פרסום קריאייטיב ותופעות רשת
aliexpress whatsapp group

המורה הדגימה לתלמידים שיעור בבטיחות ברשת באמצעות תמונה ויראלית של עצמה

הרשתות החברתיות מהוות אמנם פלטפורמה נהדרת לשיתוף תכנים, אך כידוע, עשויות להוות סכנה עבור גולשים, בעיקר קטינים, שאינם יודעים כיצד לפעול כראוי ברשת ועשויים לפרסם בתום לב תכנים אינטימיים או לא ראויים לפרסום שיתחרטו על פרסומם בהמשך, כשבמקרים רבים, אין דרך חזרה.

מורה אמריקאית בשם ג’ולי קאלפ, המחנכת כיתת תלמידי כיתה ה’, ביקשה ללמד אותם על הסיכונים הרבים ברשת, ולהסביר להם כמה מהר יכולה תמונה להפוך ויראלית בלי יכולת שליטה עליה. לצורך העניין, צילמה המורה את עצמה כשהיא אוחזת בשלט עליו נכתב: “אני מדברת עם תלמידי בכיתה ה’ על בטיחות באינטרנט ועל כמה מהר יכולה תמונה להתפשט ברשת ולהגיע לעיני המוני אנשים. אם אתם קוראים את זה עכשיו, בבקשה לחצו לייק. תודה!”.

מורה

למרבה ההפתעה, הניסוי של ג’ולי הצליח ובגדול. בתוך ימים ספורים מפרסומה, הפכה התמונה לאחת התמונות הויראליות בהיסטוריה, כששותפה עשרות אלפי פעמים, וגם פורסמה בעוד עשרות או מאות עמודי ופרופילי פייסבוק שונים, והצליחה לצבור בסיכום הכללי עשרות מליוני לייקים ומאות אלפי שיתופים.

בעמוד הפייסבוק של צמד שדרני רדיו אמריקאים בשם טייג ודניאל, זכה הפרסום של התמונה לקרוב ל-4(!!) מליון לייקים ושבעים אלף שיתופים, בפרופיל של המורה עצמה זכתה התמונה לקרוב למליון לייקים, ובעמוד פייסבוק נוסף בשם Societys choise גרפה התמונה קרוב למליון לייקים. מדובר כאמור בדוגמאות ספורות אך ישנם עוד עשרות פרסומים של התמונה שזכו גם הם לכמויות אדירות של לייקים.

מדובר ללא ספק במהלך גאוני של המורה היצירתיית שהצליחה בקלות להדגים את המסר אותו ביקשה להעביר לתלמידיה. לא יודע אם היא תזכה לקבל את פרס החינוך על המהלך הזה, אבל את 15 דקות התהילה ברשת שלה, היא קיבלה בזכות.

אגב, המורה הזאת אמנם לימדה את התלמידים שלה ביעור חשוב ברשת, אך גם זכתה לקבל שיעור משלה על תופעת המיים, כשהגולשים, בנוסף לשיתוף ולייקוק התמונה שלה, פרסמו ממים משעשעים במיוחד על חשבונה. הנה כמה מהבולטים שבהם.

תודה לזימרה בלכר על הלינק

מורה 1

מורה 2

מורה 3

מורה 4

מורה 5

מורה 6

מורה 7

מורה 8

מורה 9

מורה 10

מורה 11

מורה 12

מורה 13

מורה 14

מורה 15

aliexpress whatsapp group

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...