פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראה השחקן שגילם את דמותו המסתורית של "אגלי נייקד גאי" בסדרה חברים

למרות שירדה מהמסכים כבר לפני למעלה מעשור, "חברים", אחת הסדרות הקומיות האהובות והפופולריות ביותר בכל הזמנים, ממשיכה להעסיק את המעריצים שלה כל הזמן. חוץ מכמות השידורים החוזרים האינסופית שלה, כמעט בכל שבוע מתפרסמים ברחבי העולם אייטמים שמנסים לחשוף פרטים חדשים שעדין לא הכרנו על הסדרה. כך למשל, גילינו את הסוד המפתיע מאחורי המקום הקבוע של החברים בבית הקפה "סנטרל פרק", למדנו שקיר המטבח של מוניקה השתנה ללא היכר לאורך השנים, ונחשפנו לאינסוף פרטי טריוויה מעניינים שלא הכרנו לפני.

חברים אגלי נייקיד גאי 7

אולם, בתוך ים המידע הקשור בסדרה, תעלומה מרכזית אחת נותרה בלתי פתורה לאורך השנים: מי הוא אותו שחקן אלמוני שגילם את דמותו הבלתי נשכחת של "Ugly Naked Guy", השכן המסתורי שמתגורר בבניין ממול, אף פעם לא לובש בגדים ופרצופו מעולם לא נחשף. אלא שכעת, 19 שנים אחרי שדמותו הופיעה לראשונה על המסך, הצליח כתב Huffington Post, טוד ואן לונינג, לאתר את השחקן אחרי שנה של תחקיר וחיפושים מייאשים.

אגיל נייקיד גאי

כזכור, למרות עשרות אזכורים שלו במהלך העונות הראשונות, UNG (כך נכנה אותו מעכשיו מטעמי נוחיות) הופיע פיזית בסדרה בסה"כ פעמיים. הופעת הבכורה שלו התרחשה בשנת 1997 במהלך העונה השלישית ("הפרק עם מתקן הדקירה הענקי"), בפרק בו החברים משוכנעים שהוא מת ובונים מקל ארוך שעשוי מצ'ופסטיקס כדי לנסות ולדקור אותו דרך חלון הדירה של מוניקה ולוודא שהוא חי, כאשר רק הכרס שלו נחשפת באותה הסצנה.

חברים אגלי נייקיד גאי 2

ההופעה השניה שלו בסדרה התרחשה שנתיים מאוחר יותר (1999), בעונה 5 ("הפרק בו כולם מגלים"), כאשר רוס מגלה ש-UNG עתיד לפנות את הדירה שלו בבניין ממול והולך לבקר אותו כדי לנסות לזכות בה. באותו פרק זכינו לראות את UNG מאחור מבלי שפרצופו ייחשף, בזמן שהוא ורוס מבלים זמן איכות יחד נטולי בגדים.

חברים אגלי נייקיד גאי 3

למרות ששמו מעולם לא הופיע ברשימת הקרדיטים של הסדרה, לאורך השנים רצה שמועה שמי שגילם את דמותו של UNG הוא מייקל הארגטי, אותו שחקן שגילם גם את דמותו החביבה של שרת הבניין, מר טריגר. אולם, למרות שה"עובדה" הזאת צוינה עד לא מזמן גם בויקיפדיה בערך של "חברים", היא התבררה כשגויה, לאחר שהאחרון הכחיש בתוקף שהוא זה שעומד מאחורי UNG.

במשך שנה שלמה ניסה טוד לפצח את התעלומה בשלל דרכים: הוא שוחח עם חברת הניצבים שליהקה את דמויות המשנה לסדרה, פנה אל כל אנשי ההפקה שעבדו בסדרה לאורך השנים במייל, דיבר עם מנהלי הליהוק של הסדרה, חפר ונבר במרתפי הרשת, פנה לציירי קלסתרונים כדי שיצרו עבורו סקיצה אפשרית של פניו ואפילו ניסה לשווא לשאול את דיוויד שווימר בכבודו ובעצמו, החבר היחיד שהיה שותף לשתי הסצנות בהן השתתף UNK.

לצערו, כל הפעולות שנקט הובילו אותו למבוי סתום. באחת השיחות שקים, סיפק לו אחד ממפיקי הסדרה כי באותם פרקים בהם השתתף, שמו של השחקן שגילם את UNG לא הופיע ברשימת הקרדיטים היות ומפיקי הסדרה רצו לשמור על אפקט המסתורין ובנוסף, לא רצו להכתים את שמו של השחקן מתוך חשש שהכינוי ידבק בו גם בחיים הפרטיים שלו. לצערו, גם הוא לא זכר את שמו של השחקן.

אבל אז, שנה בדיוק אחרי תחילת החיפושים והמסע העיתונאי המטופש ביותר אי פעם, הגיע סוף סוף הפתרון המיוחל. בצעד נואש, פנה הכתב שוב לחברה שליהקה את הניצבים עבור הסדרה כדי לבדוק אם במקרה עלו שם על משהו. במייל ששלחה לו בחזרה, בישרה נציגת החברה כי לפני מספר שבועות, ממש במקרה, קפץ השחקן שגילם את UNG לביקור במשרדי החברה. אחרי שיחת טלפון איתו, הסכים השחקן להיחשף ולהעניק ראיון קצר לכתב הנרגש.

הכירו את ג'ון הוגאן, האיש מאחורי דמותו האגדית של UNG, כפי שנראה אז בתקופת הצילומים של הסדרה:

חברים אגלי נייקיד גאי 5

את השיחה עם הוגאן, פתח האחרון במשפט: "אז אתה רוצה שהעולם ידע סוף סוף מי עומד מאחורי דמותו של UNG הא?" ואז הוסיף: "יש UNK אחד, וזה אני". בהמשך, סיפר הוגאן כי זכה בתפקיד לראשונה באמצעות סוכנות הניצבים, אך בפעם השניה היו אלה מלהקי התכנית עצמה שהתקשרו וביקשו שיחזור להופעת אורח נוספת, בסצנה המפורסמת עם רוס.

בתשובה לשאלה מדוע נשמרה זהותו בסוד כל כך הרבה שנים, ענה הוגאן: "הסיבה בגללה אף פעם לא נחשפתי ושמרתי על העניין בסוד היא פשוטה. המנהלים בחברת warner Brothers רצו לשמור את העניין בסוד ולגרום לאנשים לנחש ואני פשוט זרמתי איתם".

בהמשך, סיפר הוגאן לכתב על החוויות שלו מסט הצילומים: מערכת היחסים המעולה עם דיוויד שווימר שגילם את רוס ("גרם לי להרגיש כמו אח"), האווירה המדהימה על הסט ("זו היתה החוויה הכי כיפית בחיים שלי, והשתתפתי בלא מעט סדרות בתור ניצב"), וכמובן, חשף את הסוד הגדול באמת: "באותה סצנה מפורסמת לא באמת היינו עירומים. שנינו לבשנו בוקסרים, ובסדרה גרמו לזה להיראות כאילו אנחנו לא לובשים שום דבר".

אז התעלומה נפתרה, והכל בא על מקומו בשלום, לפחו תעד הפעם הבאה בה נגלה פרטים חדשי םעל הסדרה שכנראה לעולם לא תפסיק להצחיק אותנו.

חברים אגלי נייקיד גאי 4

מוזמנים לקרוא כאן את התחקיר המלא

קליק כאן לכל הכתבות על "חברים" באתר הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...