פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך היו נראות הדמיות של דיסני אם היו להן הפרעות אכילה

לרוב, אנחנו רגילים לראות את הדמויות המצוירות והאהובות של דיסני כשהן יפות, מחייכות ומלאות שמחת חיים ושיר בלב. התמונות הבאות אותן יצר הגרפיקאי הישראלי Saint Hoax לעומת זאת, מציגות אותן באור שונה, אפל, ובעיקר מאוד מאוד חולני. סדרת התמונות שזכתה לשם "The Royal Misfits" או "אי התאמה מלכותית" בתרגום חופשי, מציגה את נסיכי ונסיכות דיסני כמי שלוקים בהפרעות אכילה קשות וסובלים מאנורקסיה.

למרבה הפלא, בניגוד לקמפיינים דומים אשר פונים לבני נוער וצעירים, מטרת התמונות הפרובוקטיביות הללו היא דווקא למשוך את תשומת ליבם של ילדים קטנים. בעמוד הפרויקט באתר שלו כותב הואקס: "ילדים קטנטנים בני חמש מאובחנים בכל יום עם הפרעות אכילה ואנורקסיה. סדרת התמונות הזאת מיועדת בדיוק אליהם".

זו לא הפעם הראשונה בה האמן הישראלי משתמש בדמויות הפופולאריות של דיסני כדי להעביר מסרים חברתיים חשובים. בעבר קרא להחרים את תעשיית הפרוות עם סדרת תמונות קשה לצפייה בכיכובם של סימבה, במבי ואחרים, ובסדרת תמונות אחרת הפך את נסיכות דיסני לנשים מוכות ולכאלה שחוות תקיפות מיניות בתוך המשפחה.

לא בטוח אם טקטיקת ההפחדה והזעזוע הזאת בה משתמש הואקס באמת מסוגלת לעשות את העבודה ולהשפיע, במיוחד לאור העובדה שגם ככה, מלכתחילה, נסיכות דיסני הן לא בדיוק דוגמניות למידות גדולות, אבל אין ספק שמדובר בתמונות יצירתיות וחכמות שקשה להוריד מהן את העיניים. מוזמנים לשפוט בעצמכם, קליק לביקור בגלריה המלאה של הואקס.

שלגיה

נסיכות אנורקסיות 1

הנסיך אריק (בת הים הקטנה)

נסיכות אנורקסיות 2

אריאל (בת הים הקטנה)

נסיכות אנורקסיות 3

הרקולס

נסיכות אנורקסיות 4

יסמין (אלאדין)

נסיכות אנורקסיות 5

דרך: MoviePilot

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...