פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

דף פייסבוק מעולה: כותרות העיתונות העלובות ביותר (תמונות)

פעם, כשעוד היה כדורגל ישראלי איכותי בארץ, לי ולחבריי אוהדי הכדורגל, היה משחק קבוע בימי שבת בערב. במסגרת המשחק המאוד מהנה הזה, היינו מנסים לנחש מה תהיה הכותרת במוסף הספורט של יום ראשון המסכם את משחקי השבת. בהמשך השתדרג המשחק גם לכותרות בנושאים אחרים על סדר היום, ועם התפתחות המדיה הדיגיטלית הפך אפילו לכיפי יותר.

לייצר כותרת טובה ומושכת זאת אומנות. בעידן הדיגיטלי בו מרבית הגולשים צורכים את המידע שלהם באמצעות דפי הפייסבוק של האתרים האהובים עליהם, גדלה במיוחד חשיבותה של כותרת מושכת ומסקרנת שתגרום לגולשים להיכנס לכתבה. לרוב על פי חוקי הפייסבוק, מלווה הכותרת גם בסטטוס מתוחכם ומושך, שאמור לייצר מימד נוסף של גירוי לחושים הלגמרי לא רגישים שלנו, בתקופה בה ליהיא גרינר ותקיפה באיראן, מקבלים חשיפה זהה.

בעיתונות הכתובה לעומת זאת, הכל נשאר אותו דבר. הכתבה נמצאת גם כך מול עינו של הקורא, והכותרות בנויות לרוב ממשחקי מילים מטופשים, או התחכמויות לא יצירתיות כאלה ואחרות שכבר נטחנו בכל דרך אפשרית, או שילד בן 10 יכול היה לחשוב עליהן. כמובן, לא כל הכותרות סובלות מהבעיה הזאת, אבל סריקה מהירה של עמודי החדשות ומדור הספורט בידיעות, מעריב, ישראל היום וכל השאר, תוכיח לכם כי במקרים רבים מישהו התעצל מאוד במחשבה על הכותרת.

עמוד פייסבוק חדש בשם "כותרות עלובות" מרכז עבורכם הגולשים את הכותרות הגרועות ביותר מעיתוני היום וכמובן מאתרי האינטרנט החדשותים המובילים, בתוספת סטטוסים מצחיקים בהקשר לכותרת המדוברת. סקירה מהירה של התכנים בעמוד מגלה כותרות באמת מצחיקות בטיפשותן, כותרות גרועות שלרוב אנחנו אפילו לא שמים לב לכמה הן כאלה מרוב שהתרגלנו אליהן.

את העמוד המעולה הזה יצר אורי אשכנזי, פלנר אסטרטגיה במקאן אריקסון, לאחר שמאס בתופעה המרגיזה. "הרעיון עלה אחרי שנתקלתי כמה פעמים בכותרות בעיתון שפשוט נראו לי רדודות ומזיעות מרוב מאמץ להיות שנונות ומתוחכמות. חשבתי שהן לא ראויות לאמצעי תקשורת מכובד, כזה שמגדיר את עצמו "העיתון של המדינה" ואמור לספק את החדשות הענייניות והרלוונטיות ביותר" מספר אשכנזי. תחילה פרסם את הכותרות בפרופיל האישי שלו ואז החליט למסד את העניין בעמוד ייעודי. " העמוד הוא הדרך שלי להביע ביקורת על עיתונות שהפכה להיות יותר שואו ביזנס מעניינית"

העמוד הוקם לפני כשבועיים, וכבר צבר קרוב לאלף אוהדים. אספנו עבורכם כמה מהכותרות היותר מוצלחות ביכולת שלהן להיות לא מוצלחות. רוצים עוד? תנו לייק לעמוד הפייסבוק של כותרות עלובות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...