פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה הצבע של הלוגו אומר על המותג?

מה הצבע החביב עליכם? לא, אנחנו לא מנסים להתחיל אתכם, רק להזכיר שצבע הוא יותר מהעדפה אישית, אלא גם אמירה ואפילו הצהרה. העניין הזה בא לידי ביטוי בין היתר בעיצוב של לוגואים והצבע מעיד הרבה על המותג – כך שלמעשה בחירת הצבע בלוגו היא לא החלטה עיצובית שולית, אלא בעיקר אסטרטגית.

אז מה השיקולים מאחורי בחירת צבע ללוגו? הנה כמה עקרונות מנחים:

הצבע האדום, ששולט בלוגו של קוקה קולו, יוטיוב ורד-בול, מקושר לדם וחיים ומסמל פעלתנות, רגש, תשוקה, אהבה ואפילו אגרסיביות.

אדום

לעומתו, הכחול שמוכר מהלוגו של סמסונג ופורד, מזכיר יותר את הים והאוויר והמוח שלנו ידע לקשר אותו לנוחות, רוגע, הבנה, אמון וגם שמרנות.

כחול

במקדונלדס, דפי זהב ופרארי כנראה שהלכו על לוגו צהוב בגלל האנרגיה והאור שהצהוב משדר. המשמעות בעיני הצרכן היא הנאה, חיות, אנרגיה ורעננות (וצ'יפס, במקרה של מקדונלדס. לא, לא באמת).

צהוב

ירוק, וזה ממש בסיסי, הוא הצבע של הטבע. הוא מככב בלוגואים של אנדרואיד וגם, באופן מוזר, בלוגואים של חברות דלק מזהמות (bp  למשל). על הצרכן הירוק משרה אווירה רגועה, שלווה, אופטימית וגם אמון.

ירוק

הסגול, כמו למשל בלוגו של יאהו ופדקס, הוא צבע של יוקרה ומלכותיות. יש בו זוהר, כוח וגם נוסטלגיה.

סגול

גם השחור הוא יוקרתי, אבל יותר מהכיוון של מסתוריות ורשמיות. המוח שלנו יודע לקשר את הצבע הזה לנועזות ורצינות.

שחור

ורוד, וזה לא מפתיע, הוא הצבע של הנשיות והרכות – כמו בלוגו של בארבי או להבדיל – של LG. משדר לנו אהבה, מתיקות, חום וגם מיניות.

ורוד

החום, כנראה הצבע הפחות פופולרי, הוא הצבע של אמא אדמה והולך על אסוציאציות של אחריות, תמיכה ותלות.

חום

באופן מפתיע, הלוגו בעל הערך הגבוה בעולם לא נמצא ברשימה הזאת, כי הוא מגיע דווקא בצבע אפור. אייפוניסטים, בטח ניחשתם שמדובר בלוגו של אפל. 104.3 מיליארד דולר, זה כמה שהוא שווה. במקום השני, עם בערך מחצית מהשווי, נמצא המותג הצבעוני של מיקרוסופט. האדום של קוקה קולה, שווה 54.9 מיליארד דולר. והערך של הכחול של IBM וגוגל הוא 50 ו47 מיליארד בהתאמה. אחריהם נמצאת מקדונלדס (39.4 מיליארד) ג'נרל אלקטריק (34.2) אינטל (30.9), סמסונג (29.5).

אם כך, המסקנה הבלתי נמנעת היא שאם אתם מעוניינים שהמותג שלכם יהיה שווה מיליארדים יום אחד, תעצבו לו לוגו כחול. חמישה מתוך עשרת המותגים החזקים בעולם הם בצבע הזה.

Capture

באמצעות .adweek

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...