פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מדהים: כך נראות דמעות במצבי רוח שונים מבעד למיקרוסקופ

מכירים את הקטע הזה שיוצא לכם נוזל שקוף מהעיניים ברגע הכי לא מתאים שיש ואתם כזה: "מה פתאום, אני לא בוכה, בדיוק התפתחה לי דלקת בזק וסתם נכנס לי משהו לעין"? אז קודם כל חשוב לנו שתדעו שגם אנחנו לא מאמינים לכם, חבורת בכיינים. דבר שני, רצינו ליידע אתכם שאם ממש תרצו, ואם אתם דוברי אמת, תוכלו להוכיח באיזה סוג של דמעות מדובר. אתם רק צריכים ציוד צילום רציני ומיקרוסקופ.

הצלמת רוז-לין פישר הייתה מאוד מסוקרנת מנושא הדמעות, אז היא החליטה לבדוק את העניין והפכה כל בכי שלה לניסוי מדעי. פישר צילמה יותר ממאה סוגי דמעות שונים כדי לערוך ביניהם השוואה. היא ידעה, כמו כולם, שיש שוני בהרכב הכימי של דמעות במצבים שונים – למשל דמעות של עצב לעומת דמעות שהעין מפרישה כשחותכים בצל או דמעות של כאב פיזי – ורצתה לבדוק אם השוני הזה גם ניכר כאשר מביטים על הדמעות דרך מיקרוסקופ (בהגדלה של פי מאה עד פי 400).

אז התשובה המדהימה והמפתיעה היא שכן, וללא רק בין דמעות של עצב לדמעות של בצל. גם דמעות של אבל ודמעות של צחוק נראות ממש שונה מבעד לעדשה ולכל אחד מסוגי הדמעות הללו יש תבנית שחוזרת על עצמה והגיון פנימי (ממש כמו פתיתי שלג) – וזאת עוד הוכחה לכך שהגוף שלנו מתוחכם יותר ממה שנדמה לנו.

את הצילומים של הדמעות פרסמה פישר בפרויקט שנקרא "הטיפוגרפיה של הדמעות" והנה כמה תמונות נפלאות מתוכו:

דמעות של צחוק

דמעות1

דמעות של שינוי

דמעות2

דמעות של צער

דמעות3

דמעות כתוצאה מחיתוך בצל

דמעות4

דמעות שהעין מפרישה

דמעות5

דמעות של איחוד

דמעות6

דמעות של התחלות וסופים

דמעות7

דמעות של מומנטום

דמעות8

דמעות של שחרור

דמעות9

דמעות של תקווה

דמעות10

דמעות של התרוממות רוח

דמעות11

דמעות של זכרונות

דמעות12

דרך האתר של רוז-לין פישר

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...