פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אפליקציה מעצבנת: פתאום כל אחת אנג'לינה ג'ולי

אחת לכמה חודשים, אנו נתקלים בפייסבוק בתופעה מעצבנת שלא זוכה להתייחסות נאותה. ככה סתם, לפתע, מתחילים אנשים לשתף על הקירות שלהם תמונה שלהם, ולידיה, תמונה של איזשהו סלב אליו הם כביכול דומים. כמובן, התמונה אינה פרי יצירתם ובסה"כ מדובר באפליקציה שמתיימרת לסרוק את תמונת הפרופיל שלכם בפייסבוק ולאתר, מתוך מאגר הסלבז ההוליוודי, את הסלב שהיא מזכיר אתכם בתווי הפנים.

בכל פעם שאפליקציה חדשה מהסוג הזה פורצת לאויר העולם, גולשי פייסבוק בכלל והבנות בפרט לא מסוגלים לעמוד בפיתוי ואט אט מתמלא הפיד שלנו בעשרות תמונות של בחורות שמתרגשות מהעובדה שהאפליקציה קבעה כי הן נראות ממש שתי טיפות מים כמו אנג'לינה ג'ולי וגברים שמשוכנעים שהם העתק מדויק, כולל שרירי הבטן, של בראד פיט.

מה יש בהן, באפליקציות מהסוג הזה, שהופך אותן ללהיט ויראלי מקומי לכמה רגעים בכל פעם מחדש? התשובה לצערי, דיי ברורה. עם כל היומרה שלנו לחפש איכות, תוכן, שיח קולח או דיון תרבותי, בסופו של יום, כולנו שטחיים במידה מסויימת, לכולנו חשוב המראה החיצוני, ואף אחד לא יתנגד לעוד כמה גרמים של יופי או ביטחון עצמי, האפליקציה יוצרת אשליה דבילית, ומצמידה לצד הפרצוף שלנו דמות מהסרטים, אפופת הילה מזוייפת של יחסי ציבור, איפור, ניתוחים פלסטיים, או סתם יופי חסר תוכן שאינו רלוונטי בשום צורה אלינו.

נכון, חלק גדול מהגולשים מודעים לכך שמדובר בשעשוע מטופש ותו לא, אך אחרים לוקחים את העניין ברצינות וממש מבסוטים מההשוואה לאיזה סלב קקיוני עם פרצוף יפה ואצים רצים לפרסם את דבר הקירבה המטורפת על הקיר שלהם כאילו למישהו באמת אכפת. מזל שתמיד יהיו ברשת מי שימהרו לעשות מתופעה כזאת או אחרת מטעמים מצחיקים למען הגולשים שלא מסוגלים לראות תופעות אינפנטיליות ברשת. גיא גולד (פנאי פלוס, הישרדות) למשל פרסם תמונה משעשת במיוחד בה הוא מושווה לגיא זוארץ ומזועזע מהעניין.

גם אנחנו בפטריה, עיצבנו את הגרסה האקטואלית שלנו בעקבות דבריה המביכים של אנסטסיה מיכאלי. צפו בתמונה שלנו וגם למי כותב הפוסט דומה? רמז: דיקטטור נאצי. קליק לאפליקציה, אם גם אתם רוצים לראות למי אתם לא באמת דומים ולעולם לא תהיו.

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...