחברה שלה, היא ממש לא אותו דבר כמו מהירות 10 מגה בחברה המתחרה, כי המהירות שלהם הרבה יותר גבוהה. הלקוח בתגובה ענה את משפט המחץ “עשר מגה זה עשר מגה” ומשם התפתח דיון שבקלות היה יכול להפוך למערכון בארץ נהדרת.

השאלה המרכזית שעולה מן הסרטון הזה היא שאלה פילוסופית מאוד מתוחכמת: האם דייהטסו שנוסעת במאה קמ”ש ו- BMW שנוסעת באותה המהירות, תגענה ליעד באותו זמן. בעוד הלקוח סמוך ובטוח שכן, נציגת השירות עיקשת בדעתה. BMW תגיע קודם, כי היא יותר מהירה. בהחלט רעידת אדמה בעולם הפיזיקה והמתמטיקה.

ברור שנציגת השירות התקשתה להתבטא ויצאה סתומה על לא עוול בכפה. אם כל כך הרבה אנשים היו מתווכחים איתכם במהלך היום, יתכן מאוד שגם אתם הייתם מאבדים את זה. הלקוח לעומת זאת הבין את חולשתה של הנציגה להסביר את כוונתה (שעשר מגה במקום אחר, הם לא באמת עשר מגה אלא הרבה פחות), המשיך לירות ולגרום לה להתפתל, ובסופו של דבר הרוויח סיפור משעשע אבל גם קצת אכזרי. מקרה קלאסי של “לא כוחות”. צפו בסרטון המשעשע.

תודה לגלעד דהן (עמוד “החיידק”) על הטיפ.


לייק לפטריה בפייסבוק