פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

יצירתי: עמוד הפייסבוק היחיד שביקש מהגולשים לעשות לו Unlike

בעוד מרבית המותגים והעסקים בפייסבוק מתמקדים בנסיונות אינסופיים לגייס כמה שיותר לייקים ואוהדים לעמוד הפייסבוק שלהם, ברשת בורגר קינג הנורבגית הפתיעו לאחרונה עם קמפיין רשת מקורי ומעניין, במסגרתו הם קוראים לגולשים לעשות UnLike לעמוד הפייסבוק שלהם.

בבורגר קינג הבחינו בבעיה מוכרת מאוד בכל הנוגע לעמודים עסקיים בפייסבוק – למרות כמות הלייקים הנאה, כ-38 אלף אוהדים, רק חלק קטן מהם באמת אוהבים את המותג ואילו אחרים הם טרמפיסטים או טרולים שלחצו לייק לעמוד רק כדי שיוכלו לפזר פרסומים לא קשורים, תגובות שליליות, ושלל הודעות נגד בורגר קינג ובעד רשתות מתחרות. בהתאם לכך, רמת האינטראקציה בעמוד הייתה נמוכה יחסית, וכמות התגובות הלא מפרגנות גבוהה במיוחד.

בורגרקינג עם צ'יפס

במסגרת הקמפיין המבריק והחדשני, החליטו ברשת ההמבורגרים לסגור את עמוד הפייסבוק הקיים ולפתוח אחד חדש במקומו ובמקביל הקימו ברשת מיניסייט מיוחד בשם Whopper SellOut, במסגרתו נתנו לגולשים שתי אפשרויות פעולה: תנו לייק לעמוד הפייסבוק החדש אם אתם באמת אוהבים את ההמבורגרים שלנו, או לחילופין, קחו ביג-מק במתנה, שאו ברכה ותחסמו מעמוד הפיסבוק של בורגר קינג לנצח.


הגולשים שבחרו לקבל ביג-מק של מקדונלדס בחינם, קיבלו לבתיהם תלוש לקבלת המתנה בתוך ימים ספורים, בתוספת מכתב מרשת בורגר קינג המודיע להם באופן רשמי שהם נחסמו מעמוד הפייסבוק של החברה לנצח.

בורגר קינג 1

בתוך שבוע, חילקו בבורגר קינג את כל מלאי הביג-מקים שלהם, כ-1000 יחידות בסה"כ. בד בבד, צברה הרשת מעל 8000 לייקים בעמוד הפייסבוק החדש שלהם. בסופו של יום, כפי שתוכלו לראות בסרטון, הפסידו ברשת כמעט 30000 אוהדים, אך הרוויחו עליה משמעותית באינטראקציה עם האוהדים האמיתיים, וכעת יודעים כי כל מי שחבר בעמוד הפייסבוק שלהם הוא אוהד אמיתי של המותג.

עם מעט מחשבה יצירתית, הצליחו בבורגר קינג להוכיח כי זו לא הכמות, אלא האיכות, והדגימו כיצד לפעמים מחשבה מחוץ לקופסה, ונגד הנורמה, עשויה להיות הפיתרון המושלם לבעיה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...