פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ברוסיה מצאו דרך מקורית ופרובוקטיבית במיוחד להילחם בתאונות הדרכים

יש לא מעט דרכים להתמודד עם נהגים שנוסעים במהירות מופרזת. אכיפה מוגברת היא השיטה הכי נפוצה וכנראה הכי מוצלחת. אבל יש מקומות בעולם שאוהבים לחשוב מחוץ לקופסה, או אולי בעצם – מחוץ לתמרור.

תמרור

ברוסיה, המדינה שמובילה את העולם בכל מה שקשור בפתרונות הזויים לבעיות סטנדרטיות, מנסים להתמודד עם תופעת תאונות הדרכים הרבות הנגרמות בשל נהיגה במהירות מופרזת ברחבי המדינה. בזמן שמיטב המוחות הרוסים ניסו לגבש פתרון מקורי, הם נזכרו בניסוי שנערך בכפר ליד העיר ניז’ני נובייגורד בשנת 2013, במסגרתו נתנו לנהגים תמריץ חיובי לנסוע זהיר (או לפחות לאט, כי ספק אם העיניים המשיכו להסתכל על הכביש) ולהוריד את הרגל מהגז בכל פעם שהם נכנסו לאזור כפרי ומיושב.

תמרור2

לצד הכביש עמדו בחורות נאות למראה והחזיקו שלטי מהירות של 40 ו-60 קמ”ש. אה, וחוץ מזה שהן החזיקו תמרור, הן גם היו נטולות חלק עליון. למה? אתם בטח מנחשים לבד, אבל הנה ההסבר של אחד מהוגי הפרויקט: רוב הנוהגים במהירות מופרזת הם נהגים. כלומר, נהגים ממין זכר, אז הם האטו או עצרו לחלוטין בכדי להעריך את העבודה של “סייעות הבטיחות” שעמדו בצדי הדרך.

תמרור3

בגדול, הניסיון להפוך את שולי הכביש למועדון חשפנות די הצליח. נהגי המרוצים של ניז’ני נובייגורד היו מרוצים: “זה דבר מדהים, נהדר. הפעם הסתכלתי על שלטי המהירות. הייתי רוצה לראות יותר שלטים מהסוג הזה” אמר אחד הנהגים והשאיר את כולם בשוק (סתם, לא באמת). גם הפנסיונריות מהכפרים מדווחות על עליה בשיעור הרכבים שעוצרים ומאפשרים להן לחצות את הכביש: “פעם זה היה כרוך בסכנת חיים. ממש היו צועקים עלינו כשהיינו מנסות לחצות”.

תמרור4

לא ברור אם התכנית הזאת תאומץ ברוסיה ברמה הלאומית או אם מישהו במדינה ההיא יבין כמה הרעיון הזה מפגר, רע ולא קשור בשום צורה למאה ה-21. בכל מקרה, אנחנו יכולים להציע לרוסים פתרון מקורי אחר לבעיית המהירות המופרזת: שימשיכו לעצבן את האמריקאים ובקרוב לא יהיה לאף רוסי כסף להחזיק רכב או ללחוץ על דוושת הגז.

תמרור5

תמרור6

וככה נראה הניסוי בזמן אמת:


מקור: dailymail

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...