פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מהפנט: מה אם פייסבוק היה קיים בתקופת מלחמת העולם הראשונה?

מליוני גולשים בצרפת מעדכנים בכל רגע נתון את פרופיל הפייסבוק האישי שלהם בתמונות, סטטוסים וסרטונים המתעדים את החוויות מחייהם הפרטיים והשלווים. כעת, דמיינו איך המציאות הזאת הייתה נראית אם פייסבוק היה קיים אי שם בתקופת מלחמת העולם הראשונה, כמעט 100 שנים אחורה.

קמפיין צרפתי חדש ונפלא של המוזיאון לתולדות מלחמת העולם הראשונה בצרפת, בולט בימים האחרונים כאחד המועמדים הרציניים לזכייה בפרס בפסטיבל הפרסום cannes lions שנערך בימים אלה. במסגרת הקמפיין נפתח פרופיל פייסבוק מיוחד הנושא את שמו של לאון ויויאן, בחור צעיר בן 29, שנקרא לשדה הקרב בשנת 1915 ונאלץ להשאיר מאחור את חייו, משפחתו ואת אשתו ההרה מדלן.

הפרוייקט המטורף והמהפנט הזה שנוצר על ידיDDB  פריז מציג שנה בחייו של לאון, הכוללת עשרה חודשים שכבר מתועדים בדף, ועוד חודשיים שמתעדכנים בלייב בכל יום באמצעות מגוון תמונות וסטטוסים, שנכתבו כאילו משדה האימונים ולאחר מכן משדה הקרב. בסטטוסים שלו מתאר לאון את האימונים המפרכים, הקרבות הקשים והגעגועים העזים למשפחה. הפרופיל כולל 10 דמויות מכרזיות בחייו של ליאון, כששאלת השאלות היא האם יזכה ליאון לשוב הביתה ולפגוש לראשונה את  ילדו הקטן.

פייסבוק 1915 1

הקמפיין היצירתי והחינוכי של המוזיאון יצר באז גדול ברשת, וגרם לגידול של כמעט חמישים אחוזים בכמות המבקרים במוזיאון, כאשר סיפורו של לאון מושך עשרות אלפי גולשים לעמוד הפייסבוק שלו, גולשים שמתרגשים איתו, מגיבים ושואלים שאלות רבות, עליהן עונה צוות המוזיאון.

פייסבוק 1915

לאון ויויאן

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...