פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

17 דברים קטנים וגאוניים שיגרמו לכם לרצות לעזוב הכל ולעבור לגור בפינלנד

כל אחד מאיתנו הרהר לפחות פעם אחת בחייו על האפשרות לעבור לחיות במדינה אחרת, כי הרי חם פה, יקר, הפוליטיקאים מאוסים ואולי יהיה נחמד לשנות אווירה ולגור מעבר לים. אז נכון, במרבית המקרים אנחנו זונחים את המחשבות הללו תוך כמה רגעים וחוזרים אל חיינו האפורים, אבל אם בכל זאת הייתם מחליטים שאתם עולים על המטוס וכל האפשרויות פתוחות בפניכם, איפה הייתם מתחילים את החיים החדשים שלכם?

ובכן, יש לנו המלצה חמה עבורכם, כזאת שכנראה לא הייתם מכניסים למערך האופציות שלכם. גבירותי ורבותי, פינלנד. המדינה הקטנה והירוקה הזאת שמונה בסה"כ 5.5 מליון תושבים, כוללת נופים עוצרי נשימה, תופעות טבע מופלאות כמו הזוהר הצפוני, ומעל הכל – איכות חיים ברמה כל כך גבוהה שאי אפשר שלא לחוש קנאה קלה באלו שנולדו עם תעודת זהות פינית. אספנו עבורכם 17 דוגמאות שיעניקו לכם שלל סיבות להתחיל לעבוד על הפינית שלכם ולבדוק איך אתם מארגנים לעצמכם רילוקיישן לשם.

 

1. לפני הכל, בפינלנד תוכלו למצוא שתיה קלה בבקבוקים מעוטרים בתמונות של המומינים. תודו שאין כיף גדול מזה. אבל ברצינות, יש דברים הרבה יותר מרגשים בהמשך.

2. בפינלנד, אימהות שזה עתה ילדו מקבלות במתנה ארגז ובו כל מה שהן צריכות לשבועות הראשונים עם התינוק החדש: בגדים, מוצרי היגיינה, טיטולים, אוכל, צעצועים ובסה"כ מעל 50 פריטים שונים. אגב, אמא שלא רוצה או צריכה את המוצרים תקבל במקום צ'ק על סך 160 יורו. באופן כללי, פינלנד נחשבת כמדינה הכי טובה עבור אימהות.

3. על פי חוקי מערכת החינוך, אם ילד מתגורר במרחק העולה על 3 קילומטרים מבית הספר, הם מקבלים מונית שמסיעה אותם הלוך וחזור בחינם בכל יום.

4. בגינות ציבוריות, מעבר למתקנים הרגילים תוכלו למצוא גם בריכות שחיה, מטבחים וחדרי משחקים

5. בגני הילדים בפינלנד, יש גננת אחת על כל 4 ילדים מתחת לגיל 4, וגננת אחת על כל 7 ילדים מעל גיל 3. כל תלמיד מקבל טיפול אישי מהגננות, וכל התענוג הזה עולה להורים בסה"כ 280 יורו.

6. המשכנתאות בפינלנד הן מהנוחות בעולם. לא רק שניתן לקחת משכנתא על 95% מסכום הדירה, כלומר אין צורך בהון עצמי גבוה, הריבית היא מהנמוכות בעולם ולא עוברת את ה-2% בשנה.

7. החל מינואר 2017, אלפיים תושבים בפינלנד מקבלים מהמדינה צ'ק על סך 560 יורו בכל חודש, כחלק מניסוי ראשוני של תכנית "תוספת הכנסה שאינה תלויה בכלום" שצפויה לצאת לפועל בהמשך ולהעניק לכל תושב פינלנד 800 יורו בחודש מתוך מטרה להעניק ביטחון כלכלי לתושבים כך שיוכלו לבחור עבודה שהם באמת רוצים לעבוד בה, ולא לקפוץ על ההזדמנות הראשונה שנקרת בדרכם.

8. בחלק מהערים בפינלנד תוכלו למצוא פחי מחזור אוטומטיים. הפסולת נוחתת בתוך צינור מיוחד שמשגר אותה למרכז הפסולת בעיר במהירות של 70 קמ"ש. בלי משאיות, בלי ריח רע ובלי הרבה בלאגן. כמובן, יש גם פחים רגילים בנוסף.

9. גם מיחזור בקבוקים מתבצע במכונות אוטומטיות שמעניקות לכם בו במקום את דמי הפיקדון שמגיעים לכם על פי חוק עבור הבקבוקים שהפקדתם.

10. בחלק גדול מהבניינים המשותפים בפינלנד יש שלל חדרים משותפים כמו סאונה, מכון כושר, חדר כביסה ועוד לרווחת הדיירים.

11. זה אמנם פחות רלוונטי לישראלים, אבל חלק גדול מהחניות בפינלנד מאובזרות במתקן מיוחד אליו ניתן להתחבר כדי לחמם את האוטו. החימום מתחיל לעבוד בכל יום בשעה קבועה מראש, כך שהנהגים יוכלו להיכנס לאוטו בלי לקפוא מקור בחורף הקר.

12. אם קיבלתם מרשם לתרופה כלשהי מרופא בפינלנד, הוא מועבר באופן אוטומטי לכל בתי המרקחת במדינה, היות והם כולם חייבים לעבוד עם תוכנה ספציפית שמרכזת את המידע, כך שאין שום צורך לבזבז נייר ולהדפיס את המרשמים, לא משנה היכן אתם נמצאים

13. כחלק מסטנדרט הבניה, התקרה בכל הדירות כוללת הכנות מיוחדות לתאורה, כך שלא תצטרכו להתעסק עם חוטים או להזמין חשמלאי. כל גוף תאורה שנמכר בפינלנד כולל מתאם לחיבור ישיר לשקעים הללו.

14.על פי מחקרים, אם תיקחו מי ברז ותרתיחו אותם, עדין יהיו בהם  פי 100 יותר מיקרובים מאשר מי הברז הרגילים בפינלנד. או במילים אחרות – שום סיבה לרכוש מים.

15. כל עיירה בפינלנד, גם אם היא מונה רק כמה אלפי תושבים, מצוידת במרכזי ספורט, ברכות שחייה, בתי ספר וגנים איכותיים ובאופן כללי, כל מה שאפשר למצוא בערים הגדולות.

16. הפינים מתים על הטבע, ולכן מתייחסים אליו בהתאם. קחו לדוגמה את קן הציפורים הזה שאינו מחובר לעץ עם מסמרים אלא תלוי עם חוט כדי לא לפגוע בעץ. פינלנד מלאה בשטחים ירוקים לצד שטחים בנויים וסנאים וקיפודים מסתובבים בכל מקום ללא הפרעה.

17. אם אתם עומדים בתור בפינלנד, אין שום סיכוי שמישהו ינשוף לכם על העורף או יגע בכם. הפינים נורא קנאים למרחב האישי שלהם ותמיד ישאירו מכם מרווח של לפחות מטר אחד, בסופר, בתחנת האוטובוס ובכל מקום בו ישנו תור

צפו בזוהר הצפוני מעל שמי פינלינד

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...