פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הגוף של האישה הזאת עבר מניפולציות פוטושופ ב-18 מדינות בעולם כדי לבדוק את אידיאל היופי הנשי

אומרים שהיופי הוא בעיני המתבונן והמשפט הזה בהחלט נכון, בעיקר לאור העובדה שבמדינות שונות מסביב לעולם, אידיאל היופי משתנה לחלוטין בהתאם לתרבות ולערכים המקומיים. אז מהו הגוף המושלם עבור נשים? ובכן, כפי שאמרנו, התשובה לשאלה הזאת היא בכלל לא חד משמעית כפי שאתם חושבים וזה נורא תלוי איפה תשאלו אותה.

באתר Superdrug Online Doctors, בית מרקחת אינטרנטי פופולרי בבריטניה, יצרו לאחרונה פרוייקט עיצוב מסקרן במיוחד העונה לשם "התפיסה של השלמות" במסגרתו ביקשו לבחון את אידיאל היופי של הגוף הנשי כפי שהוא מצטייר בעיניהם של נשים ממקומות שונים ברחבי הגלובוס. באתר פנו ל-18 מעצבים ממדינות שונות בעולם וביקשו מהם לבצע מניפולציות פוטושופ על תמונה שנשלחה אליהם ומציגה בחורה בלבוש תחתון, על פי תפיסת היופי השכיחה והפופולרית במדינה שלהם.

התמונה המקורית:

יופי נשי ברחבי העולם 1

18 המעצבים, שכללו 14 נשים ו-4 גברים, התבקשו לשפץ את גופה של האישה בכל דרך בה יבחרו, החל מהשיער, דרך הפנים, החזה, המותניים, הרגליים ואפילו הנעליים, בכדי להפוך את אותה בחורה ל"יותר מושכת" להגדרתם. הרוב הנשי של המעצבים נקבע מתוך מטרה לבחון את ההבדלים התרבותיים מזווית הראייה של נשים, כדי להבין טוב יותר את הלחץ איתן הן מתמודדות ביום יום, זה הקשור למראה החיצוני שלהם. כדי לאפשר לעוד מדינות להשתתף בפרויקט, נבחרו גם ארבעה גברים שהתבקשו לחקור לפני תחילת העבודה כיצד נשים במדינה שלהן מתארות יופי נשי אידיאלי.

"תפיסת היופי והשלמות המקובלת עשויה להיות בעלת השפעה תרבותית חזקה ומתמשכת על נשים וגברים כאחד", כתבו יוצרי הפרויקט באתר הבריטי והוסיפו: מטרת הפרויקט הוא להבין בצורה ובה יותר את הסטנדרטים הכל כך לא מציאותיים של היופי ולבחון עד כמה הלחץ למראה המושלם משתקף מבעד ליצירות המעצבים במקומות שונים בעולם".

כפי שתוכלו לראות בסדרת התמונות שמציגה את התוצאות הסופיות אחרי שיפוצי הפוטושופ של המעצבים והמעצבות, בחלק קטן מהתמונות השינויים שיצרו המעצבים הם מינוריים, בעוד באחרות כמעט ולא ניתן לזהות את הבחורה שמופיעה בתמונה המקורית. לצערנו, ישראל לא מופיעה ברשימה הזאת, אבל אם היינו צריכים להמר, היינו מנחשים שמעצבת ישראלית הייתה יוצרת מניפולציית פוטושופ שמזכירה את זו שמייצגת כאן את איטליה. הנה כל התמונות לפניכם.

יופי נשי ברחבי העולם 2 יופי נשי ברחבי העולם 3 יופי נשי ברחבי העולם 4 יופי נשי ברחבי העולם 5 יופי נשי ברחבי העולם 6 יופי נשי ברחבי העולם 7 יופי נשי ברחבי העולם 8 יופי נשי ברחבי העולם 9 יופי נשי ברחבי העולם 10 יופי נשי ברחבי העולם 11 יופי נשי ברחבי העולם 12 יופי נשי ברחבי העולם 13 יופי נשי ברחבי העולם 14 יופי נשי ברחבי העולם 15 יופי נשי ברחבי העולם 16 יופי נשי ברחבי העולם 17 יופי נשי ברחבי העולם 18 יופי נשי ברחבי העולם 19

קליק לעמוד הפרויקט באתר superdrug online שם תוכלו למצוא נתונים נוספים אודות העיצובים השונים, כולל גובה אידיאלי, מדד BMI ואחרים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...