פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מי צבע את החתול שלי ?!

אומרים שפרובוקציה טובה, היא מקדם המכירות הכי טוב שיש. את התובנה הזאת, הפנימו היטב שני יוצרים מניו זילנד, הסופר בורטון סילבר והאילוסטרטורית הת'ר בוש, שהוציאו לאחרונה ספר משותף עם השם מעורר הסקרנות "למה לצבוע חתולים? האתיקה של אסתטיקת החתול". התמונות המוצגות כאן בפוסט הן רק חלק מהתמונות מעוררות המחלוקת המפורסמות בספר.

בגדול, הספר "למה לצבוע חתולים" דן בסוגיית המקום של החתולים בחיינו בעולם המודרני, אך בקטן יותר, הוא שם ללעג את תופעת הפופולאריות ההולכת וגוברת של חתולים בשנים האחרונות, במיוחד בכל הנוגע לסרטונים ותמונות ברשת, תוך שהם שמים דגש מיוחד על תופעה מאוד מוזרה שעדויות ראשונות שלה תועדו כבר בשנות השישים, צביעת חתולים על ידי הבעלים שלהם. תאור הספר באתר אמאזון נפתח בשאלות: "מדוע שילמה אישה 5000 דולר לצייר כדי שיגרום לחתול שלה להיראות כמו חזיר? מדוע שילם ברוקר סכום נכבד כדי שהחתול שלו ייראה כמו צ'רלי צ'פלין? הספר חושף מעבר לשעשוע לעשירים, ההתנהגות הזו היא חלק מתנועה אמנותית חדשה המנסה לקדם הבנה טובה יותר של החתולים בחיינו.

כצפוי במקרים מהסוג הזה, הספר עורר פרובוקציה לא קטנה עם פרסום תמונות מתוכו שצולמו במיוחד עבור הספר, תמונות בהם נראים חתולים כשפרוותם צבועה ויוצרת מיצג אמנותי כלשה, מה שגרם מצד אחד להמון אנשים להצעצבן, ומהצד השני לקידום משמעותי במכירות הספר. יוצרי הספר טוענים כמובן כי לאף חתול לא נגרם נזק במהלך צילומי התמונות וכי כל היצירות בוצעו באמצעות פוטושופ בלבד, מבלי לצבוע באמת את פרוות החתולים.

הדיון בתמונות הללו ובתוכנו של הספר מחזיר אותנו כרגיל לשאלה הקיומית, היכן עובר הגבול בין סתם שעשוע וצחוק להתעללות של ממש, שהרי תמונות וסרטונים רבים ברשת מהלכים על הגבול הדק והאפור הזה. אנחנו משאירים אתכם עם ההרהורים, וכמובן עם התמונות המהפנטות. קליק לתקציר הספר, ועיון בתמונות נוספות.

באמצעות: bored panda

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...